Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Festők, kőművesek, hasonlók!...

Festők, kőművesek, hasonlók! Miért viszitek el a megmaradt alapanyagokat (pl gipsz, festék, cement, ragasztók), ha azoknak teljes árát elkéritek a megrendelőtől?

Figyelt kérdés

Kisebb javításokra jó lenne az a lakás többi részén saját felhasználásra... Ha elviszitek, miért nem fizetitek ki arányosan? Vagyis vonjátok le a díjból?

Mert azt még elnézem, hogy némely mester eléggé pazarol az alapanyaggal, és több vödör sittet termel az új anyagból. De hogy a megmaradtat is elvigye...


Valaki megmagyarázná?


2011. szept. 23. 11:02
 1/8 dirtboy ***** válasza:
37%
mert az még jól jöhet neki és annyival is többet keresett,sokan nem tartanak rá igényt és ha nem szólsz akkor elviszi.
2011. szept. 23. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Amit írsz, azt lenyúlásnak hívják, egész konkrétan lopásnak.


Az lenne a természetes, hogy azt mondja a mester, hogy ez maradt, és ha a megrendelő mondja, hogy ő maga úgysem használja el, s vigye el nyugodtan.

Ne még a megrendelő érezze magát kínosan, hogy szólni merészel, hogy a maradék anyagra szüksége lenne. Mintha a mester tenne szívességet ezzel, hogy na otthagyja. Közben az egész bőven kivan fizetve...


Egy titkárnő sem nyúlja le a munkahelyéről például a telefont, vagy széket, vagy a nyomtatót, bármit...

2011. szept. 23. 12:23
 3/8 anonim ***** válasza:
29%

Sztem valamit te itt összekeversz.


Ha anyagelszámolással vállalta a munkát, akkor a mesterek 90+%-a nem fogja elvinni a maradékot.


Ha viszont anyagos négyzetméterárban kaptál ajánlatot, akkor csak az a tied, amit felkentek a falra.

A maradék a mesteré, hiszen te csak az adott négyzetméter után fizetsz.

2011. szept. 23. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nem-nem. Otthonról emailen számlamásolatot küldött az alapanyagról, azt teljes összegben kifizettem. Félzsák, fél tubus, fél akármi természetesen nem szerepel rajta...
2011. szept. 23. 13:22
 5/8 anonim ***** válasza:
61%
Egy kicsit szőrszálhasogató vagíy,nem? Miért nem mondod te,hogy neked szükséged van ezekre? Szerintem csak azért viszi el,mert tisztán adja át neked a munkát,és nem hagy neked szemétnekvalót,Mert én pld.nagyon nem örülnék neki,ha a 2.emeleti lift nélküli lakásomból aztán majd a fél zsák cementet nekem kellene valahova elsuvasztani,záadásul a kukába ki se lehet dobni,mert akkor meg a szemétszállítók nem viszik el az egész kukát.Ha neked kell a maradék,bármiből,szóljál és meg fogod kapni.
2011. szept. 23. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk eddig még minden mester megkérdezte, hogy mi legyen a maradékkal.
2011. szept. 24. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
64%

Mert nem szóltál, hogy kell még neked kisebb javításokra.


Inkább az szokott az általános nézet lenni, hogyha kell egy 10cm-es darab valamiből, hát levágja a méteresből, mikor levághatná a korábban kidobott 30cm-esből. Mert nem az övé, pocsékolhat, illetve gyorsabban halad a munkával (ami mondjuk lehet neked is jó).


Mondjuk a gázszerelő bácsink kivételével még nem láttam olyan szakit aki szebben dolgozott volna mint amikor magunknak csináltuk. Sőt: legtöbben kárt csinálnak inkább pl. ablakcserénél a több mint 200ezres bejárati ajtót meghúzza a vödrével aztán ártatlan szemekkel mondja, hogy az ott volt már kéremszépen... Viszont a legtöbb gyorsabban dolgozott, mint mi. Legutóbb nekünk a hőszigetelés 10 nap lett (140nm) ők végeztek 80nm-el 4 nap alatt.

Csak éppen mi nem kentük össze a járdát, mert volt eszünk fóliázni. A miénk nem lett foltos az övékénél néhol nem hogy az alapozó de a háló is kilátszik. Nem tapostuk ki a virágokat, nem dobáltuk szét a cigicsikkeket (holott 4db hamutartót is kiraktunk).

2011. szept. 28. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Azért viszik el, mert más munkánál be tudják dolgozni ami nekük nyereség, mert azt a másik munkánál is kifizetik nekik. Esetleg elteszik tartaléknak, ha valahová sürgősen kell, de nincs bolt nyitva stb. Szerintem illő, sőt meg kell kérdezni hogy mi legyen a maradék anyaggal, én mindig megkérdem és soha nem hozom el szó nélkül a maradékot(szobafestő vagyok).
2011. nov. 8. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!