Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Létezik erre megoldás vagy...

Létezik erre megoldás vagy akár kész termék?

Figyelt kérdés
Egy a villanyórára szerelt kapcsoló, ami távirányítású és le lehet vele kicsit messzebbről kapcsolni magát a villanyórát. Van erre valami barkács megoldás vagy konkrétan ilyen cucc?

2017. okt. 22. 15:56
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

A villanyórára nem szerelhető semmi!

Bármiféle beavatkozás, piszkálás, szerelés komoly szankciókkal, büntetéssel-kötbérrel jár!

2017. okt. 22. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
azt pont leszarom ( de köszönöm a figyelmeztetést, szép tőled!)
2017. okt. 22. 17:36
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Áramszolgáltatónál dolgozom.

Nem tudom, mire ez a nagyképű flegmaság.

A villanyóra nem a tied.

A kötbér összege várhatóan 400-600 ezer, mivel amire készülsz, az a készülék manipulálása.

Évente egyszer le van olvasva a mérő, amiről fotó is készül. Ha erre az időszakra le is szerelnéd, amit felszereltél, annak úgyis nyoma marad, és ilyenkor már senkit nem érdekel, ha őzike-szemekkel bizonygatod, hogy fogalmad sincs, miféle nyomok azok.

Az okos-otthonok manaság már elég sok mindenre képesek, akár távolról vezérelhető energiafelhasználásra is, eszközönként. Azaz irányíthatnád akár Mexikóból is a mucsajröcsögei parasztházad hűtőjét.

Nyilvánvalóan nem olcsó, sőt, milliós tétel a kialakítása.

Inkább ebbe az irányba érdemes elmozdulni, mintsem a bűnöző életmód felé. Mert lehet, hogy kineveted, de pillanatok alatt a bíróságon találhatod magad.

2017. okt. 22. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy félreérthető voltam, de nem manipulálásról van szó, pusztán lekapcsolni akarom a biztosítékot, de nem manuálisan kézzel hanem egy távkapcsoló segítségével.


erre keresnék leginkább kész megoldást.


nem tudom, így értetted elsőre is?

2017. okt. 22. 17:54
 5/10 anonim ***** válasza:
90%

Hát ilyen készüléket egyet ismerek, a neve szomszéd, telefonon irányítható, kolbász és pálinka segédenergiával működik. :)

"Egy lyukkal odébb" az elosztótábládat már vezérelheted.


(Mondjuk én is élethosszos áramszolgáltató volnék, de szerintem a kezelhető kismegszakító nyelvre ültetett mechanikai beavatkozó készülék miatt bírságot kiszabni akkora szakmai tévedés lenne. mint ide Lacháza. :) )

2017. okt. 22. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

"(Mondjuk én is élethosszos áramszolgáltató volnék, de szerintem a kezelhető kismegszakító nyelvre ültetett mechanikai beavatkozó készülék miatt bírságot kiszabni akkora szakmai tévedés lenne. mint ide Lacháza."


Vicces vagy, de a kérdés nem egy kezelhető kismegszakító nyelvre ültetett mechanikai beavatkozó készülékről szólt!

2017. okt. 22. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ha magát a villanyórán levő kismegszakítót nem is lehet ilyen módon vezérelni, de a lakásban egyes dugaljakat, netán áramköröket lehet a : romote controlled wall socket/mains socket elnevezésű szerkentyűvel. A vezérlési távolság és a rendszer kiépítése lehet további kérdés.
2017. okt. 22. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

na jólvan öntsünk tiszta vizet a pohárba :)


az én álmom az, hogy ha szomszéd üvölteti a tv-jét akkor én egy klikkeléssel le tudjam kapcsolni a biztosítékát, a lakásomból... erre keresnék megoldást.

2017. okt. 22. 19:34
 9/10 anonim ***** válasza:
jó, de a szomszédhoz ezt mégis milyen apropóból tudnád beszerelni? Szólsz neki, hogy hé papa! átugranég egy kis bütykölésre:) inkább jelentsd fel az önkorinál bírtokháborításért. Amit te szeretnél az eléggé komplikéált dolog és hamar rájönnek, onnantól meg hatástalan és csak kidobtál egy rakás pízt, meg még jól fel is jelent ráadásul jogosan.
2017. okt. 22. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ha rájön, feljelent. :D


Próbáltad már, hogy beszélsz vele erről?


ÉN is utáltam ezt a jelenséget, míg panelban laktam, mondjuk ott hiába szóltak a szüleim, semmi eredménye nem volt.

Neten láttam poénos képeket, divat a lépcsőházban cetlin való üzengetés. Esetleg ha te magad nem is akarsz konfrontálódni, a közös képviselőnek lehet jelezni, hogy szóljon az illetőnek, nem egyedül él, és a társasháznak vannak szabályai.

Kérdés, hogy a k.k. mennyire megbízható.

Ha őt kihagynád, egyszerűen nyomtass egy szöveget, viccesen és bunkón is meg lehet ezt oldani. Javaslod a fülhallgat használatát, mert olyan, mintha a te nappalidban szólna a tévé, stb. Esetleg tényleg lehet továbbmenni, mert a csendháborítás itt is létezik, és büntetendő.

Sokan a mai napig nem tudják, hogy a nap bármely szakában, akár déli 12-kor is csendháborításnak minősül az indokolatlan zajkeltés.

Egy társasháznak/panelnek pedig elég valószínű, hogy van saját szabályzata, amiben a csendes időszakot is ki szokták kötni, erre lehet hivatkozni olyankor, amikor vki felújításba kezd, és fúr-farag heteken át. Vasárnap pl nem lehet felújítani, mármint olyasmit, ami zajjal jár, mert biztosítani kell a többiek pihenését. Gondolom ez vonatkozik az esti, éjszakai órákra is, de egyedi is lehet.

Ezekkel kezdeném, mielőtt pénzt költök egy kütyüre. Meg ugye szakember... és ha lebuksz, akkor tényleg nagy bukta, mert nem csak a tévéje kapcsolódik ki.

A hirtelen jött áramszüneteket, feszültségingadozást úgy általában nem szeretik a háztartási gépek. Nekem mondjuk az első utam a rendőrségre vezetne, ha megtudnám, h egy szomszéd miatt ment tönkre a több százezres laptopom, a drága tévém, de még a villanybojler, kávéfőző, stb. is.


Egyébként azt megnézted már, hogy hozzáférhető helyen vannak a mérők? Ha nem vmi régi fajta ház, akkor olyan szekrényben vannak, amihez a lakók nem, csak a szolgáltató munkatársai férnek hozzá. A biztosítékok meg bent vannak a lakásokban, általában a bejárati ajtó felett.

2017. okt. 22. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!