Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » A panellakásokat miért fűtik...

A panellakásokat miért fűtik harminc fokra?

Figyelt kérdés
Kis túlzással persze. Régen még értettem, mert ugye eredetileg nulla hőszigeteléssel lettek építve, azokon a nagyon ócska fa ablakokon kvázi átfújt a szél, ezért kellett hogy folyamatosan forrók legyenek a radiátorok, hogy ne fagyjunk meg. (Bár emlékeim szerint akkor is túl meleg volt, és nagyon száraz levegő, anyum fürdőlepedőket áztatott a kádban, és azokat terítettük a radiátorokra éjszakára). De most hogy már vannak műanyag ablakok, meg hőszigetelés (két éve csinálták, 16 centis nikecell), miért kell ennyire fűteni? Hiába zárom le a radiátorokat, sokszor akkor is 26-27 fok van a lakásban, és ugyanúgy kiengedem az ablakon, mint régen. Szerintem ez nagyon pazarló így.

2019. nov. 25. 12:02
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom nem elég jól szabályozható a fűtés. Tehát inkább műszaki problémát sejtek mögötte, nem az emberi hülyeséget.
2019. nov. 25. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Jó neked. Nálunk csak 20, max 22 fok van, és én sajnos sokszor fázom.
2019. nov. 25. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Én nem lakom panelben, de az tuti, hogy ott sose fáztunk, mikor ott laktunk gyerekkoromban.

Én az anyukád módszerére reagálnék: te ne kövesd a példáját! :D

Vizes lepedőt tett a forró radiátorra, ami gyordósan átmelegedett, és és elkezdett párologni.

A párás levegőt pedig még melegebbnek érzed, mint amilyen valójában.

Így anyukád csak rontott a helyzeten.

2019. nov. 25. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
68%
#3, a túl száraz (túl alacsony relatív páratartalmú) levegő is kellemetlen tud lenni, az ellen meg segít a vizes lepedő.
2019. nov. 26. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom ugyanúgy maradt a központi fűtés mellé, nem lett megcsináltatva egyénileg szabályozhatóra.
2019. nov. 26. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Hányadik emeleten mértek 26-27 fokot? A meleg levegő felfelé száll, magasabb emeleteken mindig sokkal melegebb van, mint az alsókon. Nálunk egyszer ugyanazon a közgyűlésen az alsó lakók arra panaszkodtak, hogy 19 fok van az első emeleti lakásukban, éjszaka majd' megfagynak, (alattuk huzatos a földszint), mi is fáztunk a 21 fokban a 3. emeleten, a 10. emeleti lakó meg nem értette, hogy miért kell ennyire fűteni, mert majd' megsül a 28 fokban elzárt radiátorok mellett is és az ablakon át az utcára engedi a meleget.
2019. nov. 28. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Gondolom középső lakás lehet. Nos ott bármit is csinál az ember, mindig meleg lesz, fűtés nélkül is. Laktam ilyen lakásban, vissza is sírom, most családiban lakom, szét vagyok gyakorlatilag.
2019. dec. 17. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!