Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Szigetelni szeretném társasház...

Szigetelni szeretném társasházi lakásomat belülről mivel érdemes?

Figyelt kérdés
2011. jan. 1. 18:02
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Szia.


A belső szigetelés max mérete nem haladhatja meg az 5cm, ennek okát már többen vázolták.

A parafa egy nagyon jó anyagnak tűnik, de nálunk hosszútávú tapasztalatok még nincsenek ezzel kapcsolatban, létezi belőle kenhető változat/többféle színben!/, melyet hang és hő szigetelésre is ajánlják.

Lehet kísérletezni!

Amúgy a legpraktikusabb az előttem "szóló" ötlete kevés beruházás nagy nyereség.

2011. jan. 2. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
69%
Szobafestő ismerősömnél a belső fal van szigetelve 3 cm-es hungarocellel, az van leglettelve üvegszövet hálóval (úgy ahogy kívül szokták) és erre tette fel a tapétát, nem vizesedik, nem penészedik és ugyanúgy hatékony fűtésköltség szempontjából is.
2011. jan. 2. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
65%

Nálam -valószínűleg a tudatlanságomból adódóan- 40x40-es

hungarocell lapokkal van díszítve a mennyezet a családi házam több helyiségében is, még a fürdőszobákban is.


A hálószobában meg teliben a falra ragasztottam, mert hideg volt ha hozzáértem.


Ennek már kb 10 éve, hogy így van és 'hál istennek sehol semmi penész!

2011. jan. 2. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Legegszerűbb és még elegáns, rusztikus hatású is a bézsszínű textiltapéta (zsákvászonszerű hatása nagyon kellemes enteriőrt biztosít).
2011. jan. 7. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim válasza:
Mi a belső szigetelést úgy oldottuk meg, hogy felraktunk párnafákat amire gipszkarton került a kettő közé meg kőzetgyapot, nem üveg mert az bentre gáz! Több fok a különbség, levegőzik és sose hideg a fal. Hátránya, ha kicsi a szoba, mert ez kb 7cm. 5 a párnafa+2 a gipszkarton. 1 éves, két tél után se vizesedik, penészedik.
2011. jan. 8. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Szia !

Nálam bevált ! A szoba - lépcsőház hideg de száraz falát szigeteltettem ! Németországban 8 éve "megörököltem" pár bála kék színű 2 cm xps lapot valamire jó lesz ... A mesterek a falat lekenték alapozóval , telibe húzták vizázó ragasztó tapasszal bele a táblák, az illesztéseket "ezüstpapír" szerű szalaggal leragasztották,üvegszövet hálózás,folyékony fólia alapozás, glett + festés . .... Le írni tovább tartott :)egyszer három éve bontottunk meg egy részt belőle "bejárati ajtó csere" meg fél éve "fűtés korszerűsítés" de semmi penész ! Nekem bevált, mert már neki lehet dőlni a falnak, nem úgy mint ellőtte az nem tárolt meleget semmit, csak vitt. A mennyezeten gondolkodom mert a fölöttem lakó büszke rá , hogy ő nem fűt egész télen ...

Ja penész soha nem volt nálunk és nem vizes fallal küszködtünk csak hideggel, a páratartalom a lakásban 35-50 %! Szerintem ezzel dolgozó szákit kérdez aki foglalkozik is veled, nem csak a tervrajz alá írásáért tud árat mondani .

2011. jan. 8. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Sokan írják, hogy ha hungarocellel leszigeteli az ember a mennyezetet, akkor az lehűl és emiatt lesz rajta penész.

Társasházban nem ez a kérdés. Az a mennyezet úgy is meleg lesz, csak az nem mindegy, hogy te fűtöd fel, vagy a feletted lakó.

Nálunk elég általános szokás (a ház kívülről van szigetelve, de a lakások egymástól nincsenek), hogy az emeletiek többsége egyáltalán nem fűt, minek is tenné, ha a szigeteletlen alsó lakásokban lakók úgyis ingyen felfűtik a felettük lakó padlóját, ha nem akarnak fázni. A lenn kifizetett hőmennyiség felfelé a vasbetonon át kiválóan szökik. Ha a fenn lakó a szigetelés után nem kap alulról annyi hőt a padlóján át mint eddig, úgyis rákényszerül, hogy egy kicsit jobban fűtsön ő is, ha nem akar fázni.

2013. júl. 22. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!