Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Lakóautóval hol lehet "folyama...

Lakóautóval hol lehet "folyamatosan lakni"? A lényeg, hogy ne cseszegessenek közterületfelügyelők, ne akarják kirabolni, elkötni, és lehetőleg ne is kelljen érte annyit külön fizetni.

Figyelt kérdés

Azért érdekel, mert van 5 millió ft-om, ha albérletre költöm, akkor azt egy reális 130 ezer ft-os bérleti díjú albérlet esetében 3 év alatt elégetném és nem maradna belőle semmi, míg a lakókocsit amit annyiért vettem legrosszabb esetben is el tudom adni 2-3 millióért, (vagy akár többért is, ha közben jobb állapotba teszem, mint amennyiért vettem...)


Nyilván mivel felvállalom, hogy lakókocsiban lakjak, mert "szarrágó" vagyok és nem akarok különösen fizetni lakhatásért és nem érdekel, hogy kicsi a hely, úgyis csak aludni járnék haza és felesleges a tér, mert cuccaim sincsenek... így nagyon sok pénzt nem szeretnék kidobni arra sem, hogy valahol elhelyezzem a lakóautót..


Pl egy lakótelep parkolójában nem biztos, hogy jó ötlet, mert az ottlakók csesztethetnek, hogy nem tudnak a "hodályom" miatt parkolni és megrongálnák.. viszont nyilván kell az is, hogy kapjon áramot, vizet valahonnan, amiért viszont nyilván fizetnék.


Hol lehetséges, érdemes megoldani?



2020. szept. 13. 22:42
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

9: Ezt mért itt kérded?

Kinyitod bármelyik hirdetési oldalt, és 3 kattintás után olvashatod a listát.

2020. szept. 14. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 nemaRendőrség ***** válasza:
100%

Nem írtad hogy hol laksz.

Nálunk egy 35nmes panel kb annyiba kerül, az egy embernek bőven jó.

Szigeteléssel meg ne vicceljünk már, egy lakókocsin milyen szigetelés van? Két műanyag lemez, meg egy alumínium rács oszt kész. Panelben legalább fűt a szomszéd

2020. szept. 14. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

[link]


Oka van a komlói alacsony áraknak, ezt csak azért, mert 5M-ból -> Borsod - "bontandó" vályog azt egy kicsit túlzásnak éreztem (mint példát, és egyetlen opciót).

Merem feltételezni, hogy egy adott megyéhez, sőt annak adott részéhez ragaszkodnál, hisz ezzel szinte mindannyian így vagyunk. Úgyhogy arrafelé nézelődnék, külterületi telket keresnék, ahol víz, villany a telken van. Pincesoron esélyes. Ahogy az is, hogy akár van rajta egy lakókocsinál azért nagyobb épület is. Ha meg szóba jöhet az ország bármely pontja, akkor relatíve jó állapotú azaz lakható, külterületi telken álló ház/korábban présház erősen keresve ugyan de ennyiért, közel ennyiért található.

Például a környékemen: [link]

Víz, villany van, lakótér már kétszer annyi, mint egy lakókocsiban, ha később jön össze annyi pénz, hogy a tetőteret beépíted (nem kell hozzá sok!) akkor már lényegesen nagyobb a lakótér. Egy 25m2-es tetőér beépítése nekem megvolt kb. 100e-ből, úgy, hogy nem a legolcsóbb laminált padlót választottam. Az út, ami említve van az betonos, autóút szélességű, szóval nem a "klasszikus" kerékpár út.

[link]

Víz, villany az utcában van, a ház előtt elfut a hálózat. Tényleg nem túlzás, hogy belterületi telek lehet nemsokára, gyak. tőle 10m-re már belterület van.

[link]

Nyilván kell rá költeni, de az ár korrekt. Ha már spórolás van, a víz kútból van!

[link]

[link]


Parasztházat meg ennyiért lehet kapni ilyen állapotban is:

[link]

Valahol az ilyen már csak mutogatásra van használva, hogy így volt vala egykoron, öreganyánk dunyháival együtt, meg a szalmababákkal...


Ezzel nem az a szándékom, hogy azt sugalljam ezek közül válassz és vedd meg valamelyiket is, hanem hogy egyáltalán reagáljak erre a "Borsod vályogház" dologra, ami nyilván egy szélsőség és tudom, hogy Borsoddal riogatás elsősorban a fővárosiak szokása, hogy az az abszolút nyomor, annak mértékegysége... Azért van választék és ha a lakókocsis lakhatás nálad elégségesnek számít, akkor nagyon is van választék, hisz ezek csak Pécs közeli ingatlanok, a pécsi külterületi ingatlanokat bele sem vettem, ott is van választék, ha meg kiterjesszük az egész országra akkor széles a választék. Bele sem kezdtem volna a dologba, ha nem lakókocsiban szeretnél lakni, mert az ingatlant keresők 99%-a nem tudná elképzelni véleményem szerint azt, hogy a linkelt épületek valamelyikében is lakjanak, hogy lakókocsiban azt meg pláne nem.

2020. szept. 14. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Lehet naiv gondolat,de ha megpróbálnál campingekkel egyezkedni? Pl.Velencei-tónál sok van,szét kellene nézni állandóan lakott helyek közelében ahol kisebb esély van a feltörésre.

Lehet még örülnének is hogy valaki ott marad szezonon kívül...?

2020. szept. 14. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%
14: Igen, de a napi alapdíj ott magasabb, mint egy lakás bérleti díja..:)
2020. szept. 14. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Azért írtam,hogy egyezkedni próbálni...de csak egy hirtelen ötlet volt :)
2020. szept. 14. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Off: Ebből milyen remek vállalkozás lehetne. Pest környékén egy telek közmű kivezetésekkel ahova lakóautóval be lehet állni. On: Saját telek, vagy a kempinges ötlet is nagyon jó. Illetve napelem valamilyen módon a minimális áramot megoldhatná.
2020. szept. 14. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 nemaRendőrség ***** válasza:
Igen igen, kemping szívesen fogad havi 50 ezerért, sokkal jobb mint 3x lakást bérelni 70ezerből
2020. szept. 14. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

17. Nem egy leányálom a főbérlősködés folyamatosan ugatni csesztetni a lakókat hogy fizessenek

[link]

2020. szept. 25. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!