Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Cirkusz a szomszéddal vízdíj...

Cirkusz a szomszéddal vízdíj miatt?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Szokásos vízmű-cirkusz. Adott egy A és egy B épület, osztatlan közös tulajdon. A épület néhai apámé, B épület nagyapámé volt. B épület nagypapa halála után értékesítésre került. Az új tulaj rácsatlakozott az A épület vízhálózatára és főórájára, felszerelésre került egy víz almérő, hitelesítve, leplombálva. (Ezzel kapcsolatban semmiféle írásbeli szerződést/engedélyt/megállapodást nem találtam) Fizetett. Aztán továbbértékesítette a B ingatlant az unokájának. Ő már nem fizette a vízdíjat. Apámnak emiatt sok konfliktusa volt vele már a halála előtt is. Ezzel a cirkusszal (nemfizetős almérőssel) együtt örököltem meg az A ingatlant. A vízműnek mindenféle kifogása van - amúgy a hátralék bő negyed millió -, "jaj, hát ők nem zárhatják el nála a vizet, mert 6 purdéja van", "jajj, hát ők nem tudnak bejutni az udvarra órát leolvasni, mert kutya van", jajj, jajj, jajj. Oldjam meg. De hogyan?

Ha elzárom az órát, feljelent, hogy nem biztosítom a vizet. Ha nem fizetem ki az ő vizét, a főóra előbb-utóbb elzárásra/leszerelésre kerül, és az én örökölt ingatlanomra kerül a nemfizető szomszéd vízdíjának a tartozása. Én pedig pereskedhetek vele évekig..

Van itt megoldás? Ha igen, mi..?



2020. okt. 29. 10:09
1 2 3 4
 1/32 A kérdező kommentje:

Kiegészítés1. Saját költségre A épületben is felszereltettem egy almérőt, hogy lássuk elkülönülten a fogyasztást. Vízmű nem hitelesíti/plombálja, mert csak. (Suttogva megindokolják: ők sem szeretik a nemfizetőket. Köszi)

Kiegészítés2, kértem, tegyenek fel az almérő elé egy szűkítőt, ja azt nem, mert nekik ahhoz be kéne jutni a házba. És ott kutya van. Köszi.

Fizessem hát a 6 purdé kerti medencézését, a kocsimosást, a kertlocsolást.

2020. okt. 29. 10:11
 2/32 anonim ***** válasza:
80%

Remélem olvassa a kérdésed ennek a kérdésnek a kiírója is!

https://www.gyakorikerdesek.hu/politika__torvenyek-jog__1075..


Szerintem mindenképpen beszélj ügyvéddel, mielőtt lekapcsolnak és árvereznek téged is. Vagy fizetheted életed végéig!

2020. okt. 29. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
72%
Miért ne zárhatnád el? Nem fizetnek... Nem teljesen kell elzárni, hanem minimális nyomást engedni kell. Így biztosítva van a víz. Hidd el, egyből perkálni fog. Pereskedni nem hiszem, hisz az többe kerülne neki, ha arra van, a vízre is lesz.
2020. okt. 29. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
92%
Hülye kérdés, és gondolom fölösleges...írásban nyújtottál már be panaszt az illetékes VIZMŰ (vezető)-höz? Van hogy a hatóságok csak akkor intézkednek ha írásbeli bejelentés érkezik.
2020. okt. 29. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 A kérdező kommentje:
Mást se csinálok, mint írásbeli beadványokat adok be. Annyi már kiderült, hogy a vízóra (szomszédé) hitelessége évek óta lejárt - ez nem zavarta a vízművet -, és nem kültérre, hanem beltérre való. Ez utóbbi miatt párásodott és ez elég kifogás volt, hogy "ők azt - sorry - nem tudják leolvasni".
2020. okt. 29. 10:37
 6/32 A kérdező kommentje:
#3, arra gondoltál, hogy "esetleg", "időnként", "sajnálatos módon" csőtörés van és most pár napig nem lesz víz..? :-D
2020. okt. 29. 10:38
 7/32 anonim ***** válasza:
100%

Ügyvéd és per!

Még MOST, mielőtt milliókra fog rúgni az adósság!

Hogy kit kell perelni, a vízműveket (trehány munkavégzésből eredő károdért) vagy a szomszédot, azt majd az ügyvéded megmondja.

Egyébként nevetségesek a vízművek kifogásai, szinte minden kertes háznál van kutya, sokszor a nem kertesnél is.

A kutyát el kell különíteni óraleolvasáskor, ha ez nem történik meg, akkor felszólítás és karhatalommal bejutásra van lehetőségük, aminek a díját külön kiszámlázzák.

2020. okt. 29. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
100%
Ki volt az az őrült, aki egy családi tulajdon felét cigánynak adta el?
2020. okt. 29. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
100%
Osztatlan közös tulajdont, közös vízórával eladni a cigányokat, ez sem épeszű dolog.
2020. okt. 29. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 A kérdező kommentje:

#8, apám 10 éve egy idős férfinak adta el, nem is volt gond. Ő adta tovább az unokájának, aki utána odavitte a c. pasiját.


Mindenképpen megyek ügyvédhez, csak hát őket a törvény védi..

2020. okt. 29. 11:03
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!