Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Lehet hogy buta kérdés, de...

Lehet hogy buta kérdés, de nem tudom. Ilyen falvédőt szeretnék varrni, de hozzá ezeket az állatokat hímezni kell, szóval én készítem, vagy készen lehet venni?

Figyelt kérdés

[link]

Ehhez kell valami sablon szerű dolog ugye ha én hímzem, ilyet hol találok? És hogy hívják azt az anyagot amire ezeket felvarrták? Ebbe is én varrok ilyen hullámos csíkokat? Vagy lehet így venni?

Tudom butának tűnök, de életemben nem volt közöm a varráshoz, de a kisfiam szeretne egy ilyet. Kérlek ebben segítsetek!


2010. márc. 17. 09:29
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Sztem ,ha nem akarsz annyira belemerülni, akkor vegyél előre steppelt anyagot (azok vastagok is) azt nem tudom, hogy lehet-e ilyen girbegurba mintával kapni, de négyzethálósat biztosan. A mintáknak meg egyél rávasalható vagy felvarrható állatkákat (ezek kisebbek ugyan, de tegyél többet), azt könnyebb rátenni. Körbeszegni ferdepánttal, aztán kész! nem olyan drága sztem így összességében!
2010. márc. 17. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
a mintáknak ne egyél, hanem vegyél! :))bocsi
2010. márc. 17. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
köszönöm! Így hogy tudom, hogy steppeltnek hívják az anyagot,már egyszerűbb lesz keresni.köszi
2010. márc. 17. 10:31
 4/14 anonim ***** válasza:

Ha nem tudsz varrni,akkor nehéz lesz ilyet csinálnod.Ez egy foltvarrásos technika.Kézzel elég hosszadalmas,géppel könnyebb.

Én is a kész anyagot javaslom,de azt nem hiszem,hogy ilyen figurákat kapsz rávasalható formában.

A neten találsz foltvarrás tecnikákat,és könyvek is vannak ilyen témájúak,azokon nézz szét.

2010. márc. 17. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Hát tudom hogy nehéz lesz, de megpróbálom.
2010. márc. 17. 11:15
 6/14 anonim válasza:

Szia!

Nekem van egy "patchwork" nevű könyvem, abban vannak ilyen sablonok. Ennek a technikának ez elég elterjedt neve, bár nem tudom, miért nem hívjuk magyarul inkább foltvarrásnak gyakrabban. :) De a lényeg, hogy neten tudsz biztosan kinyomtatható anyagokat keresni, vagy pedig irány a könyvtár, és biztos fogsz ott is találni könyveket!

[link]

Itt találtam pár hasznos tippet, remélem, valamit segít! Egyébként ha beírod a google-ba, biztos hogy fogsz valamit találni!

Sok sikert!

Ja, és még annyi, hogy szerintem nyugodtan vágj bele, ezt nem lehet elrontani! Ha nem tökéletes minden kis alakzat, akkor is nagyon aranyos, és látványos lesz, és biztos tetszeni fog a kisfiadnak!

2010. márc. 17. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Megnézem a könyvtárban:)
2010. márc. 17. 12:11
 8/14 anonim ***** válasza:

Szia! szerintem a legolcsóbb, ha egy steppelt nyári paplant veszel, az kb.130x200 cm, úgy 1000,-Ft körül adják a multiknál, szokott lenni egyszínű is. Ha túl nagy, a kívánt méretre levágod és a szélét beszeged. Olyan színt válassz, amelyikből a legnagyobb felület lesz a kész falvédőn. A többi színű (kb.7 k.féle színt számoltam össze, ha nem tévedek) anyagot méteráru boltban megveheted, de arra vigyázz, hogy az anyagok minősége megegyezzen, különben első mosásnál keserű meglepetések érhetnek. Ha a képet kinyomtatod, az állatokat kivágva, fénymásolóval megfelelő méretűre nagyíthatod, így nem kell külön sablont keresgélned, meglesz az eredeti :=). A figurák széleit sűrű cikkcakk öltéssel kell körbe rávarrni az alapra.

Remélem, segítettem :=) Jó munkát!

2010. márc. 17. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Bocs ha értetlenkedek, de nem értek hozzá. Szóval azt mondod, hogy a kinyomtatott és kinagyított papírt varrjam rá? Én ezt vettem ki abból amit írtál. Bocs ha nem:)

De így akkor nem fogom tudni kimosni soha. Nem?

2010. márc. 17. 15:24
 10/14 A kérdező kommentje:
Ja, értem. Szóval ez csak sablon lesz. Oké. És ezek után hogyan kapom meg anyagból a képet?
2010. márc. 17. 15:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!