Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Milyen hegesztőpajzsot érdemes...

Bitangjó kérdése:

Milyen hegesztőpajzsot érdemes venni?

Figyelt kérdés

2012. ápr. 13. 15:14
1 2
 11/17 anonim válasza:

Köszönöm a segítséget!

Még csak a tanfolyam elején vagyunk. Egy 10 DIN-es üveget már sikerült szereznem.

Az automata pajzsokkal kapcsolatban mit gondoltok? Co-hoz igaz, hogy nem valók?

Milyen márkájú pajzsot érdemes cserélhető lencsésben venni, és mennyiért?

2013. máj. 26. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim válasza:
100%
Én minősitett hegesztő vagyok,már 19 éve,ha gondolod meghallgathatsz.Én napi szinten gyakorlom a külömböző hegesztési eljárásokat MIG,MAG,TIG,MMA,és elsődleges szempontom,hogy kényelmes,könnyű,és jól takaró legyen.Az automata pajzsok sztm nem igazán jók,ha csak nem csúcskategóriás/speedglas..stb../,de ezek 100000 ft-tól a csillagos ég...Egy ESAB Eco Arc II fejpazs kb 4000ft tökéletes választás akár egész napos hegesztéshez.
2013. nov. 2. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim válasza:

Minden tiszteletem a profi hegesztőké, hiszen nehéz, nagy szakértelmet igénylő munkát végeznek.


Mindazonáltal nem biztos, hogy megértik, mik a kezdő és/vagy barkácsoló hegesztő lehetőségei, elvárásai.


Kitűnően lehet hegeszteni hagyományos pajzzsal is, de az automata jelentősen leegyszerűsíti a munkát:

- szabad az egyik kezem. Az iparban leginkább sablonokban, készülékekben, szorítókkal rögzített darabokat hegesztenek, de nekem legtöbbször kézben kell odatartanom a darabot, hogy egy pöttyintéssel rögzítsem.

- látom, hova érintem az elektródát. Gyakorlott hegesztő megközelíti, maga elé tartja/lebillenti a pajzsot, és már hegeszt is. Nekem mindig arrébb mászik az elektróda vége, különösen, ha új és hosszú.

- az elektróda közelítésekor, mikor felkészülök a hegesztésre, sokszor véletlenül hozzáérek a darabhoz, minél kiszorítottabb a helyzet, annál kritikusabb, és máris belevillantottam a szemembe. Garantált a sárga pötty a látómezőm közepén pár percig


Nem tudom megítélni, hogy az automata pajzsok rongálják-e a szemet.


De válasszuk külön a napi 8 órában hegesztőket és az alkalmi hegesztőket. Utóbbiaknál a néhány belevillantás a szembe sokkal károsabb, mint az automata esetleges látásrontó hatása.


Ugyanígy nem épít ki a barkácsoló elszívó berendezést, míg egy munkahelyen ez követelmény.


Javaslatom a barkácsolóknak: nyugodtan használjatok automata pajzsot, nagyon megkönnyítik a munkát.

Főleg kezdők esetében...

2015. aug. 20. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Kezdő státuszon épp egy jó tanfolyammal és némi plusz gyakorláson túljutva azzal egészíteném ki a #13 választ, hogy kell hagyományos fejpajzs is és automata is. Pénzhiány miatt először hagyományosat vettem, meg néhány üveget (mivel nagyon vékony elektródával, nagyon kis amperral is kacérkodtam, DIN 9-13 vettem, és persze átlátszó üveget is néhányat). Később vettem automata pajzsot, aminek van egy kellemetlen tervezési hibája: hajlított a külső védőlemez helye, tehát csak műanyag megy bele. Ráadásul van belül is egy műanyag. Maga a panel se valami szépen ereszti át a fényt, amikor sötét. Mellé még a visszfényből is elég sok jut be, tehát teljes az öröm. Ha a régi pajzsomat veszem vissza, mindent tökéletesen látok. Tehát ha most kellene megfigyelnem az ömledék viselkedését, akkor azt választanám. És precíz munkához vagy sok munkához is. Ha az a pillanatnyi kényelem kell, hogy lenn maradó pajzzsal lehet kalapálni a salakot, meg hogy jobb fényviszonyok közt pontosabb a kezdés lehajtott pajzzsal, és persze a fokozatmentes DIN állítás, akkor automata, és általában is automata. De én már nem tapasztalgatom, hogy milyen pajzson keresztüli látványhoz milyen varratkeresztmetszet fog tartozni. Elég, ha annyira látom, amennyire az olcsó automatán át lehetséges. Szükség esetén a DIN kicsit mehet lejjebb, és van, hogy érdemes közelebb hajolni. Ha várhatóan sok varrat lesz kicsit odafigyelősebb, akkor váltok is hagyományosra, bármilyen macera is cserélgetni az üveget fényviszonyonként és áramerősség-tartományonként.
2015. aug. 21. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Ilyet érdemes venni 3M csak az ára ne lenne ilyen csillagászati. (bár ez csak magyar fizetésekhez képest)

A márkával a tapasztalatom (nem hegesztő pajzs terén)kiváló. Minőségben a legjobb akármit veszel amit a 3M csinál.

bemutató videó: https://www.youtube.com/watch?v=OIB6ik6tjeo

2016. ápr. 18. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim válasza:

noooos!!! ilyet ne vegyél:)

https://www.youtube.com/watch?v=TOkUDDiL49s

2016. júl. 27. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:

Sziasztok! A hegesztőpajzsokról annyit mondanék, ha még aktuális valakinek: az automatát megéri megvenni. Főleg a felső kategóriát. Ugyanis ha a szemetek tönkremegy, azt már nemfogjátok tudni visszacsinálni, nincs opció rá hogy akkor költsd el az elspórolt pénzt! Amiért nem éri megvenni az olcsó kínait: a felhasznált anyagok gagyik, és a tesztelésénél nem szűrik ki az apró buborékokat az LCD résznél. Így maradnak olyan szabad szemmel nem látható pontok a kazettán, amiken ugyanúgy átmegy a sugárzás, mintha nem lenne rajtad semmi, és a retinádon szép lassan de csinál kis vakfoltokat idővel. A felső kategóriás (Optrel, Esab) ára azért annyi amennyi, mert 1: minőség: automatikus rendszerekkel tesztelnek minden egyes szűrőt, ami gondolkodás nélkül kiselejtezi a hibás kazikat. 2: felhasznált anyag: nem spórolják ki belőle a cuccot 3: a garancia.


Plusz: az új optreleken van autopilot, ami iszonyat módon kényelmessé teszi a hegesztést. beállítod a tartományt, és onnan kezdve méri az ív fényét működés közben, és ahhoz igazítja az elsötétedés mértékét.


A passzív pajzsok mellett szavazó is jobban jár ha a minőségibb sötétített üveget vásárolja, ugyanis ezek között is sok a bóvli sz.r! Ha nem szűri az UV/IR-t rendesen idővel tönkreteszi a szemed ugyanúgy. Ami még a felső kategória mellett szól: a fejkosár. Minél stabilabb, kényelmesebb, annál jobb hosszú távra. Főleg a nyaki csigolyáknak.


Végső soron mindenki maga dönti el mennyit ér neki az egészsége.

2018. jan. 5. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!