Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Az Einhell mint márka Otthoni...

Az Einhell mint márka Otthoni barkácsolásra megfelel?

Figyelt kérdés

Lakásfelújításba kezdünk, és venni kell új gépeket, Einhell-re gondoltam mert árban is elég jó és van Sárga Fúróm is ez a márka, ami már a poklok poklát is megjárta és még mindig igen erős de nem tudom hogy a többi gép-ben is jó e.


ezekre gondoltam:

[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


Legfőképpen hozzá-értők válaszát várom, hogy jók e ezek a gépek? nemtudom hogy meiknél mi a jó teljesítmény pl, vagy mien márka van még ami jónak mondható? ebben az ár kategóriában természetesen.


2012. febr. 3. 23:49
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
igen pont erről beszéltem:). csak némelyek itt nem tudják felfogni hogy mit jelent az hogy "barkácsolni" és mit jelent az hogy "ipari" felhasználású. természetesen egy einhell nem biztos hogy bírna egy hetet ha napi 8 órába használnák. és a Makita is lehet ugyan olyan sz@r csak ott még fizessél +10-20e Ft-ot mert az "Makita"
2012. febr. 4. 12:38
 12/22 A kérdező kommentje:

mivel látom van itt nem egy ember aki okosnak érzi magát.


Einhell nagyfelex KÉK SZINŰ (megjegyzem nem véletlen kék szinű) [link]


Einhell nagyflex piros-szürke szinű (megjegyzem ez sem véletlen)


[link]


aki nemtudná. szín jelőlés szerint vannak be sorolva a gépek.


pl a teszkó gazdaságos: szín szerint van zöld(1x használatos utánna kuka)

van a kék vagy piros (többször használatos pár hónapot kihúz aztán kuka) és van a szürke-fekete szín kombináció ( ez fel ér a márkás gépekkel)

a zöld és a fekete között akár 20e Ft külömbség is lehet. és 1 Márka. Tehát ha a nagy hozzá értő urak akik itt sz@roztak gondolom megvették a leggyengébb gépeket és nembirta 1 napig sem. és ha jól gondolom akkor szerintük az a márka már sz@r is. Einhellben is van oylan ami jobban birja mint a Makita. és a Makitában is van olyan ami nem húzza 1 hónapig.

ja és ezekre a termékekre 3 év garancia van. elromlik visszaviszem kapok másikat, újabb 3 év garancia!

2012. febr. 4. 12:51
 13/22 anonim ***** válasza:
20%
Szeretem, amikor törlik a hozzászólásokat...
2012. febr. 4. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
44%

Nekem eddig szerencsére csak 3 Einhell szerszámgépem volt és nem is lesz több. Leírom a tapasztalataimat:

