Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Honnan tudom, hogy melyik a...

Honnan tudom, hogy melyik a fázis, a nulla vagy a földelés?

Figyelt kérdés
Ha a falból kilóg egy 3 eres vezeték,akkor hogy tudom kideríteni, hogy melyik - melyik? Gondolom fázisceruzával megtudom, hogy melyik a fázis, de a nulla és a földelés megkülönböztetése?
2011. aug. 14. 21:25
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Nekünk egy kb. egy kb. 70-80 éves házban egy kapcsolóhoz és konnektorhoz összesen 3 db egyforma színű, szürke vezeték volt vezetve egy ilyen dobozból és még a vill.szerelő is alig tudta hogy van ez. Ebből az egyik csak úgy ott volt a vezeték lógott, nem kellett. Ki tudja 70-80 évvel ezelőtt hogyan dolgoztak... (?)
2013. aug. 8. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Felesleges okoskodni.

Ki kell húzni az egész vezetékszakaszt – nem lehet az olyan hosszú - és rendes, színes kábeleket kell behúzni a helyére.

2014. aug. 3. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Nálunk ugyanez volt ,nemrég kellett kicserélni egy konnektort. 3 fehér vezeték (alumínium), jelölés nuku, abban bízhattam csak, hogy előzőleg jól kötötték be, földelés nem rázott azt megnéztem azt filccel megjelöltem, meg a másik kettőre is húztam színes csíkot, hogy ugyanoda tudjam az új konnektorban is visszakötni. Végül is konnektorról beszélünk ott elvileg mindegy hová kötöd a fázist és a nullát, csak a föld legyen jó helyen.
2014. aug. 13. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim válasza:
69%

A színekből:

Fekete vagy barna: fázis (VIGYÁZNI VELE!!! MEG NE PRÓBÁLD MEGÉRINTENI!!!!!)

Kék: nulla (ez nem ráz)

Zöld-sárga vagy régebbi szabvány szerint PIROS: földelés (Ez szintén nem ráz, viszont ha rákötöd a konnektorra, akkor fokozottan ügyelj arra, hogy CSAK ÉS KIZÁRÓLAG A FÖLDELŐÉRINTKEZŐKRE KÖSD, MERT HA A F. ÉRINTKEZŐHÖZÖTÖD A FÁZIST VAGY A NULLÁT, AZ ÉLETVESZÉLYES!!! A FÁZIST ÉS A NULLÁT VISZONT PEDIG CSAK A KÉT LYUKBA KÖTHETED, ODA MENNEK AZ ELEKTROMOS KÉSZÜLÉKEID DUGVILLÁI, A FÁZIST ÉS A NULLÁT VÉLETLENSZERŰEN KELL RÁKÖTNI A KÉT LYUKRA!)

2016. jún. 16. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 Frady Endre válasza:
41%

VILLANYSZERELÉSTAN

Fekete színű a fázis,

Nemcsak sötét, de még ráz is!

:)

2018. ápr. 24. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
51%

Fekete a fázis ha megfogod ráz is

Kék a nulla, ha megfogod se leszel hulla

2018. máj. 4. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:

Sosem lehet tudni, hogy melyik vezetéket ki hova kötötte be. Sőt több olyan megoldást is láttam, hogy valahol felcserélik, pl. egy hosszabbítoban ha fordítva dugod be a dugvillát. Na utána fogdost a kéket.

Én úgy tudom, hogy nem lehet még a konnektorba sem véletlenszerűen bekötni, sőt a szlovák ismerőeimnél a földelés a konnektor közepéből kiálló fém, hogy a dugvillát ne tudd másik irányba bedugni, ahogy nálunk. Én mindenhol azt tanultam, hogy a szabványok egyértelműen előírják, hogy minek mikor hol kell lennie. De sok oktatóvideóban látom, hogy nem úgy csinálják, mert az macera.

2021. márc. 23. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!