Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Hogyan kell gyürüs kútból...

Geryke122 kérdése:

Hogyan kell gyürüs kútból nyert vizböl Házi vizmüvet kialakitani?

Figyelt kérdés

Az én elképzelésem hogy a padlásra teszem fel a tartályt és a gravitációra bizom a nyomást!

hogyan kezdjek bele vagy mien alkatrészek szükségesek??

mien szivattyú??


2014. márc. 26. 20:53
1 2
 1/12 Józsi21 ***** válasza:

Én már a rendszer kialakításánál csináltam meg a tartály becsatlakozását,két db hármas osztón keresztül.A két osztó közé,alá fölé raktam egy szelepet,így bármikor tudom hálózati vízről üzemeltetni a teljes rendszert.

Ami kell:köbös tartály,osztó,3/4-es szelepek,KPE cső,mélykuti szivattyú,a tartályba egy úszó,ami kikapcsolja a szivattyút,ha eléri a szintet(ezt,ha nem értesz hozzá,szakival csináltasd)

Másik dolog,lehetőleg a tartályt olyan helyre rakd ahol van közfal,és az sem baj ha teszel alá valamilyen hosszabb gerendákat,hogy a suly ne egy ponton nyomja a plafont.

Szigetelés a tartálynak,csöveknek minimum 10cm

Ha kihagytam vagy nem világos valami szólj.

2014. márc. 27. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
értem! csak köblös tartály jó ehez?? és a mélykuti szivatyú birja csak felvenni a vizet??
2014. márc. 27. 13:21
 3/12 Józsi21 ***** válasza:

Hát én azt raknék be.Gondold végig hogy neked mennyi víz kell egy nap,mire akarod használni a kinyert vizet.

Természetesen lehet kisebb,de egy 150l-es tartály állandóan kapcsolgatná a szivattyut ami korán elhasználódna(bár ez csak az én véleményem).Ráadásul egy köbös tartály súlya sem nagy,és ez is a padlást nyomja(nem muszáj fullig tölteni).

Szerintem a mélykúti szivattyú meg kell,mert a vizet a föld alól,a

padlásnál magasabbra kell emelni.Például kút 8m,a ház 5m,a köb is kb 1.5m ez durván 15m ráadásul felfelé,na meg a rengeteg kanyar,a föld alatt,a falba stb,és ebben az esetben a kút a ház alatt,mellett van.

Szóval jobb a mk. szivattyú.

Az az igazság,hogy nekem is csak a rendszer van kiépítve,a lim-lomok 80% van meg,de előbb utóbb kész lesz!:-)

Ja kell még két szűrő,egy a szivattyúhoz(durva),egy a levezetőcsőre,az osztó elé_(finom).Remélem azért inni nem akartok belőle?Mert ha igen,akkor kell egy laborvizsgálat is.

Még valami:ha megcsinálod,ne nagyon reklámozd,mert a vízmű szép kis összeggel fog lehúzni havonta!!

2014. márc. 27. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Tusolni meg wc lehuzáshoz kell! ugy hogy olyan sok vizmenyiség nem kell! elég lenne egy 80 literes tartály!

még anyi kérdésem lenne , hogyha kész van ez az egész akkor nem kell nyomást elöidézni a tartályban mert a gravitáció add anyit hogy megfelelelö gyorsaságal jöjjön a viz?

2014. márc. 27. 15:01
 5/12 Józsi21 ***** válasza:

Nekem van egy 120l-es bojlerem,meg egy tartályom ami kb 200l.A 200-ast gondoltam először beszerelni,de a végén kiderült hogy kicsi,ráadásul komoly átalakítást igényel.

Szerintem a 80 lityis nagyon kevés lesz,amit nyernél a vízszámlán buknád a villanyszámlám.

Az viszont nem lenne hülyeség,ha a 80-as tartályból töltenéd a bojlert nyáron(ha villanybojlered van).

Ha belefogsz szerintem szerezz egy nagyobb tartályt,és gondolkozz el esetleg hogy a mosógépet is innen táplálnád vízzel.A víznyomással sztem.nem lesz gond.

Az az igazság hogy a k.tartályt azért tartom jónak mert nem rozsdál,egy alukeretben van igy nem nagyon deformálódik,egyszerű bekötni,nem nagy lóvé az átalakítása,aránylag olcsó.

De te tudod!

2014. márc. 27. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

értem hát akkor minden féle képen 1 200 literest rakok fel!

de ezen a tartályon mit kell átalakitani??

gondolom van egy csatlakozo ahová rákötöm a bemenö vizet és egy amin kimehet a viz!

2014. márc. 27. 19:18
 7/12 Józsi21 ***** válasza:
Igen,meg a szivattyú vezérlését is bele kellene rakni,meg még egy csonkot kell rá tenni túlfolyónak,ha esetleg a szivattyú nem kapcsol ki.Gondolom nem örülnél egy plafonzuhanynak?:-)
2014. márc. 27. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Jah tutira kiakadnák ha az állmenyezet elkezdene hullani! :)) valamivel okosabb lettem :) de anyi gond van hogy nem nagyon találok a neten sehol ien mélykuti szivattyút! ha ne tán nem lesz akkor mien szivatyút ajánlsz?
2014. márc. 27. 20:02
 9/12 A kérdező kommentje:
nyomáskapcsolo kell vagy mi a neve ennek a vezérlésnek??
2014. márc. 27. 20:11
 10/12 anonim ***** válasza:
Nekem egy 5 m-es gyűrűs kutam van. Csináltam mellé egy aknát, abba telepítettem egy házi vízművet. Az aknából kifúrtam a kút oldalát, ott vezettem be a szívó oldalt, a föld alatt elvittem egy csövet a házig és a kerti csaphoz és ennyi. Nem kellett se tartály, se mélykúti szivattyú, állandó 3 bar nyomás van és teljesen úgy működik mint egy hálózati vízrendszer.
2014. márc. 28. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!