Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » El akarok költözni a szüleimtő...

The Best Nr.1 kérdése:

El akarok költözni a szüleimtől. Üljek le velük beszélgetni?

Figyelt kérdés

Azért kérdeztem így, mert nagyon hajlamosak befolyásolni engem, talán elérzékenyülnének, sajnáltatnák magukat, megpróbálnak marasztalni stb. Nem a legjobb a szüleimmel és a nagyobbik tesommal a kapcsolatom, és úgy érzem hogy ez nem is lesz már jobb, próbálkoztam mindennel de mind hiába tesóm elköltözött otthonról már korábban, úgy érzem nekem is mennem kellene.

19 múltam épp, egy nagyobbacska városba szeretnék költözni egy kisebb garzonba. Vannak terveim, tanfolyamot szeretnék végezni és amennyiben lehet abban a szakmában elhelyezkedni,közben pedig dolgoznék hogy eltartsam magam. Nem lesz egyszerű, sőt talán egy "öngyilkossággal ér fel", de más megoldást nem találtam.

Illetve ott van még az is hogy idén sikeresen érettségiztem és még akár egyetemre is mehetnék a jövőben. De ha otthon maradok akkor nem lesz semmi. Elkezdtem dolgozni, kb 6 hónapja és semmire sem vittem. Tényleg. Nagyon befolyásolható vagyok, főleg ha épp anyám kér most tőlem pénzt mondjuk, vagy kell erre vagy arra. Egyszerűen nem tudok nemet mondani. Mert ha mernék, akkor ugye az van hogy "amíg az én házamba...", "18at betöltötted, lehet menni" stb. Ilyeneket már kaptam, persze mostanában h dolgozok már nem annyira rendszeres.

Már oda jutottam h arra gondoltam hogy egy éjjel csak úgy lelépek és hagyok egy levelet. Mert egyszerűen félek attól hogy másképp sose tudom rá venni magam. Nekem sokkal több és nagyobb problémáim is vannak, közte lelki problémák is. Nem szerettem volna belemenni, mert most nem hiszem hogy van itt egy szakertő pszichológus és kiőnthetném a lelkemet valakinek.

Egyáltalán nem egyszerű a helyzetem, pont ezert szeretnék valtoztatni rajta.

Ti mit gondoltok?



2021. jan. 14. 11:34
 1/2 anonim válasza:
64%
Szerintem beszélj velük. Semmikep ne csináld a leveles módszert, nem annyit érdemelnek.
2021. jan. 14. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
80%
Labilis lelkiállapot nem nyújt kellő biztonságot a jövőre vonatkozóan.
2021. jan. 14. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!