Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Miért tűnik ekkora elérhetetle...

Miért tűnik ekkora elérhetetlen álomnak, hogy kertesházban lakjunk?

Figyelt kérdés
Mióta élek, a családommal folyamatosan csak albérletben laktunk. Kb. 3 éve már csak apámmal élek és a testvéremmel. Most egy faluban nyomorgunk egy régi tömblakásban, aminek ráadásul olyan a hangszigetelése és az akusztikája, hogy azt is hallom ahogy a szomszéd beszél. És itt jön a bökkenő (számomra), hogy eléggé hangos hobbiaim vannak (például dobolok, vagyis dobolnék, viszont a dobom több éve a szobámban áll használatlanul), illetve jó lenne ha tudnék normális hangerőn zenét is hallgatni (tényleg a legkisebb hangerőn már hallják a szomszédok). És amúgy nem is keres apám rosszul, most vett egy hónapja egy pár éves, alig használt elég magas felszereltségű kombit, amit ráadásul nem is használ, az előző autóval jár, az új meg csak áll a munkahelyén. Meg elég sok drága dolgom van, pl. amik az íróasztalomon vannak cuccok majdnem a milliós nagyságrendet érik el árban (számítógép, monitorok, laptop, hangfalak, konzol stb.), és ráadásul ezeket ilyen 3 év alatt kaptam. Meg még van egy majdnem 300 ezres biciklim, aztán ott a dobom, ami szintén hasonló kategória és sorolhatnám. Tehát egy magyar átlag családhoz képest tényleg ilyen szempontból nem élünk rosszul. És a legtöbb osztálytársam, akik amúgy nincsenek ilyen anyagi helyzetben, ők hatalmas családi házakban laknak. De akkor tényleg, ha ilyen dolgokra van pénze apukámnak, akkor miért nem költöztünk már el végre egy családi házba? Én lennék a világ legboldogabb embere, itt meg megmozdulni alig merek, mert mindent hall a szomszéd, nem hogy dobolni meg zenét hallgatni meg ilyenek..
2020. júl. 12. 23:54
1 2 3
 21/26 A kérdező kommentje:
Attól, hogy másnak mondjuk nem elégítik ki az olcsóbb dolgok az igényeit, és van rá pénzük is, attól még nem szórják a pénzt és ettől függe5lenül tudnak hosszú távra gyűjteni. És ha jól emlékszem, a kérdésemben sehol nem írtam, hogy hétről hétre kapok dolgokat, ez is csak a te kitalációd. Gondoltam odaírom, hogy milyen anyagi körülmények között élünk, mivel a kérdés szempontjából van lényege, de gondoltam, hogy lesz olyan idióta, aki egyből elkezd ilyenekkel bombázni,mikor azon kívül mást nem tud hogy drága dolgaink vannak. Attól még apukámnak több milliója van félre téve, és tényleg okosan bánik a pénzel. Nem az van, hogy mondok valamit hogy mit szeretnék és kapom is meg azonnal.
2020. júl. 13. 22:55
 22/26 anonim ***** válasza:
100%

Akkor nem értem a kérdést!!!!

Ha tudtok hosszú távon gyűjteni akkor megválaszoltad a kérdésed 🤦‍♀️

"De akkor tényleg, ha ilyen dolgokra van pénze apukámnak, akkor miért nem költöztünk már el végre egy családi házba?"

Erre:

"Attól még apukámnak több milliója van félre téve, és tényleg okosan bánik a pénzel."


Inkább hagyjuk az egeszet 😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂

2020. júl. 14. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:

Utolsó, engedd el.

Nyilván egy kisgyerek, akinek úgy összességében fogalma sincs ezekről a dolgokról. Látszik, hogy nem látja át a pénzügyeket a valóságban. Csak kifakadt, hogy ha már ilyen nagy lábon élnek, miért nem lehet lakhatást tekintve is villantani, nem elég neki az elektronikai eszközök tömkelege...

2020. júl. 14. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok, legalább nevettem egy jót de szerintem ezzel nem vagyok egyedül.

Nyilván gyerek egy felnőtt nem értetlenkedve háborogna. Nehezen amúgy de tegnap esett le hogy ez amúgy hiszti...

2020. júl. 14. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 A kérdező kommentje:
Igen, attól hogy van mondjuk félretéve 2-3 milliója, az még nem egy ház ára.
2020. júl. 14. 14:32
 26/26 anonim ***** válasza:
100%
Ember költözz el és old meg te az életed ha ennyire mennél családiházba... Vegyél egy csomó hitelt a nyakadba és élj "boldogan" kit képzel az ilyen...ne apádat basztasd
2020. júl. 14. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!