Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Az elektromos láncfűrész...

HammerFist kérdése:

Az elektromos láncfűrész teljesítménye mitől csökkenhet?

Figyelt kérdés

Adott egy gép,black & decker gk 1630 típusú elektromos láncfűrész és gyengének érzem. Vágás közben néha mintha ugrálna a fában és olyankor szemmel láthatóan lassú a lánc de csak egy szempillantásnyi ideig látni a szemeket. A burkolaton túlmelegedésből származó horpadás látszik. Volt nálam 1800 wattos gép és jóval erősebb volt ennél,ez 1600 wattos. Az a 200 watt nem számíthat olyan sokat.

Mitől gyengülhet a motor teljesítménye?

Felpörög ugyan de gyenge,nem melegszik,nem szikrázik és nem is füstöl a gép.

A szénkefe elhasználtsága lehet a baj? 8 éves gép. Fél éve van nálam.



2015. márc. 2. 13:34
 1/4 anonim ***** válasza:
A B&D sajnos ma már nem gyárt jó minőségű termékeket, és ezzel még enyhén fejeztem ki magamat. Egy Makita elektromos láncfűrész megeszi keresztben, mind teljesítmény, mind a várható élettartam szempontjából. Az ilyen gépek esetében a rendeltetésszerű használat már túlterhelésnek minősül, szerintem ez esetben is túlmelegedhetett kicsit az egyik munkánál. Próbáld meg a kollektorokat megtisztítani rajta, ellenőrizd le a szénkeféket is, ha akkor sem jó, akkor forgórész hiba várható rövid időn belül.
2015. márc. 2. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

régebbi túlmelegedéstől lehet forgórész zárlat, amitől gyengébb a gép. javítani viszont nincs értelme.

ilyen gép csak gallyazásra való.

2015. márc. 2. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Hmm. Nem értek hozzá nagyon,ha szétszedem lehet nem tudom majd összerakni. Még jó hogy megvan a kézikönyve. :]] ott van ábra a beléről.
2015. márc. 2. 18:56
 4/4 anonim ***** válasza:
Kézikönyv alapján nehogy szétszedd, akkor inkább kérj meg valakit, hogy nézze meg. Ha nem szénkefés, hanem forgórészes lesz, akkor megy ameddig megy, és utána sajnos kuka.
2015. márc. 2. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!