Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Annyira kilátástalannak tűnik...

Annyira kilátástalannak tűnik a helyzet, ti hogy tudtatok egyről a kettőre lépni?

Figyelt kérdés

26 éves vagyok, 3 éve vagyunk együtt a vőlegényemmel, mindketten otthon lakunk még, pedig már nagyon össze költöznénk. Annyi pénzt teszünk félre,amennyit csak tudunk, mind a kettőnknek van 20ezres fundamentája. Tudom, az albérlet kézenfekvő megoldás lenne, de az valahogy olyan penzkidobasnak tűnik, fizetsz évekig akar több száz ezret, és megsincs kb semmid. Ráadásul szeretnénk gyereket, és nem a bizonytalanba, hanem a mi saját házunkba, de ez ma már luxus, és szinte lehetetlen elérni.

Otthon már úgy érzem megfulladok, nem tudom normálisan elpakolni a cuccaimat, nem tudok egy képet kirakni, nem választhatom ki az öblítő illatát, egy fél ruhásszekrénybe tudok pakolni.A rokonomat, akivel lakom nagyon nagyon szeretem, de már annyira a magam ura lennék. Úgy érzem 26 évesen sehol nem tartok, és így is van, hiába szövögetek nagy álmokat.

Bizonyára hitelt kell majd felvenni, de ahhoz is kell önerő, kellenek bútorok, annyi pénz...

A fizetesem átlagos, szeretem a munkámat, idővel magasabb szintre szeretnék lepni, de az meg messzebb van. A párom jól keres, de ma már ez sem elég.

Ti hogy tudtatok elindulni, otthont teremteni?



2019. okt. 9. 21:14
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Kérdező: szüleitek nincsenek?

Mert normális családoknál a szülők szokták támogatni a gyerekeket. Ha van megtakarításuk, akkor azzal, ha nincs, akkor saját hitellel. Normális családon azt értem, ahol a gyerek meg a szülei megbíznak egymásban, hogy a másik fél is bármikor odaadja a saját pénzét vagy javait, ha szükség van rá.

Az unokatestvérem pl. úgy tudott házat venni, hogy az anyósáék hitelt vettek fel a saját házukra, és ezzel kipótolták az önerőből még hiányzó részt.

2019. okt. 10. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat. Jó olvasni a sikertörténeteket.

A fundamentán kivul én jelenleg havi 50 ezret tudok csak félretenni,a párom 60-at szokott minimum, de volt hónap, mikor 100at is belerakott, attól függ.

Az ő szülei tündérek, de anyagilag nem tudnak segíteni. Anyukája félretesz nekunk mindent, amit tud, tányérokat, poharakat, kávéfőzőt, lepedőt, törölközőt, konyharuhát, amit csak tud, imádom őt.

Nekem anyukámmal nincs olyan kapcsolatom, anyagilag egyáltalán nem támogatott soha, szeretjük egymást, de nincs köztünk szulo-gyerek kapcsolat.

Bizakodó vagyok, bíztos, hogy előbb-utóbb össze fog jönni, csak néha rám tör, mintha tehetlen lennék.

2019. okt. 10. 20:33
 13/14 anonim ***** válasza:
Támogatás nélkül nagyrészt azok az ismerőseim indultak el, akik nyugat Mo-n élnek de ausztriàból kapnak évi 14x 1-2 ezer eurós fizetést.
2019. okt. 12. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:
100%
Esküszöm nem írnék ilyet,ha nem lenne igaz,de mintha magamat olvastam volna az elmúlt pár percben. Csak 28 éves kiadásban. Velem egyidősek közül rengetegen vesznek házat/lakást. Csak az legjobb barátnőimet mondom: 34 éves tavaly vettek házat vidéken hitelre,azt próbálják újítani, de anyagiak miatt elég lassan halad,másiknál 27 éves új autó, lakás a szülők támogatásával, harmadik 28 éves Hollandiában hitelre,kis szülői segítséggel, de nyilván magasabb életszínvonalon élnek. Én pedig 28 évesen a párommal aki egy csoda, ahogy olvastam még az anyós és fundamenta minden ugyanaz,mint neked. Az álmom egy kis ház vidéken egy nagyobb faluban. És tényleg kitartás, legalább az neked meg lesz pár év múlva ami másnak egy 50 millás házban sem: a párod! Én ezzel nyugtatom magam,muszáj valami pozitív ebben a nehéz világban, ha nincs segítséged nehéz lesz. Nekünk is iszonyatosan. Mi is félreteszünk, nincs hetes tengerparti nyaralás csak kis hétvégi, de tudom, egyszer pár év múlva nagyon boldog leszek addig muszáj kitartanom,nincs más választás. Vagy külföld az tényleg jó, csak párom előtt jó karrier áll, így ő nem jönne. :) Mindennél jobban vágyom az anyaságra, az önállóságra ,a főzésre .. HIDD El.El fogjátok érni! Kitartás! Én sokszor irigy vagyok emiatt másokra, amit nem szeretek magamban,de ez van. Az élet ilyen,van akinek könnyebb van akinek nehezebb. Nem tudom van-e lehetőségetek kérdezz utána esetleg a legközelebbi városotokban ,én most a garzont/fecskelakást próbálom megpályázni..Szurkoljatok,hogy sikeruljön. Hülyeség tudom, de valahol jó olvasni,hogy nem vagy egyedül! :) Drukkolok,hogy mihamarabb összejöjjön Nektek!
2020. febr. 19. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!