Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Szomszéd kutyaugatás ellen...

Szomszéd kutyaugatás ellen mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
Több éve már, hogy a szomszédunkban van egy németjuhász, egy golden és egy yorkshire, amik szinte megállás nélkül ugatnak. Éjfélkor, hajnali 2-kor, 4-kor, mindig. Most a másik szomszédba is hoztak egy németjuhászt, az szintén ezt csinálja. Szomszéddal már beszéltünk, mivel nem csak mi vagyunk az egyetlenek, akiket zavar, hanem egy utcával lejjebb lakókat is zavarja, de nem csinálnak velük semmit mondván, hogy "a kutyának ez a dolga". Hiába mondtuk neki, hogy a kutyának nem az a dolga, hogy egész életében, napi 0-24-ben örjöngjön a kerítés tövében úgy, hogy semmi mozgás nincs az utcában és a környéken. 1-2 évvel ezelőtt az önkormányzatnál ajánlottak valakit, hogy neki kell szólni, de még én jöttem ki belőle rosszul, mert mint egy utolsó senkivel, úgy beszélt velem, mert hogy én nem szeretem az állatokat, holott nem erről van szó, hanem az évek óta, szűntelen örjöngő kutyákról, amik zavarnak több utcányi lakost éjjelente.

2020. febr. 11. 21:27
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
22%
A kutya már csak ilyen, itt is rendszeresen rázendítenek éjfélkor. Meg kell szoknod.
2020. febr. 11. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
81%
Más, hogy rázendít és más, hogy este 10-kor elkezdi és folyamatosan ugat reggel 6ig.
2020. febr. 11. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
82%
A alvás megvonás egyenlő a kinzassal. És sérti az emberi jogokat. Nem minden kutya ugat így. Amelyik így ugat, annak baja van.
2020. febr. 11. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
81%

Van olyan ultrahangos riasztó kutyák ellen, ami a kutyaugatásra kapcsol be.

Ismerősemnél bevált.

2020. febr. 11. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem is, az őrjöngő, állandóan ugató kutyának valami baja van. Állatvédők, esetleg?
2020. febr. 11. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
82%
Érdekes, hogy néhány országban tudnak a kutyatulajdonosok felelösséggel viselkedni. Nálunk az idegroncs ember idegroncs kutyája a menö, mert "a kutyának ez a dolga". Na meg a kutya dolga, hogy minél több helyre sz-rjon, hug-ozzon a lakhelyétöl távol. Nem tudsz tenni hivatalosan semmit mert nálunk még ebben is a közösséget zavarokat, mondhatni bünözöket védi a törvény és a nemtörödömség a hatoságok részéröl. Csak annyit tudsz tenni, hogy becsengetsz, bedudálsz az ilyen szemetekhez és megkéred szépen, hogy hallgattassa el a kutyáját. Rászánsz néhány éjszakádat és ezt féloránként megteszed.
2020. febr. 11. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
74%

Feljelented csendháborításért. Ha a szép szóra nem megy, akkor majd arra. Azoknak a kutyáknak valami bajuk van. Errefelé is sok kutya van, de 99,9%ban mindig síri csönd van este.

Vagy valami baja van azoknak a kutyáknak, vagy neveletlenek. Meg kéne őket nevelni, kutyaiskolába vinni, csak az ugye idő, pénz, törődés, és amikor egy felelőtlen ember állatot vesz ezzel sose számol.


Ha a feljelentés nem használ, akkor állatvédőknek szólni, ugyanis egészséges, jól tartott kutya nem csinál ilyet. Lehet nem sétáltatják eleget, szenved az állat. Am a gazdákat nem zavarja ez? Ismerősnek is volt ilyen gondja. Valahányszor a kutya ugatott éjszaka ok nélkül, kiment és hozzávágott egy papucsot. Leszokott róla az eb.

2020. febr. 12. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
85%
Akár egy kóborkutya az utcán meg tudja őket őrjíteni, vagy egy sündisznó a kerítés túloldalán, amit te nem érzékelsz, ők viszont órákig ugatják... Nálunk is van ilyen sajnos, van, hogy egész éjjel ugat egy dög megállás nélkül...
2020. febr. 12. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
64%

Honnan tudod, hogy semmi mozgás nincs? Én is ezt hittem egy darabig, mikor a szomszéd kutyái minden éjjel őrjöngtek, aztán kiderült, hogy sünök és menyétek járnak az utcán, úgy nyilvánvaló, hogy ordítani fognak, azzal nem hiszem, hogy lehet csinálni bármit.

Nekem a füldugó segített.

2020. febr. 12. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Őszintén, nem ilyen válaszokra számítottam, hanem olyanokra, hogy engem kéne elaltatni vagy hogy "Mit csináljon? Nyávogjon?" stb. :)

Füldugóval és altatóval nem szívesen próbálkozom, mivel hajnalban én az ébresztőt szeretném meghallani.

Párszor volt már, hogy nagyon felkaptam a vizet és kb. 10 másodpercen át nyomtam a dudát hajnalban, de persze eredménytelenül. Én tekintettel vagyok mindenkire, de ezem 2-3 alkalommal nem érdekelt a többi szomszéd engem se.

Azért évek óta, minden éjjel hogy mozgás legyen az utcában úgy, hogy a redőny kicsit mindig fel van húzva és nagyon sokszor kinézek "minden rendben van-e?" jelleggel, de a kisebb testű állatok pl. sün, nyúl, pocok nem annyira jellemzőek errefelé.

Megszokni nem lehet, nyilván akkor nem lenne problémám ez már évek óta. :)

Sajnos, ha a miénk ugat, nem tudok rászólni, mert ahogy nyitom az ajtót, a szomszéd kutyák már szaladnak a kerítéshez és minimum 15 perc örjöngés jön.

Amit még nem próbáltam, az egy állatvédő csoportnak írni, hogy a kutyának valami baja van és senki nem foglalkozik vele.

2020. febr. 13. 20:07
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!