Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Az a pvc cső amikor a központi...

Md1116 kérdése:

Az a pvc cső amikor a központi cső kivan vágva kb 30 fokosan es ugy megy bele a lefolyócső és valami piros gumi van az illesztesnel, azt hogy hívják milyen illesztes?

Figyelt kérdés
A masik hogy ezek csak toldva vannak siman szethuzhatom?vagy mivel vannak osszeteve.a harmadik hogy az összemelegített pvc lefolyócsöveket a kissebb átmérőlyűeket ha külsőleg hideg vizzel beáztatom szétt tudom húzni?

2014. máj. 12. 21:46
 1/4 anonim ***** válasza:

Általában 45°-ban megy bele és ágnak hívják, amit a méretükkel jelölnek. (Pl.: 110/50 ág) Az a piros gumi valószínűleg a forrasztás lesz, elég régi lehet az a darab, a mostaniakon nincs ilyen.

Összemelegített csöveket szokás össze is ragasztani, tehát ha szakszerűen van megcsinálva, áztathatod bármilyen hideg vízbe... Próbáld meg az egyiket szorosan megfogva a másikat megcsavarni, ha szerencséd lesz, szétjön.

2014. máj. 12. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen akkor 45 fok es hat ez nem kemeny anyag inkabb gumiszerü pont a 45 foknal az illesztesnel,nem tudom vagy valami müanyag körbe rajta.kösz
2014. máj. 12. 23:31
 3/4 A kérdező kommentje:
A vizet azert kerdeztem mert a csövezest lemostam volna vizzel tisztara hogy lassam az összes illesztest mert 20 éves kosz ül rajta,akkor nemblesz problema ha kicsit megaztatom?
2014. máj. 13. 05:26
 4/4 anonim ***** válasza:
Belülről eddig is ázott, nem tudsz kárt tenni benne egy kis áztatással, tisztítással.
2014. máj. 13. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!