Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Saját lakás, közel a szülőkhöz...

Saját lakás, közel a szülőkhöz, vagy albérlet +2/3 emberrel Budapesten?

Figyelt kérdés

Egyetemista vagyok, 3. éve élek egyedül egy másfél szobás, lakóparki lakásban. Vidéki egyetem, de élhető maga a város is, nagyon szeretek itt. A lakást béreljük, de a tulaj is teljesen normális, évente 2-3 alkalommal, ha Magyarországon van, szóval nem jár a nyakamra. De bármi gond van (pl. beázás, dugulás, akármi) azonnal intézi, nekem tényleg csak annyi a dolgom, hogy beengedjem a szerelőket, még fizetnem sem kell semmit az ilyesmikért. Itt nekem közel van (gyalog 5-10 perc) a Tesco, Lidl, Aldi. A sulim villamossal 9 perc, kocsival forgalomtól függően 10-15. Van külön parkolóm is, ingyen. Szóval én itt jól elvagyok, ráadásul a szüleim, családom is 60 km-re laknak. Én is gyorsan otthon vagyok, ők is itt vannak hamar, ha van valami baj. Ezért a lakásért rezsivel, közös költséggel együtt fizetünk 100 ezer környékén (rezsi miatt ugye változó).


Most két barátnőm felköltözik Budapestre, és nagyon csábítanak, hogy menjek én is, lakjunk együtt. Amiket néznek lakások, azok teljesen átlagosak, semmi luxus, penthouse vagy akármi. De még így is úgy számolnak, hogyha hárman laknak/laknánk, akkor 70-90 ezer lakbér + rezsi, közös költség. És ezek sima bérházak, panelok, egyszerű ikeás bútorokkal, meg jobb esetben van mosógép és egy felszerelt konyha. Nekem ennyiért itt van mindenem. Mosógép, szárítógép, mosogatógép, vadiúj konyha, 2 tv. És egyedül vagyok... Mert oké, hogy most, hogy heti 2-3x találkozunk, jó bulinak tűnik az összeköltözés. De félek, hogyha ott leszünk összezárva 50 nm-en, akkor 2 héten belül egymás idegeit fogjuk enni. Meg én azért már hozzászoktam valamilyen szinten ahhoz, hogy egyedül élek... Megvan a saját ritmusom, szokásaim és az, hogy senkihez nem kell alkalmazkodjak. Félek, hogy felköltözök, átjelentkezek, aztán kiderül, hogy ez a lakjunk együtt dolog nem nekem való. És a szüleim jól keresnek, nincsenek anyagi gondjaink, de nem fognak kifizetni 2-300 ezreket albérletre, hogy ott egyedül lakjak.

Itt meg már nézegettünk lakásokat azért, hogy vegyünk egyet nekem, és azért lehet találni jókat 20-25 millió körül. Budapesten ugyanez a kategória 40-nél kezdődik, és mondták, hogy örülnek, ha 25 milliót összeszednek, nemhogy a kétszeresét. Szóval az esélytelen, hogy nekem Budapesten legyen lakásom... Plusz az nem 60 km-re van, hanem 200... És hiába lehet az autópályán haladni, mire kijut az ember a városból, sokszor az egy óra. De közben vonz a budapesti élet, hogy milyen lehet ott lakni, barátnőkkel élni. Félek is, hogy nem jönne be (nem vagyok egy nagyon bulizós ember, 1-2 havonta egy nagyobb buli belefér, de jobb szeretek egyedül lenni). Itt a suliban már kiismertem a tanárok nagy részét, tudom mire számítsak. Nehezebb, mint Pesten, de mégis az van bennem, hogy itt tudom, mire kell jobban figyelni, ott meg egyedül lennék, egy ismeretlen közegben. Tanácstalan vagyok. A barátnőim a szüleimre is hivatkoznak, hogy jobb tőlük messzebb költözni, de igazából az én szüleimmel olyan baj sosem volt, hogy ne tartották volna tiszteletben a privát szférám. Kamaszként sem, és most sem. Ha jönnek, szólnak előre, ha feljönnek a lakásba, akkor is mondják mindig. Ezt a távot anyukám is könnyen levezeti, de pl Pestre biztos nem indulna el egyedül, mert nagyon rosszul tájékozódik, az autópályákon meg leblokkol, ha nagy a forgalom. De azért ez a város mégsem Budapest... És itt is vannak barátaim, barátnőim, de a "legjobbak" mind ott élnek és ezért ritkán is találkozunk, mert nehéz összehangolni, hogy egyszerre menjünk haza, elérhetőek legyünk mind, stb. Ott meg ott lennék az élet közepén.


