Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Miért tűnik ekkora elérhetetle...

Miért tűnik ekkora elérhetetlen álomnak, hogy kertesházban lakjunk?

Figyelt kérdés
Mióta élek, a családommal folyamatosan csak albérletben laktunk. Kb. 3 éve már csak apámmal élek és a testvéremmel. Most egy faluban nyomorgunk egy régi tömblakásban, aminek ráadásul olyan a hangszigetelése és az akusztikája, hogy azt is hallom ahogy a szomszéd beszél. És itt jön a bökkenő (számomra), hogy eléggé hangos hobbiaim vannak (például dobolok, vagyis dobolnék, viszont a dobom több éve a szobámban áll használatlanul), illetve jó lenne ha tudnék normális hangerőn zenét is hallgatni (tényleg a legkisebb hangerőn már hallják a szomszédok). És amúgy nem is keres apám rosszul, most vett egy hónapja egy pár éves, alig használt elég magas felszereltségű kombit, amit ráadásul nem is használ, az előző autóval jár, az új meg csak áll a munkahelyén. Meg elég sok drága dolgom van, pl. amik az íróasztalomon vannak cuccok majdnem a milliós nagyságrendet érik el árban (számítógép, monitorok, laptop, hangfalak, konzol stb.), és ráadásul ezeket ilyen 3 év alatt kaptam. Meg még van egy majdnem 300 ezres biciklim, aztán ott a dobom, ami szintén hasonló kategória és sorolhatnám. Tehát egy magyar átlag családhoz képest tényleg ilyen szempontból nem élünk rosszul. És a legtöbb osztálytársam, akik amúgy nincsenek ilyen anyagi helyzetben, ők hatalmas családi házakban laknak. De akkor tényleg, ha ilyen dolgokra van pénze apukámnak, akkor miért nem költöztünk már el végre egy családi házba? Én lennék a világ legboldogabb embere, itt meg megmozdulni alig merek, mert mindent hall a szomszéd, nem hogy dobolni meg zenét hallgatni meg ilyenek..
2020. júl. 12. 23:54
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem beszélj apukáddal ha az én gyerekemnek nem lenne jó biztos megtenném a kellő lépéseket főleg ha megtehetem.

Ami mellett nem tudok szónélkül elmenni az az amit a

#10 írt. Nagyon példa mutató amit ketten el értetek nektek hála nem veszett el a fiatalokba vetett hitem! Bárcsak annó mi is így gondolkodtunk volna de legalább éltünk. Mi 25 évesen kaptunk fejbe hogy kéne egy családi ház mert terhes vagyok.

Ez 20 évvel ezelőtt volt. A hitelt tavaly rendeztük ki. Sose jutott volna eszembe hogy a családi pótlékot külön számlára tegyük a gyereknek nem volt sose egy nagy összeg de az évek alatt pár millió forint össze jöhetett volna. Igaz nem minden családnak adatik ez meg. Az én férjem is kamionos és napi hazajárós egy osztrák cégnél. Ő többet hozz haza egy kicsivel mert egyéni vállalkozóként van és egy hónapban egyszer hetel.

Ezért hozzá teszem azt is hogy nem minden fiatal megy el kamionosnak nektek ez óriási anyagi bevételt jelentett. Viszont kényelmi munka az hogy informatikus ként is sokat lehet keresni. Nektek szerencsétek is meg eszetek is volt. Követendő példa, ahogy ki veszem nem igazán éltétek a fiatal éveiteket talán ez negatívum pedig azt ki kell!

2020. júl. 13. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem meg is válaszoltad. Egy keresetből tart el titeket, fizeti az albérletet, meg a halom drága cuccot amiket kapsz. Így elég nehéz félrerakni még önerőre is.

