Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Hogyan lehet - lehetőleg...

Hogyan lehet - lehetőleg túlzott roncsolás nélkül - kiszedni egy csavart a falból, ami falsík alatt kb. fél centivel tört bele?

Figyelt kérdés
Barkácsáruházban vettem egy csodadesigneos polctartó konzolt. A hozzácsomagolt csavarokból pedig az egyik már a becsavarás során beleszakadt (még meg sem volt húzva, nem hogy túl...). 6-os tipli, 4-es csavar, vasbeton fal. Hogyan lehetne kiszedni a falból? A fölé-/melléfúrós tanácsokat kéretik megspórolni. Csúcsos maradt a vége, így a fém fúróhegy elcsúszik rajta oldalra.

2018. ápr. 9. 22:14
1 2 3
 21/30 A kérdező kommentje:
fölé/aláfúrásnál legalább 2cm-t kéne odébb vinnem, mert ez az öreg porladó beton szétesik, ha közelebb próbálkozom...tapasztalat. Ha 6 lyukat akarok ismét kifúrni elég nagy eséllyel talál valamelyik vasat a falban és kezdhetem megint 2cm-el arrébb az egész mókát.
2018. ápr. 16. 14:21
 22/30 anonim ***** válasza:

Hát ha az a fal monolit vasbeton, a betonvasak közötti távolság kb. 20 cm. Mellesleg a betonvas nem a fal szélén szokott lenni, neked meg csak 5 cm-t kell fúrnod...

Ez elhanyagolható a teherhordó falaknál megszokott 20 cm vastagsághoz.


Mellesleg ha annyira régi az a beton, szerintem vas sincs benne, régen nem használtak annyi monolit szerkezetet mint manapság.

2018. ápr. 16. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 A kérdező kommentje:
Nem bántásból...de már csak jobban tudom mi van nálam :) Ez nem tartófal, egy vastagabb válaszfal. Legalább dupla vasalás van benne, mert mindkét oldalról nézve kb. 2cm mélyen van benne vas - sikerült már belefúrnom innen is, onnan is.
2018. ápr. 17. 09:44
 24/30 TappancsMancs ***** válasza:
A keményfém maró egy esetben válik be, ha nem érünk hozzá a betonhoz. Vagyis olyan vastagságú mint a tipliben valahol. Beton szétcseszné a szerszámot. Ezért jó a gyémánt fúró az meg nyilván ne legyen vastagabb mint a furat, hogy ne tágítsuk ki. Árban hasonló pár ezer forintos mindkettő, most eltekintve a drágábbaktól. Ezeket lehet nevezni egzotikus szerszámoknak de aki naprakész annak simán mai dolgok. Ha sosem vesz az ember semmit így, ilyen módon akkor sose lesz otthon csak kalapács, csavarhúzó és kombinált fogó, ami a gyakorlatban kevésnek szokott bizonyulni. Ha lenne valamelyik már rég kész lenne. Általában a legalapvetőbb szerszámokkal nem lehet normálisan vagy minőségben megcsinálni egyedi dolgokat. Vannak pl csavar kiszedők is, többféle is, mondjuk ennél a csavar magméret vékonysága miatt azok nem használhatóak.
2018. ápr. 17. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:

#23: Ha bele is fúrsz a vasalásba, akkor sem történhet semmi baj. Abban is ugyanúgy megszorul a dübel, a fal állagát pedig nem veszélyezteti.


#24: Lehet így is gondolkodni, mindenki más elveket követ. Én pusztán annyit hoztam fel részemről, hogy nem vásárolnék egy olyan különleges szerszámot drága pénzen, ami utána évtizedekig ott állna.

Ennél még egy esztergapad beszerzése is előrébbvaló.

