Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Költözés előtt mennyivel...

Költözés előtt mennyivel kezdtetek összepakolni?

Figyelt kérdés
Március végén költözünk de én már elkezdtem rakosgatni a dolgokat. 8 éve élünk ebben a házban és sok dolog van amit át kell szelektálni. Szerintetek gáz ilyen korán nekifogni?

2020. jan. 7. 17:34
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem még nagyon korai, a ritkán használt holmikat ha bedobozolod csak kerülgetni fogjátok a költözésig, ha esetleg véletlenül kell valami akkor meg mindent fel kell túrni utána.

Max selejtezésnek van értelme a már nem kellő holmikat eladni, elosztogatni vagy kidobni.

2020. jan. 7. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nincs olyan, hogy túl korán. Szelektálni, válogatni, nagyrendrakást csinálni bármikor lehet, akár költözéstől függetlenül is.


Nyilván ez nem azt jelenti, hogy a mindennapi dolgaid elcsomagolod 3 hónap múlvára.

2020. jan. 7. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Amikor a lakásom megvették, úgy egyeztünk meg a vevővel, hogy 3 hetünk van ki költözni, mert ő is eladtam a lakását, 1 hónapot kapott, és még ennyi ideje volt kiköltöznie az előző lakásából, de ebbe bele kellett férnie nekünk az új lakás keresésének, illetve az át költözésnek, ezért csak azonnal költözhető lakásokat néztünk egy adott területen, ahova menni akartunk. Egy hét alatt meglett a kiválasztott lakás, akkor kezdtünk el össze pakolni, amikor a foglalót átadtam az ügyvédi szerződés után. Még volt 1,5 hetem kocsival apránként sok fordulóval át vittem a holmijainkat, bútorainkat, az új lakás, csak 2 km re van a régitől, és a 3 hetes határidő lejárta előtt át tudtam adni a régi lakást, és átvenni az újat. 2 napot a feleségem és a lányunk ideiglenesen a szüleim nél aludtak, én meg az új lakásban matracon, amíg össze szereltem az ágyakat és a bútorokat.

8 évet laktunk mi is az előző lakásban.

2020. jan. 8. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Mi kicsit messzebbre költözünk, az ország másik végébe, úgyhogy meg kell gondolni kétszer hogy mit viszünk és csak egy teherautónyi lehetőségünk lesz. Elég borsos ára van a költöztetőnek sajnos.

2020. jan. 8. 15:12
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha évek óta nem volt selejtezés és lomtalanítás - akkor nincs korán.
2020. jan. 8. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!