Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Van itt olyan aki hosszú idő...

Van itt olyan aki hosszú idő után hazaköltözik Angliából? Mi az oka?

Figyelt kérdés

Mi az oka hogy hazaköltözik valaki innen?


Nem is értem miért akarna valaki jólétből vissza a nyomorba, depresszióba.

Már jópár éve itt vagyok és nagyon klassz.

Nem gond ha új telefon vagy autó kell.

Bármikor találok munkát, olcsóbb az élet mint otthon.

Az emberek kedvesek és mosolygósak.


Volt olyan aki a brexitre hivatkozott az ismerőseim közül.

Szerintem meg ezután lesz csak nagyon jó itt az élet.

Sok felesleges ember lelép és mindenkinek jut meló.

Szerintem aki itt marad és kitart azt értékelni fogja Anglia.

Ha úgy gondolkodsz mint az angolok meg látják hogy Anglia párti vagy sokkal könnyebb az élet.



2020. aug. 19. 21:49
1 2 3
 21/26 A kérdező kommentje:

Sosem mosogattam, nem tudom ezt honnan veszed. Írtam hogy irodában dolgozom felelős beosztásban. Esetleg elkerülte a figyelmedet?


Sajnálom ha olyan baràtaid vannak akik nem vitték semmire, nyílván nem véletlen hogy ilyen ismerőseid vannak.

2020. aug. 20. 21:29
 22/26 anonim ***** válasza:
25%
Mert az osztálytársait megválogatja az ember igaz, erre akarsz kilyukadni? :) hm fura, én itthon dolgozom vezető beosztásban, de ilyen óvodás kérdéseket nem írok ki, és külföldre sem kellett mennem ahhoz, hogy boldoguljak
2020. aug. 20. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
41%
Nagyon frusztrált a kérdező, sztem kamuzik, egy felelős beosztásban lévő irodista épp a munkatársaival bulikazna a sohoban, ehhez képest itt van a gyakorin:D
2020. aug. 20. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 A kérdező kommentje:

Nem ugyanannyi esély van rá hogy te is valótlant állítasz mint amennyi arra hogy én is azt teszem?


Egyet elfelejtesz, nekem nem fontos hogy meggyőzzelek. Ha szkeptikus vagy a te dolgod.

A kérdésemre még kaphatok választ, nem feltétlenül tőled.

A legjobbakat kívánom addig is.

Köszönöm a válaszaidat.

2020. aug. 20. 23:30
 25/26 anonim ***** válasza:
87%

Nos akkor szaladjunk neki. Pár dolog előre.

Nem hisze, hogy a kérdező troll lenne én inkább arra szavazok, hogy pár éve élet kint max és még tart a rózsaszín szemüveg.

Magamról annyit hogy 12 éve élek Angliában,meg hogy most jötte haza a műszakból. Szóval kicsit fáradt vagyok.

"Mi az oka hogy hazaköltözik valaki innen?" Rengeteg oka lehet honvágy család, törlesztette a svájci frank hitelét, nem jött be neki az itteni élet de még ezer és egy ok lehet.


"Nem is értem miért akarna valaki jólétből vissza a nyomorba, depresszióba." Ugyan az mint a fentiek. Egyébként nem tudom ezt a nyomor dolgot honnan vetted. De ha azt nézed, hogy a legtöbb ember azért jön ki, hogy spóroljon, hogy aztán otthon eltudjon indulni valahova akkor ez máris ..zság.


"Már jópár éve itt vagyok és nagyon klassz." Kettőre max háromra tippelek.

Szoros kis szociális buborékkal.


"Nem gond ha új telefon vagy autó kell." Csak tippelek,de legalább egy hitelkártyád van. Amire ugye csak havi 20 fontot kell fizetni ...


"Bármikor találok munkát, olcsóbb az élet mint otthon."

"Sok felesleges ember lelép és mindenkinek jut meló."

Ezt a kettőt így egyben. Ezeket olvasd el.

Egy munka helyre több mint ezren jelentkeztek. Illetve a csaj aki 2000 jelentkezésből 0 választ kapott ...

