Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Saját lakás, közel a szülőkhöz...

Saját lakás, közel a szülőkhöz, vagy albérlet +2/3 emberrel Budapesten?

Figyelt kérdés

Egyetemista vagyok, 3. éve élek egyedül egy másfél szobás, lakóparki lakásban. Vidéki egyetem, de élhető maga a város is, nagyon szeretek itt. A lakást béreljük, de a tulaj is teljesen normális, évente 2-3 alkalommal, ha Magyarországon van, szóval nem jár a nyakamra. De bármi gond van (pl. beázás, dugulás, akármi) azonnal intézi, nekem tényleg csak annyi a dolgom, hogy beengedjem a szerelőket, még fizetnem sem kell semmit az ilyesmikért. Itt nekem közel van (gyalog 5-10 perc) a Tesco, Lidl, Aldi. A sulim villamossal 9 perc, kocsival forgalomtól függően 10-15. Van külön parkolóm is, ingyen. Szóval én itt jól elvagyok, ráadásul a szüleim, családom is 60 km-re laknak. Én is gyorsan otthon vagyok, ők is itt vannak hamar, ha van valami baj. Ezért a lakásért rezsivel, közös költséggel együtt fizetünk 100 ezer környékén (rezsi miatt ugye változó).


Most két barátnőm felköltözik Budapestre, és nagyon csábítanak, hogy menjek én is, lakjunk együtt. Amiket néznek lakások, azok teljesen átlagosak, semmi luxus, penthouse vagy akármi. De még így is úgy számolnak, hogyha hárman laknak/laknánk, akkor 70-90 ezer lakbér + rezsi, közös költség. És ezek sima bérházak, panelok, egyszerű ikeás bútorokkal, meg jobb esetben van mosógép és egy felszerelt konyha. Nekem ennyiért itt van mindenem. Mosógép, szárítógép, mosogatógép, vadiúj konyha, 2 tv. És egyedül vagyok... Mert oké, hogy most, hogy heti 2-3x találkozunk, jó bulinak tűnik az összeköltözés. De félek, hogyha ott leszünk összezárva 50 nm-en, akkor 2 héten belül egymás idegeit fogjuk enni. Meg én azért már hozzászoktam valamilyen szinten ahhoz, hogy egyedül élek... Megvan a saját ritmusom, szokásaim és az, hogy senkihez nem kell alkalmazkodjak. Félek, hogy felköltözök, átjelentkezek, aztán kiderül, hogy ez a lakjunk együtt dolog nem nekem való. És a szüleim jól keresnek, nincsenek anyagi gondjaink, de nem fognak kifizetni 2-300 ezreket albérletre, hogy ott egyedül lakjak.

Itt meg már nézegettünk lakásokat azért, hogy vegyünk egyet nekem, és azért lehet találni jókat 20-25 millió körül. Budapesten ugyanez a kategória 40-nél kezdődik, és mondták, hogy örülnek, ha 25 milliót összeszednek, nemhogy a kétszeresét. Szóval az esélytelen, hogy nekem Budapesten legyen lakásom... Plusz az nem 60 km-re van, hanem 200... És hiába lehet az autópályán haladni, mire kijut az ember a városból, sokszor az egy óra. De közben vonz a budapesti élet, hogy milyen lehet ott lakni, barátnőkkel élni. Félek is, hogy nem jönne be (nem vagyok egy nagyon bulizós ember, 1-2 havonta egy nagyobb buli belefér, de jobb szeretek egyedül lenni). Itt a suliban már kiismertem a tanárok nagy részét, tudom mire számítsak. Nehezebb, mint Pesten, de mégis az van bennem, hogy itt tudom, mire kell jobban figyelni, ott meg egyedül lennék, egy ismeretlen közegben. Tanácstalan vagyok. A barátnőim a szüleimre is hivatkoznak, hogy jobb tőlük messzebb költözni, de igazából az én szüleimmel olyan baj sosem volt, hogy ne tartották volna tiszteletben a privát szférám. Kamaszként sem, és most sem. Ha jönnek, szólnak előre, ha feljönnek a lakásba, akkor is mondják mindig. Ezt a távot anyukám is könnyen levezeti, de pl Pestre biztos nem indulna el egyedül, mert nagyon rosszul tájékozódik, az autópályákon meg leblokkol, ha nagy a forgalom. De azért ez a város mégsem Budapest... És itt is vannak barátaim, barátnőim, de a "legjobbak" mind ott élnek és ezért ritkán is találkozunk, mert nehéz összehangolni, hogy egyszerre menjünk haza, elérhetőek legyünk mind, stb. Ott meg ott lennék az élet közepén.


Ti hogy látjátok ezt?

A barátnőim nyilván húznának, mert nekik is jobb lenne velem lakni, mint egy ismeretlennel. De ettől is félek, hogy mi van, ha valamelyikük, vagy mindketten menni akarnak onnan? Az egyik lány még nagyban munkát keres, hogy tudja miből fizetni majd a lakást, a másik meg a szüleitől kap pénzt, de azt is úgy, hogy hol kapja, hol nem... Anyukám ettől is fél, hogy a három család közül mi állunk a legjobban és nehogy az legyen, hogy úgy vannak vele, hogy mi mindig rendeznénk úgyis a lakbért, nincs miért aggódniuk.


