Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Saját lakás vagy albérlet?

Saját lakás vagy albérlet?

Figyelt kérdés

Férjemmel válunk 11 év után. Van egy 2 éves fiam. A közös házat eladjuk, majd felezzük vidéken. Kb. 6 millió Ft-om lesz belőle. Vidéken (falu) tudnék venni egy kis kertes házat, viszont itt egy egyedülálló anyukának elég kevés lehetősége van. Munka még csak lenne, de bölcsi stb. nem, vagy alig.

Lenne egy munkalehetőség Pesten, de ott csak albérlet. Anyám szerint hü.lye vagyok, ha nem saját lakást akarok, hanem már 35 évesen megyek albérletbe egy gyerekkel. Ti mit választanátok?


2020. júl. 31. 10:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
62%
Én inkább a sajátot, ha van lehetőség. Amúgy is azt látom hogy a pesti kisgyerekes ismerőseim mindenáron költöznének ki a városból.
2020. júl. 31. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
75%
Sajátot, az albérlet szépen lassan felemésztené ezt a pénzt. Nálunk kisvárosban kapni 8-12 millióért lakásokat és van minden.
2020. júl. 31. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 mindentudó99 ***** válasza:
81%
A kettő miért zàrja ki egymást. Netán ha albérletezel fel akarod élni a 6 millát? Merz az marhaság lenne. Vagy beleforgatnám önerőnek egy hitelbe vagy vennék vidéken házat hogy legyen egy fix pont. Attól még mehetsz albérletbe ha épp most ott van jó munka. De az hogy alberletezz a pénzt meg feléld a legrosszabb verzió.
2020. júl. 31. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
77%
Én a helyedben szerintem azt csinálnám, hogy vennék egy házat egy nagyobb városhoz közeli településen és utána ingáznék. Ha szükséges, akkor a meglévő pénzt megtoldanám, inkább legyen egy kis hitel, de ne az a 6 millió Ft adja a korlátokat. Úgy még az is opció lehet, hogy városban venni egy lakást, ha nem ragaszkodsz a kertes házhoz.
2020. júl. 31. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
71%

Gyerekkel ne menj albérletbe!

Ha most az anyagi részétől el is vonatkoztatunk, de a gyereknek egy fix otthon kell. Nem olyan, ahonnan évente, félévente, kétévente költözni kell, másik oviba, másik iskolába, más környezet, más barátok.

A 6 milliód legyen az önrész, a többi hitel, aminek a törlesztőrészlete lehet alacsonyabb lesz, mint a havi bérleti díj, amit egy gyerekkel albérletként kaphatsz!

2020. júl. 31. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
70%
Ismerős, 40 évesen , 2 gyerekkel kezdett új életet, és nem volt 6 millája, csak talán 3. Két gyerekre fel tudta venni a CSOK-ot, meg valami hitelt, és 13 milláért vett lakást, városban olyan helyen ahol percekre van minden, suli, óvoda, bolt és orvos is. Két iparosodott megyeszékhely pedig 25-25km, ahova vannak munkásjáratok is.
2020. júl. 31. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
23%
Ez a saját lakás mánia tipikus magyar dolog.
2020. júl. 31. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
69%

#7

Szerintem mindenhol vágyna rá az emberek nagy része, csak van ahol már régóta elérhetetlen.

De nem nagyon lehet ellene érvelni - tudom, sokan emlegetik hogy az albinál ott a mobilitás, stb. De akkor is jól jön ha van a tulajdonomban egy lakás amit kiadok, abból a pénzből pedig én tök mobilisan tudok bérelni bárhol máshol. Ha meg megöregszem és már nem tudok tovább a munka hőse lenni, akkor nem kerülök utcára.

2020. júl. 31. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 mindentudó99 ***** válasza:
70%
Még szerncse hogy hogy a többség nem akarja mániákusan más zsebét tömni egy életen át. Más zsebébe tenni két ház árát élete végèig.
2020. júl. 31. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
42%

Nyugaton persze hogy nincs ilyen mánia, ahol a lakásbérlés egész más feltételekkel működik, nem semmiznek ki piaci alapon. És a rent to buyról még szó sem esett.


Ezt a mobilitást is a hajadra kenheted Magyarországon, ahol a jó melók nagyrészt BP-n vagy Pest megyében vannak. Egész valószínűtlennek tartom, h majd egyszer megkínálnak álmaim állásával a Nyírségben vagy Baranyában, és majd oda kell költöznöm.

2020. júl. 31. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!