[link]

recepciós munka köre 1000 jelentkező éterem menedzser tapasztalattal is.


"Szerintem meg ezután lesz csak nagyon jó itt az élet."

[link]

Az állami adósság több mint 2 ,000,000,000,000 font (így látványosabb)


"Szerintem aki itt marad és kitart azt értékelni fogja Anglia."

Kapitalizmus van kérem szépen. Senki sem nélkülözhetetlen mindenki pótolható. Nem vagyunk mások a rendszerben ind beszélő eszközök.


"Ha úgy gondolkodsz mint az angolok meg látják hogy Anglia párti vagy sokkal könnyebb az élet." Mondom, hogy le kéne venni azt a rózsaszín szemüveget. Én mint fehér európai (nem brit) férfi több és durvább xenofób megjegyzést kaptam int egy afrikai Magyarországon. Minden ezt úgy hogy tökéletesen beszélek angolul és soha semmi segélyt nem vettem igénybe.


Pár cikk csak úgy.


Ezek a cégek mentek idén csődbe (nem teljes lista)

[link]


És rengeteg helyen vannak leépítések csak a Mark and Spencer 7000 munkahelyet tervez megszüntetni a következő három hónapban.


Magyarországon egyébként kevesebb a a depressziós. Linket nem szurok be mert baromi hosszú.

2020. aug. 21. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim válasza:
36%

Nekem bejott Anglia, persze nem a penz miatt, de kicsit az is benne van. Nekem az alapdolgok megszerezhetosege miatt. Otthon gond volt ruhazkodni is, meg eljarni ide-oda baratokkal nem tudtam. Ha megis,akkor nem ettem napokig. Ezzel itt nincs gond, mert tudom, hogy 2 het mulva megint fizu van, es elmehetek szorakozni, vasarolni. Nincs hitelkartyam, sosem volt semmilyen hitelem, meg aruhitelem sem. Valoban, ha kell egy kicsivel jobb auto, akkor konnyebb megvenni. Ruhazkodas, bevasarlas, utazas nem problema.

Nem kell attol sem felnem, hogy azert rugnak ki,mert nem vagyok a fonok rokona, vagy barki ismerose a cegnel. Nem kellett sose szembesulnom azzal, hogy mondjuk olyat kelljen csinalnom a munkaban, amiert letoltendo jar. (pl egy volt kormanyhivatali allasom..) En ezekert leptem le az orszagbol, nem azert mert kalandvagyo voltam. Elegem volt mar a korrupciobol, a munkanelkulisegbol, a penztelensegbol, a buval b*szott emberbol, a sok alszent, ''FAKE'' emberbol... akik kozt nap mint nap voltam Magyarorszagon.

Lehet sz*r az ido Angliaban, bar nyaron azert le lehet menni a tengerpartokra es furdeni is tudtam mindig... A repjegyek innen olcsobbak,mert London tranzitvaros.

Ha van parod, akkor ketten nagyon szepen felre lehet tenni a penzt. Egyedul kicsit persze nehezebb, illetve tovabb tart.


Mikor kijottem, akkor meg az jutott eszembe, hogy 10ezer forint semmire nem volt eleg, mondjuk egy heti bevasarlasra se, foleg ha tisztitoszereket is kellett venni. De az elmult 1-2 evben mar rajottem, hogy 20ezer se eleg semmire. Angliaban a fizetesed 1/3adat felre tudod tenni, es mellette meg elni is tudsz. Ha veletlen valamire nagyon kell a penz, akkor nem akkora problema 100 font monduk.(ennyi penzbol akar 1 gyereket feloltoztetsz a Primarkba egy szezonra v tobbre) Persze a fogorvos nagyon draga. A korhazba, ha bemesz orakat kell varnod, ha a surgossegire mesz idopont nelkul. Idopontokra heteket,honapokat kell varni. Nem szeretnek gyogyszereket felirni, konyorogni kell az orvosoknak stb...Lehetne sorolni az ellenerveket is, de megis elhetobb.

2020. nov. 24. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!