Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Megéri meg Parkside gépeket...

Megéri meg Parkside gépeket venni, amikor közelít az áruk a márkás gépekhez?

Figyelt kérdés
2023. jan. 23. 00:16
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
55%

Régebben sem érte meg. Csak a megfelelő marketingnek köszönhetően kialakult egy fanclub akik az interneten orba szájba istenítik a Parkside cuccokat. Holott egy átcímkézett Einhell kategória.

Ezek az emberek otthoni barkácsolásra használják, és a legtöbbjük csak piaci 3 ezer forintos flexet, meg kézi csavarhúzót használt korábban. Nekik nyilván megváltás a Parkside, érthető is.

Ez olyan mint amikor a Trabantból beül egy Suzukiba. A különbség fényévekben mérhető, de egy Mercédeszhez képest meg ugye..

2023. jan. 23. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
77%
Köze nincs az Einhellhez a Parkside-nak, de az igaz, hogy licensz alapján készül. Én sem tartom egy nagy márkának.
2023. jan. 23. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
65%

A szürke parkside gépek már jóval profibbak,már-már megközelíti a profi márkák minőségét. A zöld parkside-ok csak barkácsolásra jók, háztájban kisebb munkákhoz alkalmasak,de komoly terhelésekre már nem ajánlott.


pl a szürke aksik már a nagyobb 21700 típusú Cellákat tartalmaznak,míg a zöldek "csak" a 18650-eket,és az előbbiek jóval erősebbek, és nagyobb terhelést viselnek el,és nagyobb a kapacitásuk is.

Így parkside és parkside gép közt nagy különbség van ,mely az alap színűk (szürke/ V zöld) alapján azonnal különböznek.

2023. jan. 23. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
93%
A 21700 és18650 számozas az akkuk méretére utal. Értelem szerint a nagyobb méret nagyobb kapacitást takar. A többi az akku egyéb tulajdonságától függ. A kisebbe is van olyan ami elég nagy amper leadására képes.
2023. jan. 23. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
72%

Amikor épp valamelyik akciós (kiemelkedeően jó áran van), akkor igen! Egyébként az Einhell is rengeteget javult minőségben. Sem az Einhell sem a Parkside gépek nem közelítenek árban a "márkás" gépekhez! Ha márkás gépekről beszélünk, akkor 2-10x szorzó van! Az, hogy kicsit drágábban kapsz egy-egy ismert márka termékéből barkács kategóriában gépet, még nem azt jelenti, amire Te gondolsz! Az semmivel nem ér többet, mint a Parkside vagy az Einhell gépei, sőt, paramétereket tekintve ált. gyengébb gépek...

Egy márkás és nem barkácscélra gyártott csavarbehajtó min. 70-100 ezer forint, ezzel szemben egy Parkside csavarbehajtó 25 ezer. Nem tudom Te hogy vagy vele, de szerintem ez a két ár nem igazán közelít egymáshoz!

2023. jan. 23. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
54%

Én a scheppach ds920 ról tudok jókat mondani. Ez pontosan ugyan az mint a parside falcsiszoló zsiráfja. Használtan vettem, előttem 2 lakást csináltak meg vele, enyém volt a 3. Mivel szöghajtása van szinte elnyűhetetlen, a jóval drágábbak bowdenesek, amit lakásonként cserélni kell 10-15000 ft-ért.

A burkolók kíváncsiak voltak a gépre, kipróbálták, telefonáltak festő haverjuknak, még aznap megjelent a srác kipróbálta, és már vitte is :)


Parkside PBH 1500 F6 ütvefúrót, is vettem. Ez 5J-os papíron, de valójában távol áll ettől. Apán lakásának a felújításához vettem, mert a Makita javítás alatt állt, ez meg csak 17000 ft-volt és ugyan olyan erős... Végül bevártuk a makita szénkefe cseréjét. Ráadásul olyat üt a tokmánya, hogy a tipli kiesik a falból. 2x küldtem el javítatni, 2x kaptam vissza ugyan abban az állapotban... végül vissza tettem a dobozába. Akkor használom romboláshoz, ha a makita a mérte miatt (2x akkora és 5J) nem ér oda.


A parkside fúró szárak, véső szárak semmire sem jók. A fém fúrószárakkal csak vasat ne akarjon senki fúrni akkor jó, az ütvefúró szárak elhajlanak..., a véső fejeknek meg nagyon gyorsan eltűnik vége.


A fekete parksideot még nem próbáltam. Mikor elpusztult az akus behajtóm gondolkodtam rajta, de annyiba került mint a kék Bosch GSR 18-2-Li plus. Utólag is azt mondom jó döntés volt 65000-ért.