A legnagyobb mocsokkal kezdeném. Egy asztali fúrógépről van szó , amit az interneten vásároltam. Nem a leggagyibb verziót vettem (így utólag azt el se tudom képzelni milyen lehet) körülbelül 60-70 ezer forintba került, ami azért nem kis pénz. Gondoltam otthoni, hobbi használatra tökéletes lesz. Első meglepetés akkor ért amikor megérkezett a csomag, nagyon könnyű volt. Ez első körben nem is tűnt problémának, gondoltam legalább nem volt drága a kiszállítás. De aztán később kiderült mekkora hiba is az anyagszegény kivitel, megfelelő súly hiányában állandóan rezgések generálódnak, amik lehetetlenné teszik a pontos munkát, valamint az egész szerkezet merevségével is komoly gondok voltak. A legfelháborítóbb dolog mégis az volt, hogy a tokmányt nem lehetett rendesen feltenni, mert a gyárban elszúrták a B16-os kúp kúpszögét(nem tudom ilyen egy sorozatgyártású terméknél hogy fordulhat elő). Mindenesetre az első használatkor, a ránézésre stabilan álló tokmány, magától lerepült és az 5-ös fúrószárral együtt majdnem a hasamba fúródott, de szerencsére csak a csavartartót törte össze. Ezek után az egyik hozzáértő barátom megvizsgálta, majd kiszerelte a főorsót, palástköszörűn felszabályoztatta a tengelyt és soha többé nem volt ilyen jellegű probléma. Mással viszont annál inkább, például a kritikán alul gyenge motorral, a 7es fa fúrószár már igencsak nagy gondot jelentett neki, pedig az interneten 550w teljesítmény volt feltüntetve. A dobozon meglepő módon már csak 400w szerepelt, a motor adattábláján pedig 350W volt feltüntetve. Ezek után már érthető volt a jelenség. Aztán a az első hónapban letörött a forgácsvédő (vagy nem tudom minek nevezzem), úgy hogy a gépet kb 5x használtam. Ezen felül nem volt nagyobb gond vele, főleg miután lecseréltem a blokkot egy 500w-os EVIG blokkra, a teljesítménnyel is megfelelő lett. Viszont pontosan dolgozni az állandó rezgések miatt lehetetlen volt vele, pár évig azért kínoztam, mire végleg elegem lett belőle (és lett pénzem egy másikra). Jelenleg 2db régi magyar gyártmányú fúrógép áll a műhelyemben, egy asztali és egy oszlopos kivitel, egyikkel se volt még soha semmilyen problémám, precízen, gyorsan lehet velük dolgozni. Az egyiket 40 a másikat 60 ezer forintért vettem.

Az Einhell egyenescsiszolómnak rövidebb története van. Ugyanis a hozzá járó köszörűkövek, úgy porladtak el az első használatkor minta tömörített homokból lennének. Miután vettem hozzá rendes minőségű követ, leégett rajta a gép!! Minősíthetetlen. Jelenleg, egy Dremel gépet használok minden gond nélkül.

Az 3. Einhell cuccom pedig egy ütvefúró volt. Ennek a sajátossága az, hogy körülbelül 2hónapos korában már akkora 8aes volt a tokmányban, hogy nem lehetett használni. Pedig csak fát fúrtam vele 10es átmérő alatt. Egyik ügyes kezű barátomnak sikerült kalapáccsal annyira helyreütni a tokmányt, hogy kb. használható lett, ezután csak csavarbehajtásra használtam, egészen 1 éves koráig amikor is véglegesen elgyengült. Most éppen a 3. éve használom a használtan vásárolt Makita fúrógépemet és nincs vele semmi gond.

Szóval ennyit az Einhell gépekről és arról a tucat márkáról ami ugyan az mint az Einhell csak átcímkézve. Se nem jó se nem olcsó. Én, mint írtam soha többé nem fogok Einhellt venni, ugyanis attól hogy hobbi használatra vettem, szeretnék vele pontosan és legfőképpen biztosságosan dolgozni.

2012. febr. 4. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 Falramászott Fogkefe válasza:
41%

Csatlakozom az előttem szólókhoz: einhell-t többet soha!

MTB3000 műszerész eszterga: ajándékba kaptam a 'finom' munkákhoz. Zsír új, de a főorsó lóg, egyik főorsó-csapágy belső gyűrűje repedt, keresz- és kéziszán holtjátéka óriási, főorsó házában műanyag! fogaskerekek. Gépet darabokra, főorsó tengely két tizedet! üt. Ráköltöttem kb. a gép árát, mire valamelyest használható lett egy időre. 40mm-es danamid rúd esztergálása közben (0,3mm fogás) gép megáll, 'amper-szag'. A motor megadta magát. Áttekercseltettem, elektronikát rendbe szedtem, eladtam,e is lássam! Talán ha 20 órát működött összesen 2 év alatt.