Ti hogy látjátok ezt?

A barátnőim nyilván húznának, mert nekik is jobb lenne velem lakni, mint egy ismeretlennel. De ettől is félek, hogy mi van, ha valamelyikük, vagy mindketten menni akarnak onnan? Az egyik lány még nagyban munkát keres, hogy tudja miből fizetni majd a lakást, a másik meg a szüleitől kap pénzt, de azt is úgy, hogy hol kapja, hol nem... Anyukám ettől is fél, hogy a három család közül mi állunk a legjobban és nehogy az legyen, hogy úgy vannak vele, hogy mi mindig rendeznénk úgyis a lakbért, nincs miért aggódniuk.


2020. júl. 18. 00:16
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
A saját érdekedet kell nézni. Nem értem hogy mi bajuk azzal higy a családod most 60 km-re lakik. Miért kellene messzebb költöznöd tőlük ha nem muszály? Lehet hogy nekik rossz tapasztalatuk van, de neked nincs jól megvagy a szüleiddel akik segítenek téged. Mindened ott van ahol most vagy. Szerintem ne menj.
2020. júl. 18. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Ne cseréld le a jót egy rosszabbra.
2020. júl. 18. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Laktam egyedül is, másokkal is. Csakis az egyedül, pároddal összeköltözni is csípős betyár dolog, de két baráttal... húha. Miért mennél Pestre? Miért maradnál ott ahol most vagy? Pro - kontra, bevétel kiadás oldalakat nézd meg, aszerint dönts
2020. júl. 18. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem egy saját lakás és az ezzel járó előnyök bárhol többet érhetnek, mint Pesten tömni valakinek a zsebét a végtelenségig azért, hogy legyen hol lakni.

25-30 millió körül itt Pesten (pl. 17. kerület) is eléggé jó lakások (panelek) vannak, de az agglomerációban (25-30km) már újépítésű családi házak is vannak ilyen áron. Az említett 20-25 millióból szintén eléggé korrekt házak/lakások vannak ebben a körzetben.


Egyébként pesti életem volt 15 évig, tavaly óta az agglomerációban lakunk (50km-re), továbbra is Pesten van mindenünk (munkahely, iskola stb.). Az utóbbi időben a belváros egyre élhetetlenebb a dugók miatt (nem újdonság).


Szóval szép és jó Pest, de szolgáltatásokban meg ilyenekben egy nagyobb vidéki város is ugyanolyan, csak kevesebb (például 37 Lidl helyett 2, többszáz fodrászat helyett tizenöt stb.), mert kisebb.


Biztosan más az értékrendünk, de én inkább saját lakást választanék, még ha egy párezres városban/faluban is lenne, mintsem beláthatatlan ideig fizessek egy albérletet Pesten. A saját lakás egyfajta pénzügyi szabadságot ad, hiszen onnantól kezdve csak azért fizetsz, amit használsz (vagy elfogyasztasz), nem pedig azért, amiben laksz.


Viszont ha inkább a barátaid mellett szeretnél élni fiatalon, az is teljesen érthető, ez csak rajtad áll vagy bukik! Lehet, hogy kellemetlenségek érnének, ha többen laknátok, ez úgyis csak akkor derül ki. :) Viszont ha Pestre húz a szíved, de esetleg saját lakásba, akkor én a helyedben mindenképp megnézném Pest agglomerációját.


Én napi 3 órát ingázom, szerintem teljesen vállaható, a buszon tudok pihenni. :)

2020. júl. 18. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Egyelőre semmi előnyöd nem lenne Budapesten, legalábbis a leírtak alapján. Legfeljebb pár barátnővel többet találkozhatnál, bulizhatnál, bár ezt úgy is meg lehetne tenni, hogy te mész hozzájuk hétvégére, és letesztek egy polifoam-ot.

Az már meggondolandó, hogy elhelyezkedni a szakmádban majd nem lenne -e előnyösebb, de ezért most nem éri meg elmenni. Kényelmesen elvagy, a szüleid nem a szomszédban laknak, a suli egy köpésre. Az összeköltözés szívás, rengeteg alkalmazkodással jár, ráadásul ha valaki nem tud fizetni, összejön valakivel, akkor kényszerhelyzetbe kerülhetsz.

