Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Einhell BG-BC 43 AS - hol...

Einhell BG-BC 43 AS - hol lehet üzemanyag-levegőt állítani?

Figyelt kérdés

Átnéztem rendesen is meg hunyorogva is a karburátort, és csak egy gázbowden feszességállító van (ugyanaz mint biciklibowdeneken) és egy végálláscsavar ütközőnek, nyilván alapjáratot állítani. A szűrőt szétkapva van egy szemafor mozgású takarólemez, ami gázadásra és szivatóra kiáll a levegő útjából. Az útmutató azt írja, hogy küldjem szervizbe, ha olyasfajta úri gondjaim vannak, amiket két pici csavarral szoktunk megoldani, és jól dokumentált gyári alapbeállításokat találunk róluk neten.


Ne ítéljetek el az Einhell miatt, ez a típus kifejezetten jó ár/minőség arányú, természetesen amennyire szétráz félóra alatt, annyira célszerű is letenni olyankor 10-20 percre, és a motor is tovább él majd, meg szereti a gondos gazdát. Emiatt is kérdem.



2014. ápr. 29. 23:37
 1/8 A kérdező kommentje:

Oh, milyen udvariatlan vagyok... Ő az:

[link]

2014. ápr. 30. 10:01
 2/8 kata kata ***** válasza:
Ha ez van fent neked amit a link mutat,akkor a második képen az a spéci réz csavar a benzin-levegő állítócsavarja.
2014. máj. 1. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Célszerszámot gondolom nekem kell kreálni hozzá, jól sejtem?
2014. máj. 2. 12:04
 4/8 kata kata ***** válasza:
Igen azt neked kell csinálnod! De ha pecás vagy akkor egy erősebb csipesszel is tudsz rajta állítani.
2014. máj. 2. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Hálásan köszönöm! Esetleg van-e valami spéci tudnivaló arról, hogy hogy kell ebben az esetben helyesen csinálni a tekergetést? Elég tök vagyok a mocikhoz, inkább Stihl fűrészt sikerült eddig jól beállítani, de ott nagyokat segített a google, itt meg nem akar rájönni, mit akarok tőle... :)
2014. máj. 2. 13:11
 6/8 A kérdező kommentje:

El ne felejtsem: vatta új, egy fórumon olvastam, hogy típustól függetlenül bmiután a levegőszűrőt átitatja a friss tulaj olajjal végre, érdemes a bejáratás (egy-két tank inkább 10-20 perces menetekkel, 10-20 perc pihentetéssel, egyenletesebb, közepes terhelésre törekedve, nem kipörgetve üresjáratban több mint tökéletes) után belőni a porlasztót, mert ő is járatásra van optimalizálva úgy, hogy különösebben nem gond, ha marad úgy, csak a gondos gazda inkább jól beállított gépet nyúz. Jót tesz a gyengébb anyagból készült motor tartósságának is, vitathatatlanul.


Csak olvastam azt is, hogy elég könnyű rosszul beállítani és ronda lerakódás vagy kiszáradás lehet vége, a kettő közt meg nem túl széles a helyes tartomány. Szívesebben csinálnám én, egyrészt hogy ne tévesszem szem elől a szerkentyűt, "enyém legyen" a teljes története, másrészt mert elég tehetséges figura vagyok, és úgyis addig keresek, kérdezek, kérek segítséget, míg biztos nem leszek abban, mit hogyan kell csinálni, hogy pöpec legyen az eredmény :)


Ennyit nem érdemel egy Einhell, ez világos, nem is miatta akarom így! :)

2014. máj. 2. 13:18
 7/8 kata kata ***** válasza:
Mielőtt eltekered,jelöld meg ,hogy most hol áll.Ha esetleg nem a karbi miatt ráz széjjel,így visszatudod állítani az eredeti beállításra.Be indítod a gépet és először befelé az óra járásával megegyező irányba, kicsit elforgatod.Hallani fogod,hogy egyenletesebb vagy rosszabban ketyeg.Ha jó akkor úgy marad,ha nem akkor az ellenkező irányba forgatod addig míg nem megfelelő.Végül megjelölöd,hogy legközelebb visszatudjad állítani ha eltekeredik a rázkódástól.
2014. máj. 2. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2014. máj. 3. 17:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!