Einhell kisflex: új, az első 25mm-es, 2mm falvastagságú vascső vágásánál (1mm-es tárcsával!) a gép 'darál', tárcsa megáll. Ennyitől lenyalta a fogaskerékrők a fogakat. Boltba vissza, csere. Új gépre tárcsa fel, tárcsa üt, mint a fene. Tengely vagy 0,5mm-rel ferde. Boltba vissza, csere, de helyben kipróbáljuk! ELső cseregép: bekapcsolás után az alu fogaskerékház szétnyílik. Öntvény-hiba. Másik gép: csapágyas. Köszönöm, pénz vissza, inkább veszek kicsit drágábban olyat, ami használható is.

Einhell kézi fúrógép: tokmány nincs rendesen feltéve, tengely is üt vagy két tizedet. Kis igazgatás, 20mm vastag fenyőfában 8-as fúróval lefullad 5mm után. A szénkefe-vezetők a ház hőre lágyuló műanyagjából készültek, és egyszerűen kiolvadtak. 'Ütvefúró' funkció: még viccnek is gyenge.

Haver einhell körfűrésze: Még a boltban kipróbáltuk, adtuk is vissza, mert el se indult. Csere helyben. Új géppel haza, 25mm-es fenyődeszka (csomó- és szögmentes) keresztvágása közben elszáll pár fog a fűrésztárcsáról, az egyik fog átüti felül a védőburkolatot is. Gép vissza, anyaghibás a tárcsa. Csere. új gép 15 perc munka után elveszti az erejét és 'szaga van'. A motor menetzárlatos. Köszi, nem kell csere, pénz vissza.

Szomszéd új einhell-kompresszora: örül, mint majom a farkának, feltölti 6 barra. Gép a garázs egyik végében, szomszéd 10m cső közbeiktatásával a garázs másik végében. Ez volt a szerencséje, mert a 6 barra felfújt tartály egyszerűen eldurrant.

És ez csak az utóbbi 4 év termése.

Én megfogadtam: einhell-t (és a többi kínai vackot) soha többet!

2012. febr. 4. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim válasza:
100%

Egy kicsit megkésve, de úgy gondolom le kell irnom a saját tapasztalataimat:


Einhell sárga színû 650-es fúró:


Kb 5 éve vásárolva, igaz csak három évszakban használom (tavasz, nyár, ôsz) kint a hétvégi házamnál, de ott elég sokat. Volt kínozva eleget... Csíszoltam, fúrtam, kavartam vele de bírja még.


Einhell sárga színû 650-es sarokcsíszoló:

Ez is kb. 4-5 éve volt vásárolva, ezt a készüléket is használtam rengeteget, de eddig semmi baja.


Einhell áramfejlesztô (BT-PG 850):


Egy 4x5 ös hétvégi ház összerakásánál, illetve csinosításánál volt kitartó segítôtárs és még most is megy.

Igaz ma'r nem a régi, mivel ráköttem egy 1.2-es sarokcsiszolót... amit nem vett jónéven, de simán kihozta az árát.


Minden fent leírt szerszámom bôven kihozta az árát, ledolgozta az árát, így újra készülök vásárolni egy újabb Einhell szerszámgépet.

