Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Külső vakolás, de hogyan?...

Külső vakolás, de hogyan? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Kültéri vakolást szeretnék majd csinálni tavasszal, még nem csináltam, de szeretném megtanulni. Kisebb felületet kell javítani. Úgy képzeltem el, hogy a gyenge vakolatot tégláig leverni, majd cementes vízzel lefröcskölni utána Baumit GV 35 gépi-kézi vakolat-ot, majd száradás után Baumit Simító Vakolat-ot felhordani, aztán festeni. Ez így okés? Milyen szerszámok kellenek hozzá?
2012. febr. 25. 11:23
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha tényleg csak magadnak és tényleg csak kicsi felületről van szó akkor elég egy kőműves kanál (flexel nyugodtan alakítsd a fromáját úgy ahogy neked kényelmes) és egy fa simító plusz egy egyenes deszka amivel le tudod "durvázni" a felületet. Ha nagyon kezdő vagy akkor jól jöhet egy glettvas is. Gondolom nincs olyan rutinod,hogy fandlival hord fel az anyagot, ezért erre semmi szükséged nincs. Még esetleg annyit tanácsolnék,hogy a gv35-öt kellősítsd keveréskor egy kis mészpótlóval vagy mész hidráttal. Könnyebb laikusként felhordanod. Így kb ennyi :)
2012. febr. 25. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
első fogalma nincsen az egészről szerinted mit flexszel a kanálon?
2012. febr. 25. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Néhány száz m2-t felvakoltam és fel falaztam :) nem tűnt fel,hogy minden kőműves kezében más formájú kanál van ?

Mindenkinek más áll kézre. Kinek a szögletes/hosszú , kinek a kerek/rövid... első voltam...

2012. febr. 26. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!