Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Milyen láncfűrészt ajánlatos...

Milyen láncfűrészt ajánlatos venni otthoni tüzifa vágáshoz?

Figyelt kérdés
Nem pont a legdrágábbat szeretném, de azért tartós legyen. Tervezem venni kb 240q bükköt és azt felvágni gondoltam veszek egy saját láncfűrészt mint fizetni érte folyamatosan. Benzines vagy elektromos, azon belül is milyen típust ajálanátok? Folyamatosan lehet használni vagy kell időközönként pihentetni..?
2012. szept. 17. 11:53
1 2 3 4
 1/32 dirtboy ***** válasza:

stihl,husqvarna,makita

ezekben gondolkodj

talán a husqvarnával jönnél ki a legolcsóbban


nem tudom milyen átmérőben veszed meg a fát de 40-50ccmnek elég kéne lenni hozzá,szóval olyat nézz a márkákon belül.

2012. szept. 17. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:

Kérdés, hogy a fa, amit veszel, milyen.

Ha nagy rönkök vannak benne, olyan kell, ami elbír egy 60-80as vezetőt is akár. Mindenképp benzineset vegyél 240Q-hoz.

Stihl, Hitachi, Husqvarna, kb mind jó, de túlméretezni sosem árt. 20-30al többet fizetsz érte, de meghálálja később.

2012. szept. 17. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 A kérdező kommentje:

mondjuk egy 35cm láncos megfelelő lenne?, hasitva lennének a tüzifák, eleve úgy hozzák. Azokat kellene elvágdosni otthon a kertben. Nem tudom az elektromossal mennyire járnék jól olvastam olyat h igen csak eszi az olajat. Dehát azt a benzines is gondolom...

Előhfordulhat persze max 40cm átmérős tüzifa is...

2012. szept. 17. 12:32
 4/32 dirtboy ***** válasza:
53%

hasított tűzifát már nem szoktak vágni.

hosszú neked vagy miért kell vágni?


akkor a legkisebb sthil is jó lesz ms170 is jó vagy ms 211.

husqvarnaból a 236,makitából a dcs3501.

anyagilag a husqvarna 236 éri meg legjobban meg a felsoroltak közül az a legerősebb is.

2012. szept. 17. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
65%
A hasított csak annyit jelent, hogy a rönk ketté van hasítva, azt még vágni kell. Hasított rönkhöz egy kis Stihl vagy Hitachi is megteszi, elég a 35ös vezetőhossz. Az olajat azért eszi a benzines, mert automata láncolajozás van és azt bizony rendszeresen újra kell tölteni. Maga a motor is "eszi" az olajat, hiszen kétütemű motorról beszélünk.
2012. szept. 17. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 A kérdező kommentje:

hus 236 néztem ki most akciós is, szóval a tüzifa, méteres hasított. Ezt feldarabolni, de előfordulhat hogy majd olyan 25-40cm átm. Fa is lesz. Gondolom nem akadály az sem neki..


Egyébként a husq 135 jobb? Arról mi a vélemény...

2012. szept. 17. 12:57
 7/32 A kérdező kommentje:
még ami megfogalmazódott bennem, elektromossal nem járnék jobban? Haszánlat..kevesebbet fogyaszt van mint a benzines gondolom...árban
2012. szept. 17. 12:59
 8/32 anonim ***** válasza:
34%
nekünk elektromos makita van. jónéhány éve jól teljesít,35cm-a lap 2000W a motor. szintén otthonra, méter fát vágjuk vele össze.jó darabig vágunk, mikor nehéz elférni már akkor hasogatunk.
2012. szept. 17. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 dirtboy ***** válasza:
37%

a 136 is jó neked de én maradnék a 236nál.

elektromosat én nem igazán csipázom,inkább benzinest javaslok.

2012. szept. 17. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
48%
Az elektromos egy gyerekjáték egy benzineshez képest és nem fogyaszt kevesebbet, 2000w nem kevés.
2012. szept. 18. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!