Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Már a 2. mikróm megy tönkre....

Már a 2. mikróm megy tönkre. Ennyire hülye csak nem lehetek. Vagy mégis?

Figyelt kérdés

Albérletben lakunk.


A beépített sütő fölött van a mikró helye.


Mindkét mikrónk ugyanazokkal a tünetekkel ment tönkre. Bekapcsol, világít, tányér forog, de nem melegít, olvaszt, párol.

Mit rontok el?

Az lenne a baja, hogy rövid programok mentek sokszor? (800 W, 30 másodperc- bébiételt, vagy a tápszerhez a vizet melegítettem).


Vagy (tegnap vettem észre), ha használom a sütőt, akkor a sütő feletti rész átmelegszik, és ettől ment volna tönkre?

Amikor ideköltöztünk, akkor a fürdőszobában ment ki az áram. Kiderült, hogy kétféle vezetékkel van behúzva a lakás. Alumínium( ha jól emlékszem) és réz. Ez lehetne még az oka?


Elméletileg márciusban végre tudunk költözni saját házba, de tényleg érdekelne, hogy mit rontok el?


Az biztos, hogy a babának az ételeit/vizét nem merem majd mikróban melegíteni. ;(



#mikró #rossz használat
2020. jan. 26. 09:14
 1/6 TR75 ***** válasza:

Az biztosan nem használ neki, hogy a sütő fölött van. Azt nem írtad, hogy közvetlenül fölötte (konkrétan rajta), vagy azért valami van köztük. Mindenesetre a sütő hője nem jó, ha éri. Aztr sem írtad, hogy a mikró fölött van-e valami (ha például egy boxban van, akkor a saját szellőzése sem megoldott, plusz a sütő felszálló hője is megszorulhat a mikrónál).

A rövid programok nem ártanak a gépnek, ezt ki lehet zárni. Az alu- és rézhuzal vegyítése viszont tényleg nem egy jó megoldás (finoman szólva), lehet az is, hogy a probléma összefügg ezzel.

Érdemes lenne megmérni a feszültségingadozást is a lakásban, mert az is okozhat gondot (más gépeket is tönkrevághat).

2020. jan. 26. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ahogyan a hűtőt, úgy a sütőt és a mikrót sem szabad csak úgy beépíteni. Mindegyiknek megfelelő szellőzés kell, erre szolgál a mikrónál a beépítő keret, hűtőnél a lábazati és felső szellőzés, stb.
2020. jan. 26. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
A sütő és a mikró között szerintem csak bútorlap van. Nem én csináltattam a konyhabútort, tehát nem tudom van e bármi plusz réteg köztük.Ahol a mikró van, az a hely a mikrónak is volt kialakítva. Azért tettem oda én is
2020. jan. 26. 09:49
 4/6 anonim ***** válasza:

A mikrót nem szabad ilyen zárt helyre betenni mert hosszútávon nem tesz jót. A hő beragad, nem szellőzik. A mikró mögött is kell hagyni egy rést általában vannak gumibakok a mikró hátulján amik meggátolják hogy teljesen a falhoz legyen szorítva, de a tetejénél és az oldalánál is illik hagyni 2- centis szabad részt a tetején ha jól tudom 5 cm van előírva hogy rendesen szellőzzön. 800 watt 30 másodpercre ez eleve édeskevés a melegítéshez minimum 1 perc kellene egy normális melegítéshez meg az sem mindegy mit akarsz ennyi idő alatt melegíteni mert nem mindegy hogy egy tál levest vagy egy kis pohár tejet melegítesz ennyi idő alatt. A vezetékek valóban nem jók így hogy keverve van az alu meg a réz, de ennyire kihatással nem lehet erre. Persze maga az áram is lehet gyenge és emiatt ugye hiába megy a mikró a fűtőbetét kevés áramot kap ezáltal lassabban fűt fel.


Én javaslom hogy a mikrót kapd ki onnan ahol van és tedd fel egy pultra, és próbáld egy olyan ágról üzemeltetni amin nincs rajta a sütő meg semmi sem. Én a teszt erejéig bevinném egy szobába és ott egy szabadon lévő hálózaton próbálnám ki hogy működik-e egyáltalán.

2020. jan. 26. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Már a szervízben van. (5 hónapos a mikró) 120-160 ml víz volt melegítve, ennyi idő alatt ehetőre melegedett a baba számára. ( nem szereti ha túl meleg)

Nem toltam be sosem teljesen. Az biztos, ha visszakapom a szervízből, már ha javítható, akkor költözik az étkezőasztalra. Az a baj ezekkel a vacak panel konyhákkal, hogy nagyon kicsik. Hely semmi. ;(

2020. jan. 26. 10:30
 6/6 anonim ***** válasza:
Ez elég fura, az én mikróm kb. 25 éves (!) és még mindig működik. Vagy tényleg rossz helyen van, vagy a villanyvezetékekkel lehet baj.
2020. jan. 26. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!