Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mit lehet főzni kevés pénzből ?

Mit lehet főzni kevés pénzből ?

Figyelt kérdés

Már a szokásos dolgok mint krumpli így úgy készítve unalmasak,májat is gyakran csinálok, nekem még dietam is lenne de így Nemtudom tartani a zöldség a gyümölcs aranyárban van.5 főre kell főznöm Szval nem bébi adagot.

Kérlek segítsetek ötleteljünk.



2020. jún. 12. 09:07
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
93%
A szárazbab olcsó és rendkívül sokoldalú alapanyag, valamint rendkívül értékes tápanyagforrás. Tele fehérjével, rosttal. Én szoktam belőle készíteni levest, pörköltet, kását (tört bab) feltétnek rá bőséges pirított hagymával, főve és összetörve fasírt is készíthető belőle. Szeretem még a bulgurt és a hajdinát is, azok is nagyon sokoldalú és értékes alapanyagok, és bár picit drágábbaj mint a bab de nem horribilis áron adják még így se.
2020. jún. 12. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
91%
A diétát mit takar, mit nem eszel?
2020. jún. 12. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
60%
Tészta. Arra bàrmit pakolhatsz.
2020. jún. 12. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
66%

Tessék, rengeteg jó recept, olcsó hozzávalókkal!


[link]

2020. jún. 12. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
84%

Csirke farhátat tölts meg hagyományos, áztatott kenyeres töltelékkel és fokhagymásan borsosan süsd meg! Nekem 5 fér a tepsimbe, ez elég szokott lenni.

Ha van valamilyen gomba-máj-főtt tojás-kolbász maradékod, azt is beledolgozhatod, csak finomabb lesz! Krumplival, savanyúval tökéletes.

2020. jún. 12. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

2es

Zöldséget lehetne csak szinte Meg nem zsíros húst.tésztát.krumplit kenyeret nem.De ez nem annyira megoldható így annyit tettem hogy a kenyeret elhagytam.

2020. jún. 12. 09:36
 7/20 anonim ***** válasza:
88%
Lencse
2020. jún. 12. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

5ös köszi ezt Kipróbálom


A többieknek is köszi az ötleteket

2020. jún. 12. 09:48
 9/20 anonim ***** válasza:
83%

Piacra tudsz járni?

Úgy vélem, a főzéssel spórolás alapja a piac. Ahol kizárólag szezonális zöldségeket vásárol a családi szakács, ha van tárolási lehetőséged, akkor szezonban vegyél nagyobb mennyiséget, így még alkudni is lehet az árustól.


Kertetek van? Akár csak egy zsebkendőnyi.

Szedd magad akciók elérhetők a közeletekben?


Különben elsősorban nem az alapanyagárak határozzák meg a konyhapénzt, hanem a belőlük elkészült étel adagra levetített árát. Én így jöttem rá, hogy a bőrös, csontos húsok (pl. a sokak által kedvelt oldalas, vagy csülök) sokkal drágábbak, mert kevés rajtuk az ehető rész.

Sertéshúsból például én a szűzpecsenyét veszem, hiába 2000/kg, de 10 perc alatt megsül, semmit nem veszít a súlyából, finom szaftos marad (a karajjal ellentétben).

Érdemes egytálételekben gondolkodni, elég kiadósak.

2020. jún. 12. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

9-eshez csatlakoznék, és kérdezem, hogy merrefelé élsz?


Mert Bp-en a hétvégi termelői (MDF) piacokon nagyon olcsón lehet hozzájutni olyan zöldségekhez, amik esetleg szépséghibásak (görbe uborka, répa, paprika, fürtről leesett paradicsom, stb.stb.)

Egy hétre előre simán bevásárolok, és legalább a termelő is jól jár.

2020. jún. 12. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!