Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Disco gömb házilag, mit...

Disco gömb házilag, mit ajánlottok?

Figyelt kérdés

Házilag akarok disco gömböt csinálni, de nem tudom, hogy mit ragasszak fel a gömbre. Eddig CD-t akartam szétvágni, és azt ragasztgatni, de annak lejön a fényes része amikor szétvágom. Esetleg valami más ötletetek lenne? Tükröt azért nem akarok, mert túl macerás szétvágni. Viszont egy angol nyelvű oldalon láttam olyat, hogy "flexible mirror", nem tudjátok ehhez hasonlót lehet kapni itthon?

előre is köszi!:)


2009. nov. 11. 08:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

ragassz rá tükröt.

ne te vágd szét, hanem menjél el egy üvegeshez és kérdezd meg, hogy (mondjuk) 2cmx2cm tükördarabokat mennyiért ad el neked (ezt hulladék anyagból is meg tudja csinálni, úgyhogy szerintem vevő lesz a dologra)

kiszámolod mennyi kell és megveszed.


tükörfólia itt van pl.

[link]

2009. nov. 11. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Drágább ha házilag csinálod, mintha megvennéd. Ha azt akarod, hogy forogjon kell hozzá venned motort is. Szerintem vedd meg boltban, nem olyan vészesen drága és megbízhatóbb is.
2009. nov. 11. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
tekerd be alufóliával :DDD igazi retró lesz.
2009. nov. 11. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

800 forintba kerül, szerintem teljesen felesleges ezzel pepecselni házilag.

De 5000-ért már forgó és belső világítású, színes gömböt kapsz.

2009. nov. 11. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!:)

Mire gondolsz, hol lehet venni 800 forintért disco gömböt? :O

Én eddig olyat találtam neten, ami 20 cmes átmérőjű, és 2700 forint volt. ez volt a legolcsóbb.

Egyébként azért nem fogom megvenni boltból, még akkor se ha nagyon olcsó, mert szeretek kinlódni az ilyenekkel, legalább van valamivel elfoglalni magam amikor unatkozok:)

2009. nov. 11. 11:42
 6/13 anonim válasza:
100%

énis megpróbáltam csak elfogyott a tükör:D

én a tükröt európai uniós szabvány hungarocell-labdára ragasztottam és saját magam törtem el kalapáccsal.:D

beleraktam újságpapírba hogy ne pattogjon mindenfelé.

és 2 oldalú ragasztóval csináltam.

nagyon kis csinos lett, igaz a tükördarabok nem a legszebbek, de megteszi.

ja és a forgás pedig így valósítható meg:

átszúrtam a közepét a tupírfésű vas részét felmelegítettem forróra és úgy.

majd dróttal dugtam bele damilt, kötöttem 1 nagy gyöngyöt a végére hogy megtartsa és felakasztottam a virágtartómra.

remélem tudtam segíteni.

B.b.

2009. nov. 11. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

fuu nagyon köszi ez a hungarocell nagyon jó ötlet:)

csak már azt kéne tudnom, hogy honnan tudok olyat szerezni:P

2009. nov. 11. 16:54
 8/13 anonim ***** válasza:
akármelyik barkácsboltban kapsz, és kis kockákra vágott tükröt is, csak ráragasztod és kész. De tényleg drágábban jön ki mintha vennél egy készet. (ilyen 290 ft-os boltokban láttam)
2009. nov. 12. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Hungarocell labdát kaphatsz hobbi boltban, mindenféle méretben. Előre darabolt tükröt vagy tükrös felületű műanyaglapkákat ugyanitt vehetsz sokféle színben. Vigyázz, hogy csak "hungarocell-barát" ragasztót használj, a legtöbb, oldószeres ragasztó hatalmas krátereket "éget" bele és kidobhatod az egészet. Ragasztás előtt lyukaszd át a gömböt és fűzz bele erős damilt vagy dekor drótot, a végére pedig kampót, hogy fel tudd akasztani (mindkettőt kapsz hobbi boltban), ha kész vagy és megszáradt, sima flexibilis csemperagasztóval "kifugázhatod" (barkácsáruházak csempeosztályán mindenféle kiszerelésben és színben kapható, még tubusos, szilikonos kivitelben is).
2009. nov. 14. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
fuh nagyon köszi az utóbbi válaszokat!:) a végén megtanulok disco gömböt csinálnixD
2009. nov. 14. 12:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!