Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Mi a különbség az ütvefúró és...

Mi a különbség az ütvefúró és a fúrókalapács között?

Figyelt kérdés

Azon kívül, hogy a fúrókalapácsba vésőket is be lehet fogni és van rajta forgás nélküli csak véső funkció?

Nekem fúrókalapácsom van. Azzal eddig mindent ki tudtam fúrni, amit akartam. Még falat is bontottam vele.

Az ütvefúró is ugyanazt csinálja csak nincs benne pl véső funkció. Meg a motorja lehet hogy picit gyengébb. Jól gondolom?


2009. aug. 25. 16:27
 1/3 anonim válasza:

Hello

Igen jól gondolod, az ütvefúrónak gyengébb a motorja, és kisebb az ütőereje,mint egy fúrókalapácsnak, valamint más a felépítése. A fúrókalapáccsal inkább nagyobb furatokat szoktak készíteni betonba, téglába, az ütvefúróval pedig lehet kisebb átmérőjű furatokat is készíteni pl fába, és nem kell a nagy nehéz fúrókalapácsot tartani.

2009. aug. 25. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom hogy a fúrókalapácsban a fúráson kívül az "ütést" egy hidraulikus ütőmű állítja elő,míg a sima ütvefúróban pedig van egy olyan kisméretű tárcsa amin pici bütyök van elülső felületén(mechanikus).A fúró tengelye,a bütyök körbe forgása közben mindig hátra ugrik alig 1-mm-t fordulatonként és aztán vissza előre. Ez a bütyök hamar megkopik és ezért készül ki hamarabb,és betont sokkal nehezebb ezzel kifúrni,(nem is erre való igazán.) Azt hogy pontosan hogy müxik,ahhoz látni kell a gépek belsejét.
2009. aug. 26. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Hasznosak voltak.
2009. aug. 26. 08:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!