Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Miért nem viszi a falat a...

Miért nem viszi a falat a fúró (panel)?

Figyelt kérdés

Nyilván egyértelmű, de leszögezném, hogy életemben nem fúrtam még panelban, de azért fogalmatlan nem vagyok.

Egy 15 centis falat akarnék megfúrni, de egyszerűen nem megy be fél centinél mélyebbre a fúró.

Kaptam kölcsön egy ilyen ütvefúrót:


[link]


Természetesen ütvefúró üzemmódban használnám, vídiás kőzetfúró fejjel (6mm, Obis, LUX márkájú). Elkezdtem kifúrni az első lyukat, de fél centinél nem jutott beljebb. Belenéztem a lyukba, se kavics, se fém nincs látszólag. Gondoltam jó, megyek a második lyukra, legyen valami sikerélményem. Ott is fél centi mélyen megállt a történet. Nyomom is rendesen, bár teljes testből nem merek ráfeküdni, mert így is láttam, hogy hajlik a szár. Olvasgattam közben, hogy panelt igazából komolyabb, pneumatikus fúróval lehet csak fúrni. Előzőleg a fürdőben a 4 centis falat simán vitte.

Tanácsokat szívesen fogadok. :)



2018. dec. 13. 16:27
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Ne beszeljetek mar hulyesegeket, se a gep nem rosz, sem a furo gyenge, sem vas (remelhetoleg).

A falak eros betombol keszultek, amivel az ilyen kis barkacsgepek nem tudnak mit kezdeni.

Nekem is fel centit ment be a kis Makita-val probalkozva mikor uj alberletbe koltoztem es szekrenyeknem meg fugganytartonak furni kellett.

Elkertem apam ipari furogepet, es ugyanazzal a furoszarral, ugyanabba a lukba siman ment tovabb a furas.

Ahogy a futes szerelesekor is boven izzadtak a szerelok, tucatnyi furas kellett a csoveknek.

CSak egy komoly gep kell semmi mas.

2018. dec. 14. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Igen kell egy jó gép, de a fúrószár sem mindegy. Én megpróbálnám a helyedben egy 4 élű vidiással, ha nem tudsz gépet szerezni és/vagy ha még nem próbáltad azzal.
2018. dec. 15. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
54%

Sima ütvefúrós fúrógéppel ne kínozd a szomszédokat.

Vegyél az obiban egy kis ütvefúrót, azzal simán tudsz a panelban 6-os tipliket fúrkálni. DE ne tehénkedj rá vadbarom módra, mert átszakítod a válaszfalat és kirobban a másik fele. Kis nyomással dolgozz, normális SDS betonfúrófejjel. 1 furat 10 mp alatt megvan. A fúrószárra tekerj szigszalagot mélységjelzőnek.


Lehetőleg hétköznap 10-14 óra között alkossál, hétvégén soha. De minden évben lesz egy marha aki szombat este 7-kor fog fúrni.

2018. dec. 15. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Meg mindig jobb mint hetkozben, este 9 utan.
2018. dec. 15. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Olyan baromállat is létezik????
2018. dec. 16. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!