2020. júl. 18. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

1. vagyok. Elfelejtettem írni hogy barátokkal összeköltözni se feltétlenül jó ötlet, mert együtt lakni más mintha találkoztok. Olyan rigolyáik vannak az embereknek amivel a másik agyára mennek. Plusz a viták arról hogy ki nem takarít vagy mosogat el, éppen nincs pénze a villanyszámlára, milyen hangosan hallgatja a zenét, milyen gyakran visznek fel vendéget, barátot. Márpedig 3 lányból egynek tuti lesz pasija aki miatt esetleg kényelmetlen lesz otthon lenni. Ezek a barátság rovására mennek.

Eljött az idő szerintem mikor szétszéledtek ezt el kell fogadniuk, nem pedig erőltetniük amikor neked ebben a pillanatban többnyire csak hátrányod lenne abból ha velük mennél.

2020. júl. 18. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim válasza:
100%

Én sem javaslom, hogy elköltözz. Nagyon nehéz jót kifogni és valószínűleg azt is jól érzed, hogy ők labilisabbak az albérletben, mint te. Ismerősnek fél évente kellett költözni, mert szétrebbent az a társaság, akikkel azt a "hű de szuper" lakást bérelték. Akkor már maradj a bevált, sok szolgáltatást nyújtó albérletben.

A másik a társakkal vagy egyedül kérdés. Én 6 évig laktam társakkal. Mindig idegenekkel költöztem össze, és nagyon jól megtanultunk egymás mellett élni, de volt egy szabályom. Sosem barátokkal költöztem, mert a barátságot gyorsan felemészti az, amikor minden reggel a vécéért küzdesz a lakórátsaddal vagy te csak két hetente mennél bulizni, ők meg heti négyszer, sőt haza is hoznának pasikat például.

Miután a munkahely miatt én is el kellett költözzek, egyedül mentem egy pici lakásba. Kialakult az új életvitel, amiről már nagyon nem akaródzott lemondani. Ha már megszoktad, hogy éjjel (vagy bármikor) kimehetsz bugyiban a konyhába és nem ér meglepetés, vagy hogy akkor alszol reggel 9-ig, amikor te akarsz, akkor már nagyon kényelmetlen újra másokhoz igazodni. Igazából ez egy irányú utca, lakótársak után egyedül, majd a pároddal együtt lakni életszerű.

Szerintem maradj és gyakran látogasd a barátnőket, de ne add fel ezt a jól működő életét. Te sokkal többet feladnál, mint amit nyernél vele. A barátaid viszont valamilyen szinten benned látják a megoldást az albérlet keresésre, kényelmes vagy nekik. Nem teljesen kihasználás, de azért ők többet profitálnának a helyzetből, mint te.

Ha a jelenlegi lakhelyeden vennétek lakást, azt még mindig kiadhatod később egyetemistáknak, ha mégis Pestre húz a szíved vagy egy munkalehetőség, és máris sokkal beljebb vagy, mintha anélkül indulnál neki.

2020. júl. 18. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem se költöz össze barátaiddal,ha itt jól érzed magad,jó helyen laksz és tanárokat is ki ismerted .

Barátaid sajnos veled fizetetnék ki a pesti albérletet egészét úgy látom ,ha az egyiknek nincs munkája ,másik meg hol kapok hol nem kap pénzt szüleitöl.

2020. júl. 18. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem mennék. Bp csak addig csábító ameddig nem laksz ott.

3 emberrel összezárva lenni, reggel sorba állni a WC előtt, lábujjhegyen lépkedni, nehogy más felébredjen, privát szféra nulla, de legalább végighallgathatod, ha ők élik a magánéletüket és persze fordítva is igaz.

Feszültség, mert megeszik a kajádat, mert nem takarítja ki a fürdőt akinek éppen kellene, mert vki a cuccait szanaszét hagyja...

Elég sok barátságnak lett így vége.

2020. júl. 18. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Laktam egyedül albérletben. Két csaladtagom nehéz anyagi helyzetbe került és megkértek, hogy koltozzek össze velük egy másik albiban.

Én tettem nekik szivesseget, amiért feladtam a régi albim és az egyedulletet.

Már az első hónapban folyamatosan konfliktusokat generaltak és fél év múlva el is koltoztek, megbontva a szerzodest és szarban hagyva engem.

Nem mondom, hogy minden ember ilyen, de azt igen, hogy békésebb egyedül élni és nem biztos, hogy szeretnéd más után lehúzni majd a wc-t meg takarítani a pisifoltokat. Vagy a konyhában arra eszmelni, hogy bele ettek a kajádba meg szennyes az összes tányér miattuk és nem tudsz miből enni.

Szerintem inkább maradj egyedül ebben a helyzetben. A szüleid meg nagyon jofejek, becsüld meg, hogy segíteni szeretnének.

2020. júl. 18. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!