Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Megéri meg Parkside gépeket...

Megéri meg Parkside gépeket venni, amikor közelít az áruk a márkás gépekhez?

Figyelt kérdés
2023. jan. 23. 00:16
1 2 3
 11/21 NTBS ***** válasza:
Attól függ mire használod. Hobbigépnek jó.
2023. jan. 23. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
56%

Az a helyzet, hogy sokaknál savanyú a szőlő.

Ilyen számolásnál, hogy minden géphez hozzáadjátok az akkut meg a töltőt, persze, hogy közelít az ára egy csupasz márkásabbhoz, pedig ezeket csak egyszer kell megvenni.

Én napi szinten és probléma nélkül használom ezeket a vezetékes, de főleg az akkus gépeket már hosszú évek óta, vagyis én maradok a Parkside-nál.

Engem meggyőzött az ár, a használhatóság és a 3-5 év garancia!!

Jelenleg ezekkel a kondíciókkal nincsen versenytársa a piacon.

2023. jan. 23. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
75%

Ingatlanüzemeltetéssel foglalkozom, amolyan gondnok, karbantartó meló, némi adminisztrációs munkákkal. A nagy munkákat alvállalkozókkal intézem, de mindent, amit megtudok magam oldani, vagy beosztottal, akkor azt nem szervezem ki. Tehát, nem építőmunkát végzek, hanem alkalmi, de elég gyakori tevékenységeket. Ide nem mindig kell a márkás gép.

Bosch, Makita, Metabo kedvelő vagyok, de több Lidl, Aldi gépet és szerszámot is használok/használunk. Elég jól bírják ezek is! Vannak 5-10 éves gépeim is, melyeknek kutya baja. (Fúró-csavarozó, csiszológép, rezgő multicsiszoló) Otthonra nejem vett egy Parkside mini csavarozógépet, amit előszeretettel veszek kölcsön, ez is legalább 5 éves. Nagyon kényelmes kialakítása van, kihajtható rúd formára is, kisebb csavarokhoz nagyon praktikus.


Ezeket a mai, egy akksival működtethető gépeket nem ismerem. De ha valamelyik Lidl, Aldi gépet cserélni kell majd, akkor elgondolkodom rajtuk. De az a pláne, mindegyikből van márkás gépem is. Ezeket akkor használom pl. amikor koszos, poros munkához kellenek és nincs szükség a minőségi gép nagyobb teljesítményére. A csiszológéppel pár éve egy teljes irodaház újrafestésénél rettentő sokat használtam, még ezekután is megy. :-)

Negatív élményem a Lidl, Aldi termékkel: SDS falfúrószár - vésőkészlet rettentő gagyi volt. Ütött a fúrószár, kicsorbult a véső, egyik még el is tört, pedig semmi különösebb oka nem volt rá. (Bosch géppel)

2023. jan. 26. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 Bary56 válasza:
38%
Rengeteg Parkside szerszámom van. Évek óta a házfelújításnál használom, de mesterembereket is láttam ilyenekkel dolgozni. (gipszkartonos, ablakos) A performanc család tökéletes. Abból van fúró-csavarozóm, flexem, dekopírfűrészem. Van két töltőm, sok akkumulátorom. (Egyik töltöt tartaléknak vettem, hátha elromlik a másik, de még nem kellett) Sok YouTube videó van a szerszámok összehasonlításáról. Márkamániások minden csoportban vannak. (Mint a horgászcsoportok, ahol szintén csak a márka számít. Vannak kínai horgászbotjaim, orsóim, horgok, műcsalik, stb. Mind tökéletes) Szinte mindent Kínában gyártanak, az ismert márkás termékeket is. A tévém, telefonjaink, okosórám is kínai, mind jól működik)
2023. jan. 27. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
12%
#14 10-15 éve a legtöbb terméket kínában gyártják. Nem a made in china vagy finished/assembled in china felirat a gond, hanem az, hogy az olcsó termékek mögött más minőségbiztosítási rendszer van. Ha van egyáltalán. Meg a CE jelölések a C E helyett. És a többi huncutság. A Parksideokban pl. a túlterhelés védelem egy vicc. Vagy túl későn vagy túl korán avatkozik be.
2023. jan. 27. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
36%

Komolyan felszerelt műhelyem van, sok-sok géppel.

