Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Ajtókat festek. Mit mondtok,...

Ajtókat festek. Mit mondtok, ha hőlégfúvóval pucolom le akkor is kell az alapozó elött csiszolnom? Illetve a trinát univerzális alapozót is kell csiszolni?

Figyelt kérdés
2011. aug. 18. 14:21
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:

Amennyiben nem tudod a festéket levakarni akkor csak csiszold meg enyhén, hogy tapadjon rá a rendes festék, ne alapozz.

Ha sokat akarsz dolgozni vele akkor égesd le, le lehet gázzal is ha az van nem kell hőlégfúvót venned.

Viszont arra számíts, hogy akkor könnyen előfordulhat, hogy még tapaszolnod is kell néhol, alapozni viszont biztos no meg csiszolni is.

Nekem elég termetes esztergált ajtóból volt tíz a legalsó réteg nagyon rajtuk van így azt hagytam viszont a felső réteg pár helyen pattogott, így az egészről le kellett vakarnom csavarhúzó, pontozó, véső.

Nem kevés időt töltöttem el velük, ott csesztem el, hogy nekivittem magasnyomásu mosót ami még a fába is belemart viszont a festéket csak pár helyen szedte le.

Tanácsként még annyi, hogy olyan helyen ahol záródik surlódik a fa, mindenképp zománcfestékkel csináld.

Jah és azt mondják, hogy ha a fehér festékbe van egy kevés fekete akkor jobban takar, később fakul.

2011. szept. 22. 17:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!