Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Szüleim kiakarnak rakni, mit...

Szüleim kiakarnak rakni, mit csináljak?

Figyelt kérdés

Nevelőszülőknél vagyok 19 éves vagyok, elkezdtem egy képzést.

Elmondtam nekik nem erdekel a szakma túlzottan és kiakadtak hogy akkor októberig eldontod, hogy hova mész, mert otthon nem maradhatok.


mit csináljak nincs pénzem, hova mehetnék?



2019. szept. 18. 07:37
 1/7 A kérdező kommentje:
amugy is forrt ez már a levegőben, csak utógondozás miatt nem tettek de most van lehetőségük. 200 e van gondolkodtam a h pénzt vezsek fel, de nemtudom hogyan münködik kölcsön vagy a hitel dolog. Nincs munkám
2019. szept. 18. 07:44
 2/7 anonim ***** válasza:
93%
Ha nincs pénzed albérletre, akkor max a hajléktalan szállón tudsz érdeklődni.
2019. szept. 18. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

A kölcsönt törleszteni is kell, és ahhoz dolgoznod kell, az albérlet szintén pénzbe kerül, és még kaució is van.

Kérdés a képzésed, létezik diák hitel, de azt is törleszteni kell idővel.

Valamilyen szinten el kellett volna döntened, hogy mit tanulsz tovább, vagy hol dolgozol. Ezek nélkül szar a helyzet. Érdemes lett volna olyant elkezdeni, ami érdekel is.

2019. szept. 18. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 mindentudó99 ***** válasza:
Gondolod egy munkanélkülinek adnak kölcsönt?
2019. szept. 18. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Rengeteg álláshirdetés van.Én speciel Esztergom környékén vagyok, munkásszállón. 250km-el távolabbról jöttem ide melózni. Gyári meló, könnyű fizikai munka. Van ingyen szállás, ingyen kaja, előleg lehetőség és havi nettó 170-200ezret lehet kapni,de van hogy túlórával 360-ezret is kaptam már. Általába 300felett szokott mozogni egy havi fizum. Az azért már elég jó. De ha nem túlóráznék, akkor is 240körül lenne. Igaz, hazautazási támogatás ebből úgy 30ezer,amit igényelni tudok a távolság miatt.


[link]


Az első út önköltséges,de 5ezer forintból már eljusz simán oda. 200ezer meg rengeteg pénz, 3-4hónapig is kibírnád vele. Kellenek az irataid(végzettség, személyi stb) szállást biztosítanak. Csak akkor van gond,ha nem sikerül a felvételid,mert akkor nem szállásolnak el tovább. Persze ez a munkaközvetítő is több céggel van leszerződve,szóval lehet máshol is próbálkozni,csak kérni kell. Ha nem engedik akkor van másik munkaközvetítő is aki környékbeli gyáraknak közvetít. Ahol én dolgozom oda is legalább 4 közvetítő cég küld embereket. És még van hely bőven.


Máshol is van ilyen lehetőség. A környékbeli munkákhoz legtöbbször szállást nem adnak, csak ha 50-100(cégtől függ) kilóméteres távról mész legalább. De ha ismerteted a helyzeted és jelzed,hogy szükséged lenne lakásra és rendelkeznek is ilyennek,akkor feltehetőleg biztosít majd a munkáltatód. (Na nem mindegyik.)


Máshol is van ilyen lehetőség. A környékbeli munkákhoz legtöbbször szállást nem adnak, csak ha 50-100(cégtől függ) kilóméteres távról mész legalább. De ha ismerteted a helyzeted és jelzed,hogy szükséged lenne lakásra,akkor feltehetőleg biztosít majd a munkáltatód. (Na nem mindegyik. A legtöbb nem)

2019. szept. 18. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
67%
Hát, pedig ha 19 évesen ennyire tájékozatlan vagy az élet dolgaiban, jobban teszed, ha behúzod füled-farkad, és egy ideig még maradsz a szüleid nyakán.
2019. szept. 19. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 mindentudó99 ***** válasza:
100%
#5 Én már ilyen hozzászólást ritkán írok mint te. Ajánlottam már én is ilyet. Válaszra sem méltattak. Vagy még ràmförmedtek hogy csak nem gondolom hogy műszakba fog járni dolgozni meg éjszakázni. A facebook tele ilyen hirdetéssel. Aki akar tud munkát találni szàllással is.
2019. szept. 19. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!