Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit tehetek ebben a kilátástal...

Mit tehetek ebben a kilátástalan helyzetben?

Figyelt kérdés
Most végeztem el a jogi egyetemet, volt egy ügyvédi iroda, ahol már egy éve dolgoztam gyakornokként és úgy volt, hogy felvesznek. Aztán miután végeztem közölték, hogy nincs pénz még egy emberre, nagyon sajnálják. Azóta keresek munkát, de eddig semmi. Egy közjegyzőnél úgy tűnt, hogy minden rendben, erre ezt is lemondták ma, mondván, valaki vállalta olcsóbban. Annyira kilátástalan az egész helyzet. Az ügyvédeknél a jelöltek minimálbéren tengődnek ennyi tanulás után, úgy is, hogyha van némi tapasztalatuk már és nem csak kávét főztek. Egyszerűen úgy érzem fölösleges volt ennyit küszködnöm, hogy legyen egy jó diplomám, mert nem érek vele semmit. Mindig lesz aki semmi pénzért bevállalja a napi 10-12 órás melót. Én ezt azért nyilván nem szeretném, nem azért tanultam, hogy annyit keressek, mint egy tescos eladó (azért nem is olyan magas bérre gondolok). Teljesen magamba zuhantam és dühít, hogy az élet mennyire igazságtalan és mennyire azon múlik, hogy kinek hol van ismerőse. Én pedig sajnos nem olyan családból származom, ahol apuci, anyuci jogász. :(
2012. jún. 27. 11:27
 1/6 anonim ***** válasza:

Pedig a kezdet sajnos szívás!

Haverom pestre ment fel, ahol ~100.000 Ft -ot keres, úgy, hogy kitűnőként végzett. (napi robot, ahogy mondtad)

Apuka, anyuka jogász, de nem akart náluk dolgozni.

Fel a fejjel, mindent bele :)

2012. jún. 27. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Elfelejted a "tanulj fiam, szerezz diplomát, és lesz egy jó állásod, majd jó nyugdíjad" mentalitást, és saját kezedbe veszed a sorsodat, vállalkozni kezdesz! Ja, ahhoz nem értesz? Nem baj, a hálózatépítésnél segítenek minden lépésedben! Fú, mit fogok itt kapni ezért! :)
2012. jún. 27. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Sajnos nekem is így volt, az elején örültem, hogy végre diploma, de nem megyek vele semmire. Adminisztrátor vagyok 70ezerért és közben továbbra is jobb munkát keresek.

Fél évet melóztam teljesen ingyen egy alapítványnál ami jó pont, na meg meg is kell élni valamiből.

Egy szintén jogász ismerősömnek már akkor megvolt a helye amikor beiratkozott az egyetemre, mert ismeri a polgármestert.

Szóval vagy külföld, ahol mosogatásért többet kapnék mint itt szakmában elhelyezkedéssel, vagy vállalkozás, csak annak az elindításához is pénz kell és nem biztos, hogy menni fog. Pedig ötletem az lenne.

2012. jún. 27. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
nyitni kell saját ügyvédi irodát, ennyi
2012. jún. 27. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
feelv, neked ugye fingod sincs a témáról?
2012. jún. 27. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Azóta találtam állást. Jobb, mint a semmi.
2012. júl. 8. 16:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!