Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Ablaktokhoz hogy kell hozzákez...

Ablaktokhoz hogy kell hozzákezdeni?

Figyelt kérdés

Van egy tömör fából készült bukó nyíló ablakom tok nélkül, amit a héten mindenképp a helyére szeretnék tenni. Egy gond van, hogy a környéken nincs asztalos, illetve egy lenne, de ő kb 1 hónap múlva tudná megcsinálni, mert sok a dolga.


Kénytelen leszek magam csinálni a tokot, bár azt se tudom hogy kezdjek hozzá.


Valaki segítene hogy szokták csinálni az asztalosok? Bármilyen ötlet és tanács jól jönne.


Köszönöm szépen!



2019. ápr. 15. 10:58
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

"Kénytelen leszek magam csinálni a tokot, bár azt se tudom hogy kezdjek hozzá."

Ne is kezdj hozzá így. Inkább töltsd el máshogy (hasznosabban) az idődet, mert a kudarc borítékolható.



"Valaki segítene hogy szokták csinálni az asztalosok?"

A megfelelő szerszámot befogják az asztali maróba és az előre elkészített hossz toldott (megfelelően összeforgatott, ragasztott), gyalult faanyagból kimarják a megfelelő profilt, majd összeállítják a tokot, szerelvényeznek.



"Bármilyen ötlet és tanács jól jönne"

Várd meg azt az egy hónapot.

2019. ápr. 15. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Illetve egy kiegészítő kérdés! Milyen szerszámaid vannak?

Mert, ha ügyes a kezed és vannak gépeid akár még te is meg tudod csinálni (ezt azért nem feltételezem, mert akkor magadtól is neki tudnál állni).

2019. ápr. 15. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Ügyes a kezem, bármit meg tudok csinálni, de csak olyan szerszámok vannak amik minden háznál a legalapvetőbbek. Nincs asztali marógép és egyéb asztalos munkához való szerszámom. 1 hónapot viszont nem tudok várni, mert szabadságot vettem ki az ilyen munkák miatt.
2019. ápr. 15. 13:32
 4/14 anonim ***** válasza:

Nézd! Bármennyire is barkács zseni vagy! Ez szerszámok nélkül nem fog menni, vagy az eredménye lesz használhatatlan.


Nem bántás, de kicsit "gombhoz a kabátot" esetnek vélem a dolgot.

Nem tudom, mekkora az ablak, de lehet olcsóbban és gyorsabban kijön egy komplett új.

2019. ápr. 15. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Ragaszkodom ehhez az ablakhoz mert minőségi anyagból készült és egyedi, szép ablak csak nincs hozzá tok. Az asztalos akivel csináltatni akartam, ő egy megbízhatatlan ember, inkább elhoztam tőle, mert nyár végére se lenne belőle semmi.
2019. ápr. 15. 14:13
 6/14 anonim ***** válasza:
Ha ennyire fontos és sürgős neked ez a tok, inkább keress fel a szomszédos településeken is asztalosokat, inkább utazz 50 km-t egy irányban, minthogy te magad nekiláss. Egy "nyers" deszkából megfelelő gépek nélkül nagyon nehezen lesz ablaktok. Szalagfűrész, egyengető-vastagoló gyalu, profilmaró, stb. nélkül nehezen megy. Akármilyen barkács zseni vagy is, szerszám nélkül nem érdemes belevágni...
2019. ápr. 15. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Tudom hogy szerszámok nélkül esélytelen. Esetleg valami tok utánzatot tudnék, de inkább el se kezdem. Sajnos fehér egér erre az asztalos, én meg nem érek rá szaladgálni utánuk és nem is szívesen vállalnak ilyen kis munkát.
2019. ápr. 15. 20:36
 8/14 anonim ***** válasza:
89%
Egy jobb felsőmaró és két ügyes kéz csodákra képes.
2019. ápr. 17. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
#8, köszi a tippet! Nincs felsőmaróm, kb mennyibe kerül?
2019. ápr. 17. 19:41
 10/14 anonim ***** válasza:

Ha a keresőt sem tudod használni a tok is komoly kihívás lesz borítékolható kudarccal.


[link]

2019. ápr. 17. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!