Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Miről beszélgetsz a szomszédda...

Miről beszélgetsz a szomszéddal? Többi lent.

Figyelt kérdés
Mert ugye az ördög nem alszik és vannak pletyis gonosz szomszédok akik álszentek.. kérdezősködnek és mindent tudni akarnak, hogy csináljátok hogy ne sértődjön meg, miről tudtok beszélgetni velük? Mi az, ami már nem publikus, bővebben, fontos lenne mert ki vagyok már tőlük:(Köszönöm!
2010. júl. 26. 20:55
 1/6 anonim ***** válasza:

panelban lakom

egyik oldalsó szomszéd köszönni se köszönt még soha (fél éve lakom itt,köszöntem,nem köszönt vissza,bunkó)

másik oldalsó szomszéd negyvenes nő kutyával,kattant kicsit,miota meghalt a nemtudom kije,15 mondatot ismételget,meg az időjárásról beszélünk ha "elkap" véletlen...


a házban lakók közül van még 1 nő,akivel beszélgetek néha,de csak általánosságról,semmi személyes,max annyi,hogy igen,dolgozni sokat kell,nehéz suli mellett,és ennyi...

a szomszédok nem barátok (persze van kivétel),hogy személyes dolgokat mondj el nekik..

2010. júl. 26. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Soha nem szoktam dumálni a szomszédokkal.Köszönünk,ennyi elég is.
2010. júl. 26. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Kitiltanának a modik, ha leírnám... képzelheted :P
2010. júl. 26. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

mi az agglomerációban lakunk, én azt a taktikát követem, hogy beszéltetem a szomszédot:) inkább én kérdezek.

Így ő nem tud meg semmit:)

2010. júl. 26. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Időjárás tuti téma, mindig lehet szidni, vagy túl meleg, vagy túl hideg, vagy túl szeles...

Vizsgaidőszakban mindig kérdezi, hogy állok a vizsgáimmal, azt elmesélem (de mindig azt, hogy igen, nagyon sokat kellett tanulni rá, de szerencsére sikerült).

Munkáról annyit, hogy megyek, igen, sok a munka, de milyen szerencse ez a mai világban, amikor alig lehet állást találni, örülök, hogy nekem van.

Elmesélem, mit főztem, hogy sikerült, sőt tanácsot kérek, hogy vajon mit ronthattam el, mit csináljak legközelebb másként. Ez a kedvenc, órákig tud mesélni egy rántásról is, pláne, ha közben mosolygok és bólogatok és megfogadom, hogy legközelebb csakis úgy csinálom, ahogy tanácsolta. Egyébként is célszerű tanácsot kérni a ház körüli dolgokban, pl. virágok gondozása, mivel érdemes mosni, hogy szépek legyenek a ruhák, hová érdemes pakolni a porszívót, stb. Még örülnek is, hogy segíthetnek, illetve hogy te értékeled az ő tapasztalatukat. És hát ezzel semmi személyeset nem tudnak meg, hiszen mindenki szokott főzni, mosni... én még azt is megkaptam, hogy milyen szorgos lány vagyok, hogy ennyit foglalkozom ilyenekkel.

Ja meg amit érdemes, néha megkérdezni, hogy nem zavarod-e valamivel. Ez is jó fényt vet rád, hogy figyelsz rájuk.

Meg persze kérdezni érdemes főleg. Hogy szolgál az egészsége, nem kell-e valamiben segíteni (99%, hogy azt mondja, köszöni, nem), hogy bírja ezt a meleget/esőt. Így ő mesél, nem te, téged meg egy udvarias, kedves fiatalnak fog elkönyvelni :)

2010. júl. 26. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kommenteket, aranyosak vagytok! Igazából az a baj, hogy ő is folyton kérdez, kapsz gyest meg családit? Nem sok mi? Mit csinál a férjed, mikor jön, minden személyes dologba bele vájkál.. és most mit mondjon az ember, hogy ne sértse meg.. necces.. mi ahol élünk, családi házak vannak és sok idős is van és olyan pletyisek.. mondja másoknak te ez miből él, miért van nagy háza, egész nap ezt azt csinál pf..:S
2010. júl. 27. 22:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!