Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Lehet hogy buta kérdés, de...

Lehet hogy buta kérdés, de nem tudom. Ilyen falvédőt szeretnék varrni, de hozzá ezeket az állatokat hímezni kell, szóval én készítem, vagy készen lehet venni?

Figyelt kérdés

[link]

Ehhez kell valami sablon szerű dolog ugye ha én hímzem, ilyet hol találok? És hogy hívják azt az anyagot amire ezeket felvarrták? Ebbe is én varrok ilyen hullámos csíkokat? Vagy lehet így venni?

Tudom butának tűnök, de életemben nem volt közöm a varráshoz, de a kisfiam szeretne egy ilyet. Kérlek ebben segítsetek!


2010. márc. 17. 09:29
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Utolsó hsz. vagyok megint. Nehogy a papírt varrd fel :=), az lesz a szabásmintád: ráfekteted az adott állatnak szánt anyagra és kiszabod. Ezt fogod aztán a nagy anyagra felvarrrni. Mivel cikkcakkal varrod rá, elég csak kb.1-2 mm-t ráhagyni körbe a széleken. A foltokat, pocakot, pofácskát, szemeket érdemes külön felvarrni/felhímezni az állatokra és már a kész állatot varrni a falvédőre. Ne felejts el a figurák hátára rávasalható közbélést tenni (méteráru boltban kaphatsz), így szépen rásimul majd a falvédőre és nem lesz hullámos.
2010. márc. 17. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Ezt plüss anyagból is meglehet oldani ugye? Sokat segítettél, de gondolom erre rájöttél a hülye kérdéseimből:)))Szia
2010. márc. 17. 19:33
 13/14 anonim ***** válasza:

Első vagyok.Az előttem írtakat kiegészíteném.Plüssből is elkészítheted,vagy ha van alkalmas maradék anyagod,vagy régi ruhád,az is jó.A közbélésből több féle vanb,olyant kérj,ami kétoldalán vasalható.Ha kész a figura,ebből vágj ki pontosan olyan mintát,miat a figura,és a figurával együtt vasald rá a falvédőre.

Ha nem vagy jártas a varrásban,akkor ne géppel vard fel a figurákat,hanem kézzel boszorkányöltéssel.Géppel nehezebb pontosan követni a körvonalakat.

2010. márc. 17. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm.
2010. márc. 17. 22:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!