2018. ápr. 17. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 TappancsMancs ***** válasza:
Esztergapad? :) Fölösleges nagyot mondani, egy esztergapad kisebb és használt is 500 000 Ft. Nem jut 4-5e forint valamire de 500 000 még jó? Egy mozi árából kijön és ott van ha olykor kell, nem kell ennyit vacakolni valamivel. Meg ha jó a 2 literes üdítő a dobozos helyett? Ott a pultban a téliszalámi olcsóbban, de kell a csomagolt. Meg a csomagolt sajt, a pultból nem jó ugyanaz. Zsömle is kell mindig sose jó a kenyér akkor se ha 5x drágább kilója a zsömlének. Kell a 10dik cipő is. Cukorból se jó az akciós mert az akciót figyelni kell. Muszáj a drágább energia ital is akkor is ha 300 Ft, az nem baj hogy bármire is megy el napi 300 Ft az egy hónapban 9000 Ft. Aztán lehet erre is mondani, hogy "Már moziba menni se lehet?" meg "Nem is járok moziba".
2018. ápr. 17. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:

Az esztergapadot azért mondtam, mert szerintem még egy otthoni barkácsoló is jobban ki tudná használni, mint egy olyan szerszámot, amire csak 20 év alatt egyszer van szükség.

De mondom, izlések és pofonok, tiszteletben tartom mindenki véleményét, gondolkodását, akkor is, ha az nem egyezik az enyémmel.

2018. ápr. 17. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 A kérdező kommentje:

#25: a paneleknél többféle falhoz többféle vasalatot használtak. A legvékonyabb falaknál a vasalat is vékonyabb, az üvefúróm simán átüti, nem kell rá extra figyelmet fordítani.

A picit vasatagabb falaknál már a vasalat is komolyabb. (Gondolom a teherhordó falaknál még ennél is.) Ennél a válaszfalnál konkrétan elég erős a vasalat ahhoz, hogy az ütvefúró már ne vigye át. Ha erőltetem, akkor csak szétverem a betont a vas körül és glettelhetem vagy betonjavítózhatom ki az egész falat. Úgy meg lehet oldani, hogy addig fém szárra váltok és átszenvedem, de utána az a fúrószár kuka - elkopik a széle is, és ha nem vigyázok, a hegye is. Röviden: ha nem akarok szívni, akkor inkább máshol fúrok, ha vasat találtam.

2018. ápr. 18. 09:10
 29/30 TappancsMancs ***** válasza:

Hát igen, ezért is jó vasbetonnál gyémánt fúróval fúrni mert viszi a betonvasat is. Képek, polcok felrakásánál, kerámia, gránit, téglafal, beton, üvegajtó zsanérhelyek fúrására is jó és rázkódás mentesen lehet csempét is fúrni vele. Kisebb marásokhoz, simításokhoz is jó. Ha van egy csúnya töredezett szélű kerámialap amit nem megfelelő eszközzel vágtak, lyukasztottak azt is ki lehet simítani vele. Olyan ez mint a szilikon lehúzó, pár ezer forint és szép lesz a simítása, nem olyan mint amikor kézzel kenegetik. Vagy egy állítható villáskulcs ami szintén nincs sokszor pedig akkor kontrázásnál nem kell dupla villáskulcs készlet. Lehet kontrázni kombinált fogóval is csak szétcseszi a csavart. Az állítható villáskulcs jó még szanitereknél ahol illene nem megmarni, megnyomni a krómozott anyákat. Villáskulcs is meglátszik rajta. Az állíthatónak meg aláfér a pofák alá egy alátét műanyag vagy vastag bőr és meghúzható csillivilli az anya.


Amúgy ha tényleg 20 évben egyszer használnánk, amit kétlek mert amikor van egy szerszám akkor tapasztalatom szerint használjuk is, meg 20 évben egyszer kell fúrni? De húsz évre 4000 ft az most sok?


Tapasztalatom szerint ha nincs megfelelő szerszám akkor az megmutatkozik időben és minőségben.

2018. ápr. 18. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:

#28. A betonvasat nem ütvefúróval kell fúrni, hanem hagyományos csigafúróval. Az ütvefúró és a csigafúró élgeometriája teljesen más.


Tekintve, hogy a betonvasak hulladék vasanyagból készülnek, így a közönséges HSS csigafúró tökéletes.

Hogy a fúró is kopik, ez teljesen természetes, de attól az még nem kuka. Újra kell élezni, ennyi.

Bár ahhoz kell egy kis szakértelem, meg egy bakköszörű.

2018. ápr. 18. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!