Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Durván 40 ezer forintom...

Durván 40 ezer forintom maradt élelmiszerre a következő fizetésig. (június 10) Miket egyek/vegyek, hogy kihúzzam addig?

Figyelt kérdés

Sajnos 2 hétig itthon voltam táppénzen mert elkaptam a covidot és 100 ezer alatt kaptam ma fizetést. (amúgy sem magas)

20 ezerrel már mentem is a postára befizetni három csekket, ezek az elsők mindig.

Hálisten nem vagyok édesszájú, nem szoktam venni kólát, csipszet, fagyit és hasonló dolgokat. Csak csapvizet szoktam inni és néha kávét. Nasinak néha mogyoró, de általában alma, kiwi, banán, mandarin. (ha jó akciók vannak)

Egészségesen próbálok étkezni mert még szeretnék fogyni. (nagyétkű sem vagyok szerencsére)

Hogy húzzam ki ennyi pénzzel hónap végéig?

Aki volt már hasonló helyzetben miket evett, miket vásárolt és főzött? (akár több napra is)

22 éves lány vagyok egyébként és egyedül élek.

Válogatósnak sem mondanám magam. Na mondjuk a pulykahúst utálom:D

Hátha tudtok adni tanácsot, tippet, bármit és hátha ez nem csak nekem, de másoknak is hasznos lesz. :)



2021. máj. 10. 18:06
 1/8 anonim válasza:
6%
Hívj meg vacsorára, viszek egy kis pénzt
2021. máj. 10. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
99%
Sárgaborsó, lencse, krumpli, tojás, borsó
2021. máj. 10. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
88%

krumpli, tojás, bab, rizs mind olcsók, laktatóak és jókat lehet belőlük főzni, viszonylag egyszerűen, viszont 40 ezerből ennél többre is futja azért.


Érdemes több napi adagot megfőzni egyszerre.


Ha csak étkezésre kell elkölteni ezt a 40 ezret akkor nem aggódnék a helyedben, 190cm magas 100 kg-s férfiként én is 40-50 ből főzök magamra havonta, megfelelő mennyiségű fehérjével meg vitaminokkal, szóval nem fogsz éhezni ne aggódj :D

2021. máj. 10. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
80%
Még egy tipp, nem éppen egészséges de sparban kakaóscsiga 100ft és van benne 350 kalória kb, abból 3 db és igazából megvan a fél napi kalóriabevételed ha kéne valami édes viszonylag olcsón.
2021. máj. 10. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
87%
Én 2 méter vagyok, 95 kg és viszonylag sokat eszem. Mégis kajára olyan havi 50 ezret költök általában. Csirke, hal, tojás, rizs, zab, kenyér, ilyen alap dolgokat eszem többnyire.
2021. máj. 10. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
81%

24 éves lányként én is kijöttem már 40.000 ft kajapénzből, amikor nem jártam sehová, nem rendeltem semmit és mindent magam főztem. Csokim volt karácsonyról elég. XD


Pennyben nagyon alap élelmiszerek elég jó árban vannak. Ja és a 40-ben benne van az is, hogy laktózérzékeny vagyok, így laktózmentes tejtermékeket eszem csak, azok is a Pennyben a legolcsóbbak azt hiszem.


Szeretem a tojást minden formában, a rakott krumplit, spagettit, főzelékeket, rizses ételeket. Fagyasztott kész húsételeket is egész olcsón lehet kapni, nem épp egészséges, de ínséges időben jól jön. A halrudacska nekem örök favorit, meg a Cordon Bleu. Csirkeszárny, csirkecomb is relatíve olcsó, a máj is szerintem. Ha sütsz magadnak egyszerű sütiket (mint a muffin) az is elég pénztárcabarát tud lenni. :)

2021. máj. 10. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
46%
Zsíroskenyér lilahagymával + limonádé
2021. máj. 11. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!