Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Termosztátom 20-22 fok körüli...

Termosztátom 20-22 fok körüli hőmérsékletre van beállítva, minden ok, viszont a kazán sűrűn kapcsol be. Mitől lehet?

Figyelt kérdés
A termosztát kb 14m2-es helyiségben van, tetőtéri, ajtók becsukva. kb 5 percenként bekapcsol, kb 4-5 másodpercre, néha még kevesebbre. A nappaliban (kb 25m2, tetőtéri) csak egy radiátor megy, így kb nai 2 m3 a fogyasztásom, úgy, hogy kint 4-9 fok van. nem sok ez?
2013. nov. 16. 09:04
 1/9 anonim ***** válasza:
25%
Amióta rezsicsökkentés van, azóta rosszabb a gáz hatásfoka. Ezt a főzésnél is mindennap tapasztalom. Olcsóbb a gáz, csak éppen többet fogyasztunk.
2013. nov. 16. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

A kazán kapcsol sűrűn, vagy a termosztát?

Alap eset: termosztát kéri a meleget, kazán bekapcsol és a beállított fűtési vízhőmérséklet elérésekor a kazán kikapcsol, majd ha visszahűl a víz akkor be és így a kazán ki-be kapcsolgat. Majd ha a termosztát lekapcsol/eléri a szoba a beállított hőmérsékletet/ akkor a leállítja a kazánt.

Ebben az időben a kazán vízhőmérséklete kb: 60-70 fok legyen.

2013. nov. 16. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
A kazán kapcsolgat ki-be. A hőmérsékletet nem tudom a kazánon állítani (kb 10 éves Westen kazán), csak a melegvíz és a radiátor hőmérsékletét egy egyre szélesedő vonalon. most mind a kettő kb 10/4-en van, egy képzeletbeli tizes skálán
2013. nov. 16. 12:01
 4/9 anonim ***** válasza:
70%
keringető szivattyú megy? mert ha nem akkor nem visz el melegvizet és kikapcsol a kazán, ahogy felmelehszik.
2013. nov. 16. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
2-es !Na ez pont nem így van ! Mert a termosztáton beállított hőmérséklet elérésénél kikapcsol a kazán.És a termosztátoknak van / tipus függő,0,5 fok,0,3fok / a be és ki kapcsolás közt hőmérséklet különbség.Ha pl:21-fokra beállítod akkor elvileg 21 -foknál kikapcsol és 20,5-nél újra bekapcsol. És ez a körforgás. A víz hőfokának nincs ehhez köze.Szerintem nézesd meg szakival,mert ez nem normális jelenség. 15-20 percet legalább mennie kellene.És legalább annyit állnia,de ebben a jó időben sokkal többet áll mint megy.
2013. nov. 16. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

nem 2 vagyok, de ő jól írta.

a kazánon van egy biztonsági hőfok, és van egy állítható, ami a víz hőfoka.nem csak a szoba termosztát kapcsol ki, hanem akkor is leáll a kazán, ha a benne lévő víz eléri a beállított vízhőfokot. vagyis a szivattyú forgatja a vizet és ha a teljes rendszer eléri a mondjuk 60 fokos beállított értéket lekapcsol a kazán! ha lehűl a víz és még nem kapcsol ki a szobatermosztát, akkor a kazán újra melegíti a vizet.

2013. nov. 16. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 szokratesz ***** válasza:
ahogy korábban írták, sztem is a kazán hőkorlátozója kapcsolgatja ki-be a kazánt. Több variáció lehetséges. 1.Keringtető szivattyú hibája (bár az vagy megy vagy nem megy-köztes állapot nem nagyon van) 2.Radiátorok szelepe leragadt (nem tudja fogadni a melegvizet.) 3 ( legvalószínűbb) a hőkorlátozó kapcsoló romlott el és hamarabb kikapcsol mint kéne.
2013. nov. 16. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"most mind a kettő kb 10/4-en van, egy képzeletbeli tizes skálán"


Akkor kb. 40 fokra van állítva a fűtőkör hőmérséklete. Ez radiátoros fűtésnél igen alacsony, érdemes lenne legalább 60 fokra beállítani, úgy hatékonyabban tudnak dolgozni a radiátorok.

Ha bekapcsol a szobatermosztát gyorsan eléri a 40 fokot a vízhőmérséklet és a kazántermosztát lekapcsol, kicsit keringet, visszahűl, aztán megint bekapcsol. Akár ez is okozhatja a gyakori ki-be kapcsolást.


Szerintem.

2013. nov. 16. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 gyuribacsika ***** válasza:
Én is a kazán vízhőfokszabályozó feljebb tekerését javasolnám 60 fok-ra kb., illetőleg ellenőrizni, hogy a szivattyú működik-e és milyen fokozaton, lehet nagyon alacsony állásban van és azért kapcsol ki nagyon hamar.
2013. nov. 17. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!