Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Én gondolkodom torzan, hogy...

Én gondolkodom torzan, hogy fiatal párként szeretném ha elmennénk az országból csakis az ingatlanpiaci helyzet miatt?

Figyelt kérdés
Frissdiplomás fiatal pár vagyunk, a fővárosban kaptunk munkát, de előtte Szegeden laktam, és néztem, hogy fizetés-árak arányban ugyanaz a történet zajlik, mint a fővárosban. 5 év múlva szeretnék anya lenni és jelenleg a saját tulajdonú lakás önereje is elérhetetlen célnak tűnik. Ezzel még semmi probléma, hiszen ott van az albérlet. Igen ám, de az albérlet drágább, mint a hiteltörlesztő, ráadásul kisgyerekkel a tapasztaltabbak elmondása szerint vérrel és verejtékkel lehet csak albérletet találni. Tehát az albérlet, mint helyettesítő egyszerűen nem éri meg és ráadásul túl sok a bérbeadó felőli elvárás. Nem érezném egy újszülöttel biztonságban magam egy bp-i albérletben. Szülői támogatásunk nincs. Páromnak diákhitele van. Ahhoz ragaszkodom, hogy mindkét tervezett gyermekemmel 3 évet otthonmaradjak, így kiesik a bevételem hosszú időn keresztül, de kérdéses, hogy ilyen albérleti árak mellett megengedhetjük-e magunknak. Tényleg nem maradt más megoldás, mint elmenni? Úgy érzem nincs jövőképem.
2019. márc. 8. 22:06
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
83%
Külföldön sincs kolbászból a kerítés, ott sem tudsz olcsóbban lakást venni
2019. márc. 8. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 A kérdező kommentje:
Nem is akarok ott lakást venni, csak biztonságos, kiszámítható körülményeket, míg kicsik a gyerekeim.
2019. márc. 8. 22:20
 3/31 anonim ***** válasza:
82%

"a saját tulajdonú lakás önereje is elérhetetlen célnak tűnik"


Első tulajdonra sok kedvezmény van, és a 2 gyermekre még CSOK is jár. A CSOK beszámít az önerőbe, úgy tudom.

De utánajártál már?

2019. márc. 8. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
80%
Vagy idővel kereshettek vidéken munkát, és ott akkor a CSOK teljesen fedezi a 4 fős család igényeit.
2019. márc. 8. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
19%
Még azt is szeretném kérdezni, hogy ahol felnőttetek, ott volt egy saját szobátok? ÉS ha vannak testvéreitek, nekik volt? És ők hány évesek most?
2019. márc. 8. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 A kérdező kommentje:
A 2019 júliusától érvényes 10 millás koncepció esetleg vonatkozna rám, meg az 1-2 millió használt lakásra. Csak félő, hogy mire azt felvesszük megint megnőnek az árak, pont ennyivel... :( mert nem tudnánk rögtön hozzájutni az első körökben, mert nem vagyunk házasok a párommal, és nem is tervezzük még, hogy a támogatás miatt hirtelen elmegyünk az oltár elé.
2019. márc. 8. 22:33
 7/31 A kérdező kommentje:
Békés megyéből jöttünk... felejtős.
2019. márc. 8. 22:33
 8/31 A kérdező kommentje:
Bocsi, hogy így részleteiben válaszolok. De nincsenek testvéreink, egykék vagyunk.
2019. márc. 8. 22:37
 9/31 anonim ***** válasza:
57%

Én viszont úgy gondolom, hogy aki diplomásként ilyen mértékben tájékozatlan a saját országa családtámogatási rendszeréről, az inkább ki se tegye a lábát az országból, mert külföldön pillanatok alatt vége lesz mint a botnak.

Vagy:

Menjen és vissza se nézzen soha, mert élhetetlenekkel már tele a padlás!

2019. márc. 8. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 A kérdező kommentje:
Miért is vagyok tájékozatlan? Ismerem a CSOK-ot, írtam feljebb. A 2019 júliusától érvényes 10 millióról még nincs írásban megfogalmazott fekete-fehéren leközölt törvény, így azt még homály fedi, hogy járna-e nekem.
2019. márc. 8. 22:41
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!