Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Több kérdés az árammal kapcsol...

Több kérdés az árammal kapcsolatban, hozzáértők válaszát várom! (A kérdések lent)?

Figyelt kérdés

1.)Miből áll az áramkör? Melyik drót miért felel a konnektorban?Miért van szükség a nullvezetékre?Hol található a földelés?Miért van szükség a földelésre?Hol csatlakozik a konnektorban?

2.)A spájzban nem égnek a lámpák,a lámpákkal nincs baj már többször leellenőriztem,a kapcsolót is kicseréltem,a vezetékekben van áram,a lámpafészekben is van áram azonban a lámpák nem égnek!!!Mindent leellenőriztem az indikátoros csavarhúzómmal!Nem tudom hogy mi lehet a baj azonban ma észrevettem egy különös jelenséget az egyik hosszabítón és rögtön arra gondoltam hogy a lámpákkal is hasonló lehet a probléma azonban nem értem hogy pontosan mi lehet az (ezért is tettem fel az első kérdéseket hogy legyen valamiféle tudásom a vezetékekkel és funkciójukkal kapcsolatban hogy ne csak a sötétben tapogatózzak).

Szóval konkrétan az a helyzet hogy a hosszabítóhoz csatlakoztatott tárgyak nem működnek,a hosszabító bekacsolóján található lámpa szintén nem ég azonban a hosszabító bekapcsolása után a fészekben az indikátór a nullvezetékben és a fázisban is áramot jelez!Sőt,egy érdekes jelenség hogyha a nulláshoz teszem az indikátort akkor a hosszabító kapcsolóján elkezd égni a lámpa!!! Mi lehet ennek az oka? A földeléssel lenne a baj? Bocs hogy hosszúra sikeredett de nagyon sokat segítenétek ha megadnátok a korrekt választ.Kérem ne írjatok olyanokat hogy "hívj egy villanyszerelőt",nem azért tettem fel a kérdést.



#áram #áramkör #fázis #nullvezeték
2014. jan. 25. 16:22
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:
Olcsó személyeskedés helyett mi is az egésznek a tanulsága? Tehát a világítás áramköréről hegesztettek,amit az zokon vett.Ezért tartom idiotizmusnak a lépcsőztes kiépítést,mindenféle alábiztosítást.Menjen mindenhová dupla keresztmetszetű vezeték a kelleténél,(egy lakás vezetékelésénél kb.5-10ezer forintos többletköltséget jelent,ami sztem nem tétel),és a villanyóránál adott amperszámmal legyen elérhető az áram mindenhol,ha a tyúkolban akarok hegeszteni akkor ott hegesztek,ha a budiban,akkor ott hegesztek.Ha csak egy izzófoglalat zárlatos az is leveri még a 25-ös megszakítót is ugyanúgy mint a 6 amperest.Szivárgó áramok kizárására meg ott a FI-relé.
2014. jan. 31. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!