Nálam nagy előrelépést jelentettek az akkus Parkside gépek. Ezekből is van vagy 6 db, de eddig csak a flexben csalódtam, mert egy sima zártszelvény elvágása már meghaladja az erejét a 4 amperórás akkuval is.

Viszont nagy előnye, hogy csendes és nincs az a szokásos sivító hangja, így a szomszédok zavarása nélkül is el tudok vágni vele pl. műanyagokat akár éjjel is.

A többi akkus gépük viszont hozza az elvárt szintet.


Amúgy a szakértelem, a tudás és a tökéletes kivitelezés kizárólag tőlem függ és nem attól, hogy milyen felirat van egy adott gépen.

2023. jan. 27. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
56%

Az van amit az #1 válaszomban írtam. Ha valakinek nincs összehasonlítási alapja, és életében először csak egy barkácsgépet fogott/használt a kezében, akkor neki az lesz az etalon. Ezek a fanbojok kürtölik az igét a Parkside gépekről a neten, meg hazudoznak össze-vissza csak hogy védjék a márkájukat.


25 éve használok különféle szerszámgépeket.

A piaci pár ezer forintos sarokcsiszolótól kezdve a 30-40 ezer forintos Metabo, Hilti, Makita stb. sarokcsiszolóig.

Emellett tucatszám egyéb 100 ezres, és pár ezres gépeket is fogtam már a kezemben. Én látom, és tudom mi a különbség egy olcsó és egy drága között.

Más meg örül, ha nem csavarhúzóval kell betekernie a csavart, hanem akkus géppel, ennyi.


A kínai példa meg nettó ostobaság, amivel nem is mondom inkább milyen intelligenciájú emberek szoktak példálózni.

Az a nem mindegy, hogy valamit kínai mérnökök kínai licence alapján gyártanak, vagy a 100 éves múlttal rendelkező szerszámgépgyárak Kínába viszik ki a gyártást meg a technológiát, a 100 forintos órabér miatt.


Azt meg ugye tudjuk, hogy egyesek szerint a magyar szakemberek ahol tudnak csak lehúznak mindenkit. Akkor miért látom a beruházásokon, építkezéseken, nagyobb felújításokon, hogy a szakemberek 6-8 milliós Milwaukee, Hilti, Makita szerszámgépparkkal vonulnak fel?

Miért nem olcsó, de minőségi Parkside gépekkel dolgoznak a szarevő magyar vállalkozók?

(lehet találgatni, meg elméleteket gyártani a 8. emeleti panelból)

2023. jan. 27. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Nem vagy tisztában azzal mennyibe kerül egy márkás profi gép. Amíg a Lidlbe 46 ezerért adnak egy faxa parkside brenyás láncfűrészt, a szaküzletben ott a Hecht ami pontra hozzá hasonló hatvanötről indul. A profi erdészeti gépek,a legalja husqvarna például száznegyven alatt nincs is.
2023. szept. 14. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
A lancfuresz jo pelda, ott mar van arres. Pont errol beszeltem a #9-ben. De egy furo vagy csavarozo eseteben tovabbra is minimalis.
2023. szept. 14. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
#19 Igen, valóban például a csavarbehajtók meg a többi szinte egy árban vannak. Ezt nem is figyeltem, legalábbis nem néztem utána milyen belsőt takarnak ezek a gépek. Viszont gyanítom hogy most annyira felkapottak lettek ezek a nagy teljesítményű lítiumos gépek hogy minőségtől függetlenül próbálják a konkurenciákkal egy szinten tartani az árukat hogy rövid idő alatt nagyot nyerészkedjenek belőle. Szerintem majd idővel később kialakul egy reálisabb árrés.
2023. szept. 23. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!