2020. júl. 18. 00:16
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

jól írták az előzők, egyetértek, most nyugodt, jó helyed van."hogy jobb szüleidtől messzebb költözni" -ez előrevetíti, hogy ők viszont - szüleiddel ellentétben - belemásznak a privát szférádba.

Hozzátenném: a budapesti kollégiumok megnyitása bizonytalan, még nem dőlt el, lehet, hogy csak néhány nyit, van olyan, ahol csak kisebb létszámmal nyitnak. Ez kihatással lesz az albérletekre - nagyon nehéz lesz jó áron jót találni.

2020. júl. 18. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
37%

Nem ertem amit leirtal, ha most 60 kmre laksz otthontol es ahol van ez a csodas alberlet oda jarsz egyetemre, es ehhez kepest Budapestre mennel alberletbe, akkor 200 kmre lennel otthonrol. Azaz legjobb esetben is 100 kmre kerulnel az egyetemedtol???meg vagy te huzatva? Hogy jarnal egyetemre? Budapestrol utazgatnal vissza videkre?


Berhazak fuj panel fuj mindkettoben voltam alberletben nem is egy helyen. Es ha mar laktal egyedul es irod is a ketelyeid, akkor felejtos.

Nemsokara esnek majd az alberlet arak itt Bp-en is, es egyedul is mehetsz akkor majd itt is albiba. De tenyleg jobb egyedul lakni vagy max egy evre bevallalni egy ilyesmit. Tudod a mondas: lakva ismerszik meg az ember.

Ez nagyon igaz.

2020. júl. 18. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
Tiszta hülye lennél feladni azt az arany életedet, ami most van, és ami kinéz (saját lakás jó fej szülők közelében), tök egyértelmű!
2020. júl. 18. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
Biztos, hogy nem koltoznek. Nem valami tinifilmben vagyunk 'fresman year', hogy majd milyen bulika lesz együttelni, hanem a valóságban, ahol penzugyi és nagyjából minden egyéb szempontbol egy ordas nagy baromság lenne megváltoztatnod a szituaciodat.
2020. júl. 18. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem Szegeden laksz, véletlenül? Ha igen, eszedbe ne jusson ide jönni. Ha nem, akkor se. :D Bp egyre élhetetlenebb, 25 felett a többség csak a munka miatt van itt. 25 alatt meg biztos buli annak, aki bulizós, de ez az együttlakás nem jó ötlet.
2020. júl. 18. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

Közös albérletben az ember kényszerből lakik, mert sokkal olcsóbb úgy a lakhatas és a rezsi. Ha neked jó egyedül élni és anyagilag is belefer, akkor miről beszélünk?

Eleve nem értem, hogy a barátnőid miért gondolták, hogy te velük élnél? Ráadásul ehhez egyetemet is kéne váltani, nem?

2020. júl. 18. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%
Ne költözz össze a barátnőiddel, nagy szamárság lenne, kb mindent leírtak előttem, de talán azt még nem, hogy egy vidéki nem kis városban élsz jó helyen, közlekedés, vásárlási lehetőségek terén. Budapesten ilyen helyet még hárman sem biztos, hogy meg tudnátok fizetni. Budapesten pedig városon belül is irdatlan távolságok vannak, rossz közlekedés,gyűrődések metrón, villamoson, nem 9, de lehet, hogy 90 percig.Én évekig éltem a nagykörúton, ami egy álom volt a forgalom zajától eltekintve, majd elköltöztem egy XVIII. kerületi nagyon barátságosnak tűnő kicsi lakótelepre, hát mit mondjak, megbántam, mint a kutya, nem mértem fel, hogy mennyi idő bejutni a belvárosi munkahelyemre,hogy bevásárolni szintén főleg a belvárosban tudtam, amit haza kellett juttatnom valahogyan, igaz, hogy parkolóhelyet nem kellett úgy vadásznom, mint a belvárosban, de ha nem autóval mentem, akkor meg a tömegközlekedés, hát,felejtős. NE MENJ. És örülj neki, hogy viszonylag gyakran láthatod a szüleidet, most még nem is tudod, mennyire fontos ez.
2020. júl. 18. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%

Vagy Szegeden, vagy Miskolcon, vagy Debrecenben lakhatsz - szerintem.

Hát, elment neked a józan eszed, ha ebből a kánaánból egy bizonytalan helyre költözöl: miért is???!

Mindhárom város élhető, legfeljebb valamivel kevesebb a buli -viszont olcsóbb is!

Ez a "társbérlet" a legrosszabb amit kitalálhattatok volna!

Tudod: közös lónak túrós a háta... (és ez nem dakota közmondás, hanem magyar, tehát igaz!)

2020. júl. 19. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!