Az akkus munka lámpái nagyon jók.


Az első szériás krova és villás kulcs készletek is nagyon jók, de a mostaniak nem ugyan abból az anyagból vannak! Csak ugyan úgy néznek ki. A 216 db-os krova készletet vettem meg ~10 éve, még mindig tökéletes pedig 8 évig ipari mosógépeket javítottam velük maszekba.

ennek az első generációját vettem: [link]

Na az újak nem bírják ugyan úgy.

2023. jan. 23. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
26%
Persze otthonra megéri, mondjuk nekem zöld Bosch van, de akksis nem kell van amikor fél évig nem nyúlok egy géphez.
2023. jan. 23. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
62%

A Performance-t nem éri meg megenni. A zöldet még talán mert az tényleg olcsó.

#5 Ez így nem igaz. A Parkside fúró-csavarozó valóban 25 ezer, pont múlt héten beszéltük egy hasonló kérdés alatt, 30-ért már van Makita, Milwaukee 18V alap gép. Akkuval kofferben töltővel 50-60 körül összerakod, van 50-60 körül Dewalt 18V szett is. Tegnap jött kupon, a legnagyobb akkus Milwaukee fúró-csavarozó 60 eft kofferben az egyik barkácsüzletben.

Akinek számít az az 5-10 eft az vegyen Parkside-ot, de ma már nem olyan különbségekről beszélünk, amik egy átlagos, otthoni barkácsolót az anyagi csőd közelébe juttatnak. Tényleg 5-10 max. 20 eft-os differenciákról beszélünk a Parkside Performance és a prémium márkák gépei között.

Még akciósan sem éri meg a szürke Parksidera költeni. Esetleg a zöld típusra, mert az tényleg, valóban olcsó, nem egy drágán prémiumnak megfelelni akaró barkács cuccmák, hanem tényleg barkács cucc jó áron. A szürkét nem éri meg megvenni.

2023. jan. 23. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
62%

Még azt hozzátenném, hogy a Parkside egyelőre csak olyan termékcsoportban gyárt, amiknek eleve nem magas az ára. Fúró-csavarozók, kicsi 200-1000Nm ütvecsavarozók, sds plus fúrókalapács, orrfűrész, stb. Ezeket prémiumban is megkapod 40-60 ezerért. Betonvágó, 10-15J-os sds maxos gép, nagy sarokcsiszoló, kábelkrimpelő, 1 colos ütvecsavarozó, nagy porszívó, stb. amik komolyabb gyártóknál is 3-400 eft vagy magasabb áron mennek, nincs terméke. Pedig ha piacra dobnának mondjuk 250 ezerért egy akkus kábelkrimpelőt, az már racionális alternatíva lehetne a 700 eft-os Milwaukee vagy 1200 eft-os Weidmüller mellett. Vagy egy 1 colos ütvecsavarozó 2500+Nm-el, mondjuk 150 ezerért, versenyképes lehet a Milwaukee nagy gépével ami 400 ezer. De mivel ezeket 90%-ban cégek vásárolják, valószínűleg nagyon szűk piaca lenne.

A Parkside azoknak való, akik azt a 10-20 eft-ot is meg akarják fogni. Pont ilyen emberek ruháznak be parkside gépekre, azaz a kereslet-kínálat még így is találkozik, hogy minimális az árkülönbség.

2023. jan. 23. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
64%

Nekem sok ParkSide gépem volt. Hosszú távon egyik sem bírta, szerencsére garancia időn romlottak el. A szerviz rugalmas, gépet cserélnek. Volt mikor elég volt elküldeni a rossz gépről egy matricát.

A zöldekre 3 év a fekete gépekre 5 év garancia van, nekem ez ami leginkább vonzó benne.

Múltkor néztem a fekete prémium akkus ütvefuró (töltő, akku nélkül) 30 ezer Ft volt, ehhez kell még töltő kb. 12000 Ft, 2db 2Ah akku (ilyen géphez amúgy a 4 Ah jobb) 8000/db kb. 60 ezerből megvan.

Egy márkásabb (Metabo, Flex) ütvefúró töltővel, 2db 4Ah akkuval kb. 80 ezer Ft-ról indul.

Szerintem ilyen infláció mellett már nem olyan nagy az árkülönbség.

Annak jó választás, aki nem mindennap használja, hanem csak néha.

Volt Black&Decker akkus furóm is, szerintem kicsit jobb a ParkSide csak nehezebb.

2023. jan. 23. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!