Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Az Einhell mint márka Otthoni...

Az Einhell mint márka Otthoni barkácsolásra megfelel?

Figyelt kérdés

Lakásfelújításba kezdünk, és venni kell új gépeket, Einhell-re gondoltam mert árban is elég jó és van Sárga Fúróm is ez a márka, ami már a poklok poklát is megjárta és még mindig igen erős de nem tudom hogy a többi gép-ben is jó e.


ezekre gondoltam:

[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


Legfőképpen hozzá-értők válaszát várom, hogy jók e ezek a gépek? nemtudom hogy meiknél mi a jó teljesítmény pl, vagy mien márka van még ami jónak mondható? ebben az ár kategóriában természetesen.


2012. febr. 3. 23:49
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
Olvasom a sok hozzászólás között, milyen sok probléma volt az Einhell gépekkel. Hát nekem van belőle rengeteg, nem panaszkodom rájuk. Az igaz, hogy angol és német teszt oldalakon mindig megnézem milyen értékelést kaptak. Vannak olyan gépeik amit a legaljára húznak, de vannak olyan kostrukciójuk is, amit pl a Dewalt hasonló kategóriáját verte (árban a Dewalt több mint 3x többe került). Tehát ész nélkül nem veszem meg. Van 5 éves szalagcsiszolom Red Line (piros, mint a neve is mutatja). Ezt egy asztalos ismerősöm javasolta, aki maszek. Azt mondta neki kettő van belőle, amikor már túl meleg a másikat használja, cserélgeti. Megjegyzem csak ez van neki einhellbe. Összes többi gépe japán, vagy német márkák. Megvettem és igaza volt építkezést, bútorok készítésére is használtam. Nekem bevált. Igaz Bosch szalagokkal használom. Ezen felbuzdulva kezdtem vásárolni hobby munkákra piros einhell szerszámokat. Van vésőkalapács, amivel 2 hete 4mx1,4m terasz aljzatát és alapját véstem szét délután. Van dekopír fűrészem, szögbelövőm, kompresszorom, ipari porszívóm is tőlük. De van 4 éves makita akkus csavarozóm is, Bosch és B&D szerszámaim is. B&D egy nagy szar. 1 hete asztali fűrészgépet vettem piros einhellt. Ezzel még ismerkedem. Hobby célra jobban beváltak nekem, mint a Black&Deckerek. Azok közül jó néhány fúró szétment a kezemben fél év alatt. ÍGy jártam a 7-800 w-os kisfelxekkel is. Viszont egy 1200 W-os kis flexük marha sokat kibírt nálam 7 év alatt, pedig vágok vele betont, vasat, csempét, tegnap tondach cserepet. Szívós! Az árát bőven megszolgálta.
2014. júl. 24. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
97%

Isteni!


Imádom mikor buta, csalódott, vagy életunt emberek, mindenféle mérnöki diplomára hivatkozva, vagy épp tapasztalatokra építve állítanak égbeszökő marhaságokat.

Nem szeretném leírni, hogy vannak gagyi, pár éve, hónapja kitalált cégek akik gyártanak selejtes vackokat, és többnyire 2-5 éven belül nevet váltva ontják a vackokat újra.


Beszéljünk az "Einhell"-ről.


Lusták kedvéért: 1964-ben alapított Német "gyártó". (Nem postaszolgálat, vagy dobozoló üzem.)

1970-ben kezdett terjeszkedni, pl. Spanyolországi leányvállalat!

80-as években úgy gondolták, a lakossági felhasználású gépek területén van a legtöbb haszon számukra, így olcsóbb barkácscélú gépeket kezdtek gyártani.

Ezredfordulón történt az, hogy Kínába és Bulgáriába kihelyezett gyárakban gyártanak több-száz német szakember jelenlétével, akik az ellenőrzéseket és teszteket végzik, (Ők nem mérnökök, hanem igazi szakemberek Németországból.) de a mérnöki fejlesztőgárda, továbbra is Németországban van. (Ezek nem postások, hanem igazi mérnökök, akik ülnek az asztal mögött és terveznek, NEM GYAKORLATI SZAKEMBEREK...)

Ezek a Német gyárak, Kínában és Bulgáriában pont olyanok, mint nálunk a Japán Suzuki, vagy épp a Német Audi, Mercédesz, ami nem gagyi attól, hogy nem ott készül Németországban.


Örülök a hasznos tapasztalatnak, ami egy állítólag Einhell barkácsgépnek vett oszlopos fúró, egy műhelyben, ahol több más szerszámgép van, csupa gagyi Einhell munkálkodott, egy szakember barkácsolásának köszönhetően.

