Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Szerintetek STRAUS márkájú...

Szerintetek STRAUS márkájú elektromos láncfűrészt megéri meg venni?

Figyelt kérdés
Ára: 18000 Ft Teljesítmény: 2000 W Lánchossza : 40 cm
2015. márc. 26. 20:19
 1/8 anonim ***** válasza:
59%
Semmiképpen nem ajánlom. Óvakodjál tőle, sok bosszúságtól kíméled meg magadat a jövőre nézve.
2015. márc. 26. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

13-ért megvettem, már kihajítottam a féket belőle, mert mindig beér kicsit, rohadtul melegszik, kábé semmire se jó úgy. Legközelebb ha kell valamire, kipróbálom, hogy melegszik-e még. Mindenesetre kevéske használat után a vezető ijesztő, a láncszemek a gondos reszelés és a kizárólag fán futás ellenére teljesen különfélék akarnak lenni minden egyes használat után, tehát gyakorlatilag a normális vezetővel és lánccal kapott, normális gépek árából egy tizest levonhatsz, mert kábé annyi egy teljesen jó lánc+lap kombó. Na meg folyik az olaj orrán-száján, használod és visszaöntöd, különben tócsa lesz belőle csak. És hát azzal kezdtem első használat után, hogy negyed kiló fűrészport kipucoltam a belsejéből, hajtásból főleg (még szerencse, hogy a motorig nem jutott el), és körbeszilóztam a milliméteres réseket, ahol bejutott. Így hiába fém a hajtás... A melegedéstől meghajlott az olajtartály a kivezetésnél és folyni kezdett, most már gél pillanatragasztó rétegei veszik körbe, minden egyes ragasztás előtt gondos, alkoholos tisztítással. A féket próbáltam belőni jóra, a hülye drót helyett, ami a gomb lenyomását átviszi a fékkioldó gagyi mechanikához, már utángyártottam rendes anyagból, de idővel a kopások és a túl nagy erőkifejtés miatt csak visszaállt beérő fékes, melegedős hitványságba, tehát fék kuka, minden biztonsági mechanizmus megszűnt ezzel. Magyarul nem érdemes szúróvágással próbálkozni már, mert könnyen az agyamba vési, hogy nem kell több Straus. Ha szeretsz hatszor annyit szerelgetni, mint dolgozni, és ha szeretnéd, hogy két hét munka (főleg szerelés) alatt ne kopjon egy jóízűt a gagyi lánc (ellenben olyan, rejtélyes hibákat szedjen össze, amitől rendesen egy szétszakadt, messzire repülő lánc képe sejlik fel előtted), akkor vedd meg, megéri.


Most ha vennék, skilt vennék 25 körül, ha nem lenne rá több pénz, de inkább akkor is gyűjtenék 36-ot a legkisebb makitára, azt lehet küldeni becsülettel, és nem szorul bütykölgetésre. Meg az oldalukon regisztrálva 3 év a garancia. Élből rohadt jó a lap meg a lánc, könnyű láncfeszítés, nem elromlós olajadagolás, ami pont jó (még talán állítható is). Kábé hozza, amit a stihl elektromosok, csak rendhagyó módon félár alatt. Talán még a bosch fűrészeivel szóba állnék, a többivel kizárt.

2015. aug. 31. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Azóta kellett itt-ott öreg gyümölcsfákat tüzelővé alakítani meg darabolgatni nem túl vastagokat, fék nélkül teljesen használható, de akkor is körbe kell tömítened, hogy ne fűrészporral legyen kenve a hajtás (ami egyébként full fém), akkor is eszi az olajat (nem folyik már, kapott olyan vékony csöveket, fájt a kezem, mire bő félig feltoltam a csonkokra), és akkor is pattog a hasznavehetetlen lánc, és irgalmatlanul gyorsan kopik a lap. Nem nyomom oda, rutinos láncélező vagyok és élesen tartom, eddig az a végösszeg, hogy nagy kár volt spórolni. Leharcoltatom két köbméteren, aztán megtisztelem magam egy méltó Makitával, ha sikerül. Esetleg pár ezressel többért Fuxtec, a benzines világ előnyeivel és hátrányaival. Nálam az is legalább öt év hibátlanul, meg hamarabb hozogat vissza az árából (vagy a fenntartására), mint a pórázos fűrész.
2015. szept. 21. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
18000FT-on egy rendes aksis fúrót nem kapsz.Namármost ha valaki megveszi és utána nyavalyog az egy looser.Ha tudom mit veszek azt is tudom annak mennyi az ára.Ez a fűrész arra való,hogy nagy hirtelen elvégezz vele egy munkát és ha többet nem vársz el tőle akkor megéri.Gondolom te se dolgozol egy éven át egynapi bérért...Akinek meg nem telik jobbra az vigyázzon rá ne erőltesse mert ez egy barkácsgép még csak nem is farmer.
2019. dec. 14. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Az egész világ lúzer ennyi erővel, mert még nem kalapálták el ezeket a nemlétező cégvezetőket az életveszélyes bóvlijaikkal. Persze csak miután a fogyasztóvédelemnél is Happy Tree Friendseset játszottak.
2019. dec. 15. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Miért lenne már az egész világ? Aki utána néz a terméknek és csak utána vásárol azt én egyáltalán nem tartom loosernak..Még akkor sem ha megveszi a gyenge minőségű cuccot de tudja mit várhat el tőle.Az a looser aki abban reménykedik ,hogy húgyért szarért vesz egy husqvarna minőséget és amikor rájön mégsem így van telesírja a világhálót..
2019. dec. 16. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Jó, az ilyen tékozlóhomárok meg ilyesmik, hogy nulla infó, csak a rant, tényleg csak foglalják a helyet a monitoron, de azért még ott is előfordul hasznosság. Ha más nem, annyi, hogy nincs meglepődés, hogy önfelgyújtó izéért adsz relative nagyon sok pénzt. És még mindig kérdéses a fogyasztóvédelem a nyilvánvalóan ilyen márkák körül. Lehet mondani, hogy biztos a hamis Straus volt ilyen, mert a Straus az hú, de.. Csak pont az én esetemben is a közismerten elég jóféle Tesco kiadás volt ilyen, és az átlag vasárnapi szerszámhasználó nem fog leállni, javít, akkor is, ha garanciás a szutyok, mert elvileg tényleg semmi gond nem lehetne vele. Azon kívül persze, hogy teszteletlen hulladék, amikor nem sikerül jóra, akkor megkerülhetetlen a balhé vagy a bütykölgetés.
2019. dec. 16. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Fogyasztó védelmi hivatal már nem ellenőriz semmi árut csak bejelentésre .A régi rendszer szerint minden az országba belépő árunak meg kellett felelni az MSZ rendszernek és kellett kapjon matricát. Nesze neked Eu.Karácsony vagy más ünnep környékén szokott lenni nekik közös razzia a vám és pénzügy őrökkel ilyenkor büszkén mutogatják a sok lefoglalt silány vagy hamis árut és utána az év maradék 360 napján ezek adminisztációja teszi ki nekik....Elektromos készülékeket érintésvédelmi és a feltüntetett adatok meglétét vizsgálják.Talán jobb választás elektromos gagyi fűrész helyett egy benzines gagyi,azzal legroszab esetben max összevagdosod magad ,elektromosnál ezen kívül még agyonbaszhat az áram is meg egy kisebb tűzvész okozója is lehetsz:))))
2019. dec. 17. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!