Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Miért ragad a barkácsgép...

Miért ragad a barkácsgép markolata? mem biztos, hogy koszos.hogyan lehet megszüntetni?

Figyelt kérdés
barkácsgép

2023. jan. 16. 08:46
 1/9 anonim ***** válasza:
90%

vannak olyan gumírozott markolatok, amik idővel elkezdenek ragacsosodni.

Nem tudsz vele mit kezdeni, max annyira összekoszolod, hogy már ne ragadjon, vagy lehámozod ról a a bevonatot

2023. jan. 16. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
71%
Valószínű gumis réteg elhasználódott. El kell távolítani róla.
2023. jan. 16. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a gyors választ
2023. jan. 16. 09:12
 4/9 anonim ***** válasza:
93%
Szigetelőszalaggal igényesen be lehet tekerni.
2023. jan. 16. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
18%
Alkohollal lejön a ragadós bevonat. Acetonnal is, de az rohadt büdös.
2023. jan. 16. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

5-s neee!

nekem az AEG gépeken lévő fekete gumírozást pucoltam mindenfélével,és aztán elkezdett feloldódni az anyag , és utána azóta úgy ragad,még jobban mint tisztítás előtt. Max. szappanos vízzel szabad!

2023. jan. 16. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
"genge" minőségű műanyag. A műszaki műanyagok sokféle anyag keverékei, ezek egy része szobahőmérsékleten folyadék halmazállapotú. Hiába tűnik az anyag keménynek, de fizikai értelemben nem szilárd (kristályos) anyag, és öregedés során lassan kivándorolnak belőle a tárgy felszínére a valójában csak feloldott folyadék halmazállapotú összetevők.
2023. jan. 16. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

#7: és ehhez hozzá tartozik, hogy a műanyagok, főleg a puha gumifélék, nagyon nem bírják az olajos szennyeződést, ami azért egy szerszámnál gyakran előfordul.

de elég csak megnézni hogy néz ki egy autó kormánya, amit kézfertőtlenítős kézkrémes kezek fogdosnak.

2023. jan. 16. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
84%

Kérdező!

Én pont így jártam, az alig használt kézi körfűrészem markolata kezdett el ragadni.

A legegyszerűbb, ha mindenféle oldószer helyett beledörzsölsz hintőport.

Utána már nem fog ragadni.

2023. jan. 16. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!