2013. márc. 4. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 6string válasza:
Bővíteném a sort saját tapasztalataimmal. Talán a hozzászólásokból is látszik, néha ki lehet fogni jót is az egy kaptafára készülő kínai gépekből, de aki nem akar csalódni, jobb ha vmi márkaneves kínait vesz mert pl. a Bosch is ott készül... Aki próbálkozna pl. az Einhellel(ez tudtommal csomagolócég, mint a Würth- csak van egy árnyalatnyi különbség köztük mind minőségben mind árakban...)Szóval a sárga gépek-legalább is régebben- hozták azt a "minőséget" amiről itt írnak, tehát lehetett velük dolgozni hobbi-barkács szinten. Én konkrétan szettben vettem anno flexet a Metro-ban. Kék színű Einhell 2000W/ 800W volt a "bőröndben". Nos a kisebbik 3szori bekapcsolás után -kb. 30percet ment összesen, csiszolásra használtam- megadta magát. Ledarálta az edzetlen kúpkereket... Azonnal cserélték anélkül, hogy elmondtam volna mi a baja, helyette kaptam egy sárgát amin mindjárt túl is adtam. A nagy sarokköszörű még ma is megy, gondolom ott nem merték eljátszani, hogy edzetlen fogaskerekeket építenek a lehajtásba, vagy csak jobban odafigyeltek a hajón... :) No ezzel vágtam betongerendát, betonvasat autótót kettőbe. A kapcsolója adta meg magát, egy idő után szétolvadt. Így végül helyettesítenem kellett azzal amit a boltban találtam -egyszerű billenőkapcsoló. Tehát még csomagon és színjelöléseken belül is óriási minőségi különbségek lehetnek... Szval aki szereti a lutrit az próbálkozhat, mert valóban ki lehet fogni viszonylag használhatót olcsón! A régebbi névtelen fúróim/ kis flexeim közül kb. fele-fele arányban volt használható és hamar elromló darab- amikből még össze lehetett szerelni 1 működőt... Én már nem kísérletezgetek. :) Ki-ki döntsön belátása szerint.
2014. febr. 20. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 Dagatt83 válasza:
az einhell mint márka nem rossz csak fontos odafigyelni arra hogy az ember honnan veszi átalába viszonteladók tól vagy az obi áruházból érdemes venni és meg kell nézni azt hogy made in germán ès nem valami kínai hamisítvány vásárol az ember. interneten meg szerszàm gépet abszolút nem érdemes vásárolni.
2014. máj. 6. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Nekem régebben volt egy Einhell 24 Voltos akksis fúrógépem, az jó volt, sajnos ellopták, de megfigyeltem, hogy az olcsó gépeknek nagyon leromlott a minősége. Régen ezek jók voltak. Most is van egy kb. 25 éves nonem gépem, amit még anno németek gyártottak, (vagy gyártattak), és ugyanúgy szolgál, mint a nagy márkák gépei. Én már ha gépet veszek, vagy utánna érdeklődöm építőiparban dolgozó ismerőseimtől, vagy ismert minőségi márkát vennék. Einhell, Skil, stb. csúfságok előtt már nem állok meg a boltokban. Egyet nem szabad elfelejteni, hogy pl.: a Boschnak is van silány terméke, de az olcsó. A 7-8 ezer Forintos Flexét annak sem szabad megvenni, mert nem jó. A minőség a Boschnál 20 ezer Forint körül kezdődik.
2014. máj. 10. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim válasza:
39%

Einhell-t még ha ingyen adják SEM. Sőt, ha fizetnének érte, sem használnám. Tényleg szó szerint életveszélyesek..

Persze egy fúró nem nagyon tud életveszélyes lenni, azt leszámítva, hogy megrázhat, de nekem pl. volt egy Einhell flexem, ami ilyeneket csinált, hogy:

- használat közben lelazult a védőburkolat, és beleért a korongba

- a kapcsoló kikapcsolt állapotában, a falialjzatba bedugva azonnal beindult!!

- többször is meglazult a korongszorító gyűrű!!


Igazából szerencse, hogy nem lett tőle bajom. Inkább halasztottam is a flex-es munkákat, amíg nem vettem egy Makitát.


Szóval kösz, nem, még akkor se, ha ne mindennap használom. Egy normális Makita flex 20-22 rugó, egy Einhell meg 8-9 rugó, szerintem megéri azt a +12-14 ezer forintot az ember élete/testi épsége.

Arról nem is beszélve, hogy egy normális flex lágyan indul, nem ránt, könnyen mozog a kapcsolója, nem kotyog a tengely, szóval sokkal könnyebben/pontosabban lehet vele dolgozni. Én is csak hobbifelhasználó vagyok, de ennek ellenére az árskála alján lévő Makitánál alább nem adnám, az az a szint, ami, bár nem igazán profi ipari cucc, de már használható és biztonságos.

A felsőkategóriás Makita, Festool, Dewalt, Flex, stb. cuccokba tényleg nem érdemes beruházni, hacsak nem vagy profi.

2014. jún. 24. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!