Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Milyen szempontokat kell...

Milyen szempontokat kell figyelembe venni egy Akkus Behjató esetén?

Figyelt kérdés

Mit jelentenek az akksinál: 14 V 1 Ah

Jó persze tudom mit jelentenek de mi miért jobb, nem csak hetköznap használatra és barkácsolásra kell a készülék, házfelujitást tervezek, és kell kell jó kis gép, mit ajánlotok?



2014. máj. 13. 22:11
 1/7 anonim ***** válasza:

Bosch és Makita gépeket tudom ajánlani!

Aksinál meg számít a teljesítmény.

2014. máj. 13. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Li-akkusat feltétlen. megfelelő márkát ami bírja a nyüstölést. fentebb említettek párat.

"Ah" akku kapacitása; minél nagyobb annál jobb.

"V" feszültség. ha Ah egyenlő két akkunál,akkor jobb a nagyobb feszültség, mert U(V)xI(A)=P(W)

2014. máj. 13. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Makita LCT303X. Csak ezt az egy szempontot vedd figyelembe!
2014. máj. 14. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 gomzoli ***** válasza:

Semmeiképp se olcsót, mert a 15 ezer alatti árkategória szinte kivétel nélkül a régi fajta Ni-Cd (nikkel-kadmium) akkuval van ellátva, ami elég elavultnak számít, nagy tömege ellenére is viszonylag kis kapacitású, és használat közben fokozottan gyengül, állásában is lemerül pár hét alatt, és nem alkalmas a gyorstöltésre. Volt ilyen olcsó gépem, 5-7 órán át kellett tölteni, hogy fél-egy órát tudjam többé-kevésbé intenzíven használni. Ráadásul pár hónap után már annyit romlottak az akkui, hogy két-három hét állás után már csak éppen megnyikkant vele a gép. Pont, amikor kellett volna valami nem betervezett dologra. Erős volt, 18 Voltos, és 1,1 Amperórás akksikkal.

De lecseréltem, vettem helyette Ryobi márkájú lithiumionos 18 Voltos, 1.4 Ah-ás gépet, ami drága volt (forintban kb. 30 ezer), de ez valami brutál erős (50 Nm nyomaték!), két sebességes (fúráshoz 1100-, csavarozáshoz 400/perc), beépített világítással, mágnesfelülettel (nem kell a szádban tartanod a csavarokat a létrán állva), szuper precíz a kapcsolója, lehet vele "lépésben" is haladni, és jól szabályozni a gyorsulást-lassítást. Ami nagyon tetszik, hogy a lithium-akksik az elejétől a lemerülésig ugyanazt az erőt adják le! És amíg a lemerült darab 45 perc (!) alatt teljesen feltölt, ott a tartalék akku, tehát folyamatosan lehet vele dolgozni, nincs várakozás a töltőnél!

A gyár egyébként 8-10 év várható élettartamot jósol az akkumulátoroknak (Ryobi ONE+), és más Ryobi 18 Voltos gépekkel is kompatibilis (nekem van például kompresszorom is, de olyan, hogy az autókereket is felfújom vele, de ha akarom, akkor a gyerekeknek a pancsolómedencét az udvaron.)


A mások által ajánlott Makita is kiváló gép, és majdnem olyan jó a Bosch, az AEG, a Black&Decker is.

Névtelent én sem vennék többé.

2014. máj. 14. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Minél nagyobb az Ah annál tovább tudsz vele dolgozni minél nagyobb a Volt annál erősebb. Li-ionos aksisat vegyél mert az tűri a rövid töltéseket is sőt a többség 30 perc alatt készre tölt míg egy ni-cd 4-5 óra és nem szereti ha rádugod 10 percre mert bekéne még hajtani 2 csavart.
2014. máj. 14. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én kirakó vásárban vettem pár ezresért Dewalt 12v-s gépet-akku nélkül.

Kicsit barkácsoltam,és a robogó akksival használtam a házfelújításkor. A távcső hord~táskájában,a nyakamba akasztva vittem az akksit,egy kb.1méteres vezetékkel volt a összekötve a csavarozóval.

Hosszú órákon át működött,igaz kicsit kényelmetlen volt a vezeték miatt.

Egy komolyabbra nem volt 25~35 ezrem...a 6~8ezres tényleg nem sok mire való-így oldottam meg.

2014. máj. 14. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én régebben vettem egyet 7 ezerért és legalább 8 évig nyúztam mindenfélére tehát azzal nekem pont szerencsém volt, De amikor megadta magát egy boschra ruháztam be
2014. máj. 15. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!