Én is pont az a barkácsmanus vagyok, aki a CSAK BARKÁCS KATEGÓRIÁT GYÁRTÓ Einhell gyártótól veszek a saját műhelyembe a gépeim mellé szerszámgépet, és én is tele vagyok, esztergályos és egyéb szakember ismerősökkel.

Az irónia végett: Ha komoly szakember ismerős van kéznél, és van saját műhelyed több beépített géppel, akkor ad1: Kérj tanácsot vásárlás előtt egy szakembertől! ad2: Műhelyben nem folyik barkács!!! Az kisipari felhasználásnak hívják.

Lehet, hogy nem vagy szakember, és ezért gondolod, hogy barkácsolsz. A helyzet az, hogy nem barkácsolsz.


Kedves mérnök! Ha ennyi rálátásod van egy szakmai gyakorlati kérdésre, és azt is csak ilyen lekezelő stílusban vagy képes előadni, akkor inkább maradt a kaptafánál, az íróasztal mögött!

Csak neked külön..: Az Einhell 1964-ben Hans Einhell vezetésével már foglalkoztatott fejlesztő mérnököket, és azóta is foglalkoztat, méghozzá Németországban, az anyavállalatnál.


Nem feltétlenül jó és kifizetődő magasabb iskolát kitaposott embereknek, ha gyakorlati kérdésekben, kisiskolás stílusban próbálnak tanácsokat osztogatni gyakorlati téren.

Sajnos napi szinten találkozom ilyen helyzetekkel, ahol a hozzá nem értők elfogadják ISKOLÁZOTTSÁG ALAPJÁN a félrevezető tanácsokat, és még hálásak is érte.

A kedvencem a Milyen számítógépet vegyek kérdéssel felkeresett rendszergazda, vagy épp programozó, aki mindent tud a hardverekről a laikus szerint. Ha tudná, hogy a legrosszabb irányba tart...

(A rendszergazda egy számítógépes hálózattal, annak telepítésével és karbantartásával foglalatoskodó 3 hónapos tanfolyamot végzett ember. A Programozó szintén csak felhasználó a hardverek terén...)

No de ez nem ide tartozik. Itt a tervezőmérnök lekezelő stílusban előadott gyakorlati tanácsadás a mérvadó. <-- kérlek NE!!

A vásárlónak/kérdezőnek nem azt kell tennie amit mondasz. Csak segíteni kell neki, hogy dönthessen.


Kedves Einhell összeesküvés elméletet leíró emberek, akik életük jelentős szakaszán Einhell bakiparádéban szenvednek!

Az Einhell jelenleg főként egy Barkácsgép gyártó cég. A barkácsolás pedig mint olyan, némi kézügyességet, és hozzáértést kíván!

Attól, hogy valami barkács, attól az nem feltétlenül eszetlen agyament emberek játszótere. Nekem is vannak fordított tapasztalataim, a márkákkal, de nyugodt szívvel állíthatom, ha a hal nem tud úszni, nem a víz a gyagyás.

5 éve használok márkátlan vacak csiszolót, ugyanakkor az ajándékba adott márkás csiszolót 1 nap alatt tönkre vágta a gazdája rokona...és én vettem gagyit. Amikor meg másnap elmentem, és befejeztem a megkezdett munkát a gagyimmal, akkor biztos kifogtam a gépet.

Hát nem csiszolunk ablakkeretről ragacsos festéket elszívás nélkül órákon keresztül nonstop izomból nyomva a masinát, hogy az eldugult csiszoló jobban csiszoljon. (Persze, hogy leégett a Bosch, és persze, hogy tökéletesen dolgozott a véső, és a noname gép.)


Einhell színekben tök véletlenül igazad van kedves kérdező! Bár pár hozzászóló épp fordítva "szakérti" a dolgot. :D

Az Einhell sárga az a Barkács alapmodell. A Kék az egy barkács középkategória. Van a nemrég bevezetett "BARKÁCS" felső kategória RED néven. Ő a Piros.

A Barkácsolás alapvető helyzete, hogy a felhasznált gépeket nem napi rendszerességgel, és nem órákon át használjuk!

A Barkácsgépek könnyen melegszenek, ilyenkor igénylik a pihentetést!

Nem nyomjuk ész nélkül az oszlopos fúrót sem, hogy meghajlik az oszlop, csak azért mert amatőrök vagyunk a fúróélezéshez!


Ha napi szinten dolgozunk, pár órácskát, vagy 8-10 órákat havi szinten, az a kategória a kisipari felhasználás.

Példának jó lesz a szerszámköszörű, ami nem egy állandó munkaeszköz, csak szerszámélesítésre való, ami időközi.


Ha naponta 8 órát dolgozunk, az már Ipari, ha annál többet akkor nagyipari a felhasználás.

