Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Hogyan lehet - lehetőleg...

Hogyan lehet - lehetőleg túlzott roncsolás nélkül - kiszedni egy csavart a falból, ami falsík alatt kb. fél centivel tört bele?

Figyelt kérdés
Barkácsáruházban vettem egy csodadesigneos polctartó konzolt. A hozzácsomagolt csavarokból pedig az egyik már a becsavarás során beleszakadt (még meg sem volt húzva, nem hogy túl...). 6-os tipli, 4-es csavar, vasbeton fal. Hogyan lehetne kiszedni a falból? A fölé-/melléfúrós tanácsokat kéretik megspórolni. Csúcsos maradt a vége, így a fém fúróhegy elcsúszik rajta oldalra.

2018. ápr. 9. 22:14
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:

Hát ezt nem szeded ki sehogy.

Fölé/vagy alá kell fúrni kb. 2-3 cm-el, az a biztos.

Hogy egyszínbe legyenek a polcok, a másik két polcot is alá kell fúrni.

Más lehetőséget nem látok.

2018. ápr. 14. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 TappancsMancs ***** válasza:

"Koronafúróval" fúrd le a tiplit körben, olyan átmérővel aminem e belső átmérője a csavar menete, a külső meg a furat.


[link]


koronafúró

[link]


Vagy "hengeres keményfém maró"-val mard ki az egészet, annak az elülső lapja is mar. Hát olcsó sem lesz de kereshetsz egy olcsóbbat, lehet gyémánt maró is ami olcsóbbacska de ennyire simán fogja bírni.


[link]

2018. ápr. 14. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 TappancsMancs ***** válasza:

Vagy: "gyémánt fúró csempéhez":

gyémánt fúró csempéhez

[link]


Wolfcraft Gyémánt lyukfúró, 5 mm, csempéhez

[link]

2018. ápr. 14. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:

Kezd nagyon izgalmas lenni amit a #12-#13 ír. Egész pikáns dolgok. Egyébként ezek valóban működőképesek lehetnek.


Az én véleményem viszont az, hogy egy közönséges műanyagtipli kedvéért egyszeri alkalomra

nem érdemes, nem gazdaságos beszerezni ilyen speciális célszerszámot.


Azt látnia kell még a #12-13 válaszolónak is, hogy még egy jól felszerelt házi barkácsműhelynek sem feltétlen tartozéka a gyémánt szerszám. A házilagosan elvégzendő műhelyfeladatokat is 99%-ban lefedeik a HSS, esetleg keményfém szerszámok.

Gyémánt szerintem már luxus, persze ez attól is függhet kinek milyen vastag a bukszája.

2018. ápr. 14. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:

Arról nem is beszélve, hogy mivel ilyen speciális szerszámokra az igény alacsony, a forgalmazók készletén nem is biztos hogy van.

Külföldről szállítják ezeket, legközelebb németektől. Onnan is 5-6 hét minimum a szállítás (saját tapasztalat).

2018. ápr. 14. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 TappancsMancs ***** válasza:

Utolsó. Igen nem a legszokványosabb otthoni feladatokra, de én azt vallom szerszámokban, hogy érdemes beszerezni pont ezért hol ezt hol azt mindenféléből mert jól jön. A Wolfcraft Gyémánt lyukfúró pl alig 4000 Ft, ez nem is tudom, de két mekis menü. Ennyi elmegy bármi marhaságra is. Amúgy gyémánt csempefúró úgy kb bárhol kapható, legalábbis egy rendes szerszám üzletben (nem barkácsboltban). Főként a Wolfcraft dolgok széles körben elérhetőek.


(ha nem jó a link mert keresést írtam be akkor: gyémánt fúró - kulcsszó)


Örstől kifelé:

[link]


[link]


Egyébként választék:

[link]


[link]

2018. ápr. 15. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippeket! A linkekért meg külön köszönet. A köv. irány akkor keményfém maró lesz. Egyelőre kínából fél áron. 2-3 hét míg ideér ugyan, de addig felrakok oda egy képet...
2018. ápr. 15. 09:48
 18/30 anonim ***** válasza:

Kínai szerszámot nem érdemes venni, pláne maró-fúró szerszámokat. (Sajnos volt részem rossz tapasztalatban).


A német termékeket tudom javasolni. Ha ilyen "egzotikus" szerszám beszerzésére adod a fejed, akkor a koronafúrót ajánlom. A méreteket jól nézd meg, nehogy beszoruljon a betonba!


Marószerszám amit te akarsz venni szerintem nem lesz jó. Egyrészt mert ha szimmetrikus (mint a küldött linkeken lévő) akkor azzal nem lehet axiális irányban fogást venni, másrészt pedig egy kézi fúrógéppel nem tudsz megvezetést biztosítani a szerszámnak.

2018. ápr. 15. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 TappancsMancs ***** válasza:
Sajna kínait ebben én se javasolom. A gyémánt koronafúró meg nem tud beleragadni, viszi a betont. Inkább a külső mérete ne tágítsa a furatot. Amúgy se árt egy ilyen cucc.
2018. ápr. 15. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:

Nekem azért vannak kétségeim affelől, hogy mi ragad bele, és mi nem.Tény, hogy a gyémánt viszi a betont, de azt is kell tudni ehhez, hogy a gyémántszerszámokat nem kézi barkácsfúróval szokták elsődlegesen használni, u.is. ott a kézi megfogás nem biztosít kellő merevséget és megvezetést. Már pedig a kemény anyagok, így a gyémánt is habár kopásra kevésbé, de törésre annál inkább hajlamos .


Mellesleg részemről még most sem világos, hogy miért kell ilyen egyszerűen megoldható feladatból ekkora feneket keríteni.


Általánosságban is igaz, hogy A túlbonyolítás a megoldástól egyre távolabb juttat, és további problémákat vet föl.

Az esetek többségében Mindig a legegyszerűbb megoldást kell választani. Ez pedig a fölé/aláfúrása mindegyik polcnak, ahogy már korábbi válaszomban is említettem többször. A tartó konzol a fölös furatokat egyébként is takarja, így a szerelés után eztet észre sem lehetne venni. Ha a kérdező igényes, akkor be is gipszelheti ezeket.


Az egész alá/fölé fúrás dolog max. fél órás munka, és nem kell várni hetekig a szerszámra, meg aztán a kínlódásról nem is beszélve...

2018. ápr. 15. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!