Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Ti építenétek saját kezűleg...

Ti építenétek saját kezűleg vert falú "tömésházat?

Figyelt kérdés
2012. márc. 6. 17:20
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Ha nincs meg a kellö szakértelmed, akkor nagyon könnyen a fejedre omlana...
2012. márc. 6. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Igen. Ha erre lenne csak módom, igen. Előnyei: jól szigetel, télen meleg, nyáron hűvös.
2012. márc. 6. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Hozzá értő szakember nélkül nem. De olyan helyre sem,ahol sok a talajvíz,vagy közel van egy folyó.
2012. márc. 6. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim válasza:
Nem. De egy felújításra való vályogépülettel csodákat lehet művelni. :)
2012. márc. 7. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Második válaszoló vagyok. Gondolom, hogy kellő körültekintéssel, szakember tanácsával megtámogatva kezdenétek el a tömésház építését minden eőírást betartva. Ha igen, akkor egy szép kis otthont építhettek viszonylag kevés pénzből. Nekem is él rokonom tanyán, aki ilyenben él. A ház sem új, legalább 60 éves. Tehát ne félj a riogatástól /a fejedre dől, stb./ Ezt csak olyan ember mondhatja, akinek fogalma sincs erről az építési módról. Sok sikert az új otthonotokhoz!
2012. márc. 7. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

5. Olvasd már el, hogy mivel "riogattam" a kérdezöt:


"Ha nincs meg a kellö szakértelmed, akkor nagyon könnyen a fejedre omlana..."


Ebben a mondatban az elsö felének IS van jelentösége!!!!

2012. márc. 7. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Rendben, de mi jogon feltételezi bárki is, hogy minden szakérelem nélkül nekiáll valaki egy tömésház építésének? Senki sem épít öngyikossági szándékkal, hogy aztán az alatta lelje a halálát.
2012. márc. 7. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
A kérdés alapján nem feltételezem, hogy a kérdezö sok szakértelemmel bir ilyen területen.
2012. márc. 7. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
De van kellő tapasztalatom, szakértelmem. És van elég sok segítségem. Amúgy mi a vélemény a tömésházról?
2012. márc. 7. 18:47
 10/17 anonim ***** válasza:
En egy ilyenben elek es semmi rosszat nem tudok mondani. A hazat orokoltem es felujitottam. 1920-ban epult. Ujra szigetletettem az aljat. Ezt azert mondom, hogy ha csinalod, arra ugyelj, mert kulonben nedves fold szagu lehet. En gipszkartonnal egyenesre csinaltam a falakat es szerintem jo, meleg otthon lett belole. Nyaron nem kell legkondi. En a helyedben talan kombinalnam a regi es uj technologiat. Csinalnek egy betonkoszorut es komoly mennyezetet raknek ra. Amugy a falat nehezebb volt atfurni, mint egy beton falat.
2012. márc. 7. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!