Hirtelen csak a legfontosabbak, ahhoz, hogy több pénz maradjon kertes házba költözéshez:

- apu felelős gazdálkodása (nyilván nem csak 40+ fejhallgatót kapsz rendszeresen, hanem úgy alapból folyik el a pénz)

- anyuci besegítése a gyerekek pénzelésébe

- saját igényeitek visszafogása, nagyobb cél érdekében megelégedés a 20.000 Ft-os fejhallgatóval kétszer olyan hosszú időközönként cserélve

- diákmunka a személyes költések finanszírozására a családi kassza helyett

2020. júl. 13. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 A kérdező kommentje:
Nem azzal van a gond, amiket kapok. Autóra is összegyűjtött több milliót ezektől függetlenül
2020. júl. 13. 13:15
 14/26 anonim ***** válasza:
76%
Neked nincs vele gond, mert kapod amit akarsz hétről hétre. De a ház árából hiányzik hosszú távon. És ahogy írtam. Ez kb a jéghegy csúcsa lehet. Nyilván az élet minden más területén is relatív nagy lábon éltek. Ezért nem áll meg a pénz a családi kasszában. Én ismerek ilyen embereket. Diplomás házaspár, vezetői pozíció, de rossz szóhasználattal élve, hónapról hónapra élnek. Mindig van valami hülyeség amit meg kell venni. Hol a 6 éves lerúgott francia autót kell kicserélni egy 4 éves lerúgott hulladékra, hol kell egy robogó, mert drága a francia lerúgott hulladék stb. A lányuk meg kínlódhat a 300.000-es autóval, mert nincs pénzük, hogy kisegítsék pár százezerrel, és még sorolhatnám.
2020. júl. 13. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
100%
Ha kocsira is össze gyűjtöttél akkor elég élet képtelennek tűnsz. Sőt inkább eltartott beképzelt gazdag kölyök aki azt várja hogy a sült galamb a szájába repüljön. Kis apám Kösd fel a gatyád és menj el dolgozni ne használd ki a fatert.#10ről meg példát lehet venni lemondani az ilyen szarságokról és előre hosszú távban látni a dolgokat...eléggé szánalmas vagy kérdező...
2020. júl. 13. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
83%
Én egyáltalán nem értem a bajod. Miért nem költözöl külön?
2020. júl. 13. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:
15-ös, gondoltam, hogy az ilyen irigykedő idióták egyből betámadnak :)) Képzeld, én is dolgoztam már, tudom, hogy mennyit kell dolgozni a pénzért. És szerintem hangmérnök tanulóként igazán nem "szarság" például egy 40 ezres fejhallgató, hanem nekem pl. kötelező. És rohadtul nem napról napra élünk és szórjuk a pénzt, utóbbi 3 hónapban is maximum 50 ezer értékben kaptam valamit, apukámnak pedig elég sok tartaléka van, mivel ő sem hülye, és rakja félre a pénzt.
2020. júl. 13. 14:34
 18/26 A kérdező kommentje:
És apukám sem egy diplomázott cégvezető, hanem egy sima munkahelyi alkalmazott. Csupán okosan kell csinálni, amit csinálsz.
2020. júl. 13. 14:37
 19/26 anonim ***** válasza:
100%

Ember én tényleg nem értem a kérdésed.... Mit akarsz ezzel a kérdéssel elérni? Milyen válaszra számítasz?

Irigykedőnek ne nevezz, én itthon hallgatom a hangszigetelt családi kertes házamban a zenét akár maxon is :) gyerekek ha akarják házimozi úgy nézik ahogy akarják senki nem szól nekik semmit. Ja és nem hallom a hogy a szomszédék miről beszélnek. Nem tudom ki legyen az irigy 🤷 mellesleg ha akarnék vehetnék akár 8db ilyen fülest is de anyáméktól nagyobb "fülest" kaptam volna ha nem tanulom meg beosztani a pénzt.

Te és a családod szórod a pénzt nem tudtok hosszú távon gyűjteni. A kérdésed hülye és értelmetlen. Egyik pillanatban hétről hétre kapod a dolgokat másikban meg 3 hónaponta? Amúgy szerintem vicc az egész kérdés... Néhányan meg normálisan válaszoltak neked arra rá se hederítettél. Ha okosan csinálod amit csinálsz miért írod ki ezt a kérdést? Meg mondtad a választ.....

2020. júl. 13. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
100%
#19vagyok még mindig. Megjegyzem nem gond ha szórjátok a pénzt a ti dolgotok vannak ilyen emberek legalább mindent kiélveztek csak éppen előre nem léptek de ez is relatív amúgy mert mindenkinek más az előre lépés, nem bántani akarlak csak nem értem mit vársz mit írjunk...
2020. júl. 13. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!