Igen, valóban ilyen gyártó a DeWalt, vagy a Makita, ill. A nem emlegetett Hitachi is.

Nem, a Bosch nem ipari gép! Nem, a Black & Decker sem. Ezek csak Jó, vagy kevésbé jó kisipari gépek.

Pl.: Ismerősöm Bosch-t használ a munkája során csavarbehajtásra, és garancia időn belül cserélgeti a tönkrement gépeket, amíg rá nem döbben a kereskedő.


Érdemes megemlíteni az Einhell Piros kategóriát! Ez a Bosch zöld kategória!

Azért azt is érdemes tisztázni, hogy a sárga Einhell, az nem DeWalt. :D

Más-más gyártó, más-más színt használ a felhasználás megkülönböztetésére, míg megint mások, a névbe rejtett betűkódokban tárolja a felhasználási javaslatot.


Látom van olyan ember, aki tisztességesen is le tudja írni, hogy inkább Makitát vett, mert nem jött be neki az Einhell.


Az előttem szóló is korrekt! Ez így van. Részint mert a piros a legjobb közülük, részint mert ésszel kell használni őket, és nem durbele módon.

A drága ipari cuccokat hozzá nem értő munkásoknak találták ki, akik nem tisztelik a szerszámot, csak ütik verik dobálják. Láttam már iparost ahogy szöget vert be flex-el, és láttam olyat is aki szöget húzott ki fúróval. (<--szép lett a tokmány befogó pofa...)

Történetesen van egy B&D fúróm, ami olyan 25 éves lehet, MERT VALAMIKOR IFJONTI KOROMBAN VETETTEM... Pár ezt-azt kifúrt már, de hamar rájöttem, hogy az ütvefúró az nem azért van, hogy ütve fúrjam a főzött betont. :D Arra a fúró-véső a szerszám, és nem egy "racsnizó fúró".


Nem hiszem, hogy sorolnom kéne hány szakmám van, vagy miből van diplomám. A szakmák gyakorlati hozzáértéseket adnak, a diplomák jobb elméleti rálátást. A felhasználás és barkácsolás meg a tapasztalatokat...


Mindenképp azt javaslom, ha Einhellt választod akkor a Piros az a kategória amit maga az Einhell is profibbnak tart. Ez übereli a Bosch zöld szintet árban, de ugyan ott van minőségben.

Ha hétköznapi egyszerű dolgokra kell akkor biztosan megfelel. Ha melegszik akkor te is. Pihentesd mindkettőtöket. Te ráérsz, nincs határidős munkád.

Ezek felett, ha csak hobby-zgatsz, akkor nagyon bánnád 20-25 év múlva, hogy még mindig nem tudsz venni egy hiperfúziós légcsapágyas antigravitációs pogácsaszaggatót, mert van egy Multifunkciós Makita a sufniban, és addig ugye minek?

Abban biztos lehetsz, hogy a magukra, és a precizitásukra JOGGAL büszke Német mérnökök, és szakemberek nem gyártanak, és gyártatnak szándékosan olyan eszközöket, amivel összeesküvés elméleteket igazoló népirtást akarnak elkövetni.

Tudomásul kell venni, hogy vannak gyártók, akik az olcsó hétköznapira esküsznek üzleti téren, és erre gyártanak. Ettől nem lesz gyilkos a szerszám, maximum nem csapágy van benne, hanem mondjuk bronz persely. Az meg mindenhol előfordul, hogy egy köszörűben használhatatlan, a 10 éve raktáron álló szétmálló kő van alapból, vagy épp a szénkefe hal meg ugyanez okból egy dohos raktárban. És persze minden tönkremegy azonnal ahogy egy használaton kívüli évtizedes gép előkerül, amit ékszíj hajt.

Arról, hogy egyes kereskedők megszegik a tárolási szabályokat, nem figyelnek oda az elfekvő készletek minőségi romlására, vagy nem odaillő alkatrészekkel látják el az alapgépeket, arról nem a gyártó tehet.

Kétlem, hogy a leírások szereplői közül az oszlopos fúró története az lett volna, hogy a tengely kúpjától eltérő kúpos tokmányfejet gyártott volna rá a gyár. Inkább a kedves ámde hozzá nem értő agyoniskolázott kereskedő bájos csínytevése lehetett egy esetleges hiánypótlás valami másik gép tokmányából...

Csak gyárilag bontatlan dobozt fogadj el, és ha valami hiányzik akkor ne fogadd el az alkatrészt ami hiányzik, hanem kérj egy másik gyártói bontatlan dobozt, mert azt az alkatrészt nyilván egy másik dobozból vették ki... ez a tipikus hipermarketes, "Webshopsajátraktárkészlet" utolsó vásárló jár rosszul esete. (MLM :D )

